ZÁZNAM ZÁPASU - 18.kolo 20.4.2019 v 10:15 hod.

Sokol KostomlatySK Benátky
Sokol Kostomlaty2:8
(0:5)

Dorostenci výrazně přehráli Kostomlaty !

Sobotní zápas v Kostomlatech se hostujícímu celku velmi povedl. Benátky dominovaly a dokázaly si vytvořit spoustu šancí. Na výsledku to bylo znát.

Zápas měl od počátku velmi jednoznačný průběh. Benátky držely balón a soupeř běhal. První branku připravil Jakub Špringl pro Davida Chaloupku a hosté vedli (0:1). Za nedlouho poté vystřelil Jakub Špringl a jeho pokus dorazil do sítě Daniel Haba (0:2). Třetí branku přidal po faulu na Davida Váňu a nařízeném pokutovém kopu Petr Outěřický (0:3). Následně se opět prosadil tvrdým průstřelem kolem tyče David Chaloupka (0:4) a gólový příděl prvního poločasu ukončila dvojice Jan Poslt a zakončující Jakub Špringl (0:5).

Druhá půle měla podobný průběh, ale gólově se zadařilo i Kostomlatům. Nejdříve však navýšila skóre Benátek dvojice Josef Pluhař a střílející Vojtěch Dvořák (0:6). Domácí pak vymysleli pěknou akci, z níž dokázali snížit (1:6). Vzápětí ale na druhé straně našel Josef Pluhař nabíhajícího Jana Poslta, který upravil na 1:7). Dvě minuty na to si domácí po standardní situaci připsali druhý gól (2:7). Poslední branku utkání zařídil Petr Outěřický pro Vojtěcha Dvořáka, který uzavřel na končených 2:8 pro Benátky.

Sestava: Krejčík - Veselý, Hakkel, Černý, Špringl, Chaloupka, Poslt, Outěřický, Váňa, Chalupa, Haba (Pluhař, Dvořák, Šíma)

Branky (asistence): Chaloupka (Špringl), Haba (Špringl), Outěřický (Váňa), Chaloupka (bez), Špringl (Poslt), Dvořák (Pluhař), Poslt (Pluhař), Dvořák (Outěřický)

Měli jsme velkou převahu držení míče a dokázali ji i potvrdit góly, což je pro nás dobré. Soupeř rozhodně nepatřil mezi nejhorší, proto si výsledku ceníme. Hra vypadala letos prvně dle mých představ, kombinačně jistá, s mnoha šancemi, dostatek z nich proměněných v branky. Hráče chválím za fotbalový projev.