Straka – Kysela, Borovička, Komma, Sudek (46. Mižič) – Zabilanský (53. O. Šimek), Hrdina, Šimeček, J. Šimek, MacekKošek (89. Chaloupka)

18. Bíba, 22. Hamada, 51. Šobr, 62. Pešek, 83. Očovan – 49. J. Šimek, 57. Komma, 68. Košek, 75. Mižič, 78. Macek

Míč – Krupka, Hádek

Braun Karel
Hráč utkání Václav Kratochvíl Hráč utkání Radim Straka

Tři body z Libiše !

Benátečtí fotbalisté navázali na předchozí domácí výhru s Hlinskem a také z Libiše přivezli tři body. Zápas ale rozhodně nebyl jednoduchý. Hosté totiž museli dohánět jednobrankové manko. To se jim ve druhé půli podařilo po brance střídajícího Ondřeje Šimka. Po cenné výhře se tak Benátečtí odpoutali od třetího Náchoda a jen jeden bod nyní ztrácí na zatím stoprocentní Vysoké Mýto.

Od úvodu utkání to byli hosté, kteří drželi míč na svých kopačkách a byli častěji nastěhováni před pokutovým územím svého soupeře. První zakončení si ale připsali domácí fotbalisté. Po centru Očovana usměrnil stehnem míč Hamada nad bránu. Na druhé straně zahřmělo o poznání více. Hrdina se dostal k centru zprava, v pokutovém území byl míč sražen k nabíhajícímu Zabilanskému, jemuž skočil do rány bránící Macháček a srazil ji těsně nad břevno. Ještě v téže minutě se po rohovém kopu prodral k míči Šimeček, hlavou ale mířil jen do míst, kde stál pozorný Kratochvíl. O první branku utkání se snažil též domácí Šobr, hosté ale srazili míč na rohový kop. Další zakončení patřilo benáteckému Koškovi, hlavou ale usměrnil balon nad bránu. Ve 24. minutě už ale udeřilo. Vaněk předvedl na levé straně velmi rychlou akci, následně odcentroval do vápna na Martina Šobra, který akrobaticky dostal míč přesně k levé tyči, kam se Straka natahoval marně – 1:0. O minutu později se Vaněk natahoval po míči před Strakou, na balon ale nedosáhl. Domácí ožili, útočícího Hamadu ale na poslední chvíli doběhl Borovička a dokázal jej eliminovat. Brzy poté střílel zpoza vápna Šobr, Straka ale byl na místě. Na druhé straně se po centru Jakuba Šimka zastřeloval Šimeček. Při další akci vybojoval Macek míč na Jakuba Šimka, domácí dokázali tečovat míč na rohový kop. Když už se první poločas schyloval ke svému závěru, hosté dokázali smazat nepříznivý stav. Ve 44. minutě Benátečtí zahrávali rohový kop Kyselou, jehož centr trefil na zadní tyči parádní z voleje Milan Macek a míč se od břevno dostal za brankovou čáru – 1:1. V nastavení musel Kratochvíl ještě řešit Kyselův přímý kop, s tím si ale poradil. První poločas tak vítěze neměl.

Do druhé půle udělali hosté jednu změnu, když Sudka nahradili Mižičem. První pokus tentokrát zaznamenali právě oni. Po centru z přímého kopu hlavičkoval Šimeček ze záklonu do Kratochvílových rukavic. Kratochvíl byl úspěšný i při dalším přímém kopu, byť se při zákroku docela zapotil, míč dokázal vyrazit na rohový kop. Mezi tři tyče poté nemířil často hlavičkující Šimeček. V 58. minutě se rychlý Přibyl probil až do pokutového území, Straka ale vyběhl ze své brány a zachránil hostující tým. O další minutu později si navedl míč ke střele Šobr, poslal ji ale vysoko nad bránu. V 62. minutě povalil Pešek v pokutovém území Koška a hlavní rozhodčí Míč ukázal na penaltový puntík. Penaltu si vzal na starost Macek, který ale po zemi mířil jen do Kratochvílových nohou. Hned v 64. minutě se ve středu hřiště chopil míče Ondřej Šimek, jehož skákavá střela skončila u pravé tyče za zády marně se natahujícího Kratochvíla – 1:2. Zvýšit mohl z přímého kopu Macek, ten ale trefil jen dobře postavenou zeď. Benátečtí byli i nadále lepším týmem, avšak bez větších šancí. Z domácího pohledu můžeme registrovat v podstatě jen Bíbovu střelu vysoko nad bránu či Šobrův nepříliš razantní pokus, se kterým neměl Straka větší práci. V závěrečných deseti minutách si domácí nevytvořili souvislý tlak, zápas tak v poklidu dokráčel ke svému závěru.

Jak již bylo řečeno, Benátečtí dokázali zvládnout nepříznivě se vyvíjející utkání a do divizní tabulky si připsali další výhru. Zřejmě daleko obtížnější test je čeká příští týden, kdy do horeckého azylu přijede velmi dobrý Kolín.

Luboš URBAN

TJ Sokol Libiš Luboš URBAN

To, že to bude těžké utkání, jsme věděli. Soupeř je na druhém místě, má spoustu bodů a zkušené mužstvo. Měli jsme trošku štěstí, že asi v rozcvičení se jim zranil černý útočník Jimmy, který je nepříjemný, rychlý a gólový. Myslím si, že první půle byla oboustranně fotbalově velice kvalitní. Řekl bych, že jsme byli lepší. Hráli jsme zezadu do otevřené obrany. Měli jsme spoustu krásných protiútoků. Dali jsme gól, vedeme 1:0, ale znovu se nám opakuje jedna věc - nedohrajeme poločas. Ve čtyřiačtyřicáté minutě a dvacáté vteřině si necháme vyrovnat po standardní situaci. To je ta největší chyba, která se nám stává. Jeden nákop, musíme odstavit hráče a je poločas. Budeme ve vedení 1:0 a dobře se nám bude hrát. Takhle my soupeře postavíme na nohy, ten si o půli něco řekne. Takhle je to 1:1 a oni ožijí. Druhý poločas byl samý souboj na jedné i druhé straně. Osobně se mi to nelíbí, protože je to přemotivované. Technické nedostatky nahrazujeme souboji, děláme zbytečné fauly, kterých bylo strašně moc. Hosté kopali před šestnáctkou šest nebo sedm přímých kopů. Pak dostaneme gól z pětadvaceti metrů k tyči. Přežijeme penaltu, která byla hloupá, protože náš hráč tam byl pozdě, kopl ho do nohy, což bylo slyšet až ke mně. Penalta tedy asi jasná. Gólman ji ale dobře vychytal, tohle jsme tedy přežili. Následně ale dostaneme gól, pak to honíme. Prohráli jsme o gól, není to ostuda, ale chtěli jsme konečně bodovat. S výsledkem spokojenost není. Klukům ale říkám, dřete, makáte, teď nemáme ani štěstí. Vše se nyní od nás odvrátilo. Hlavně se ale porážíme tím, že nedohráváme poločasy. Stalo se nám to poněkolikáté, že v závěru dotaneme gól, navíc laciný. V tomhle vidím ten největší problém. Poté jsme podráždění a tak dále, pak to tak divně vyzní, což se mi moc nelíbí. Kluci bojovali, dřeli, bohužel výsledek je pro nás špatný.

Jindřich TICHAI

SK Benátky Jindřich TICHAI

Vyhráli jsme 2:1, je to šestá výhra v řadě, i když jedna z toho byla na penalty. Je dobré, že držíme vítěznou sérii. Věděli jsme, že to bude hrozně těžký zápas. Domácí jsou bojovným týmem, Museli jsme udělat nějaké změny, které nejsou o tom, že by někteří hráči byli horší. Každý hráč se ale v určité situaci chová jinak. Ztratily se nějaké návyky, stereoptypy. Zpátky do Mladé Boleslavi nám odešel velmi dobrý stoper Glöckner, který se nám typově velice hodil do našeho systému. Bylo to dvacet nebo pětadvacet minut znát. Nějaké šance jsme přesto měli, ale řekl bych, že domácí se zaslouženě dostali do vedení. Byli také asi i nebezpečnější. Hrozně nám pomohl gól ve 44. minutě ze stadandardní situace, kdy Macek v podstatě z ničeho fantasticky trefil z první míč. Od té doby bych řekl, že jsme byli jasně lepším týmem. Ve druhé půli jsme si zasloužili přidat možná i pět nebo šest gólů. Klíčový okamžik vidím, když Radim Straka chytil samostatný nájezd domácího Přibyla. Za minutu jsme kopali zaslouženou penaltu a i když jsme ji neproměnili, tak za další dvě minuty Ondra Šimek, který čtrnáct dní marodil a nyní trénuje asi dva dny, se nádherně trefil a vystřelil nám tři body. Celý náš tým velmi dobře pracoval. Ve druhé půli si soupeř vypracoval jen jeden brejk. Od 30. minuty jsme dobře pracovali směrem dozadu. Když nedostáváme branky, nemůžeme prohrát. I když jsme dnes jeden inkasovali, tak jsme potvrdili, že máme kvalitu dopředu a povedlo se nám vstřelit rozdílový gól. Jsem tedy spokojený hlavně s nasazením a doufám, že budeme takto pokračovat.

Předzápasové představení soupeře TJ Sokol Libiš naleznete ZDE!

ON-LINE: TJ Sokol Libiš – SK Benátky ZDE!

• Čáslav – Náchod 2:1 np (1:0)

Příští 7. kolo v 16:30 hod., SOBOTA: Kutná Hora – Trutnov (10:15), Ostrá – Hlinsko, Náchod – Velké Hamry, V.Mýto – Letohrad,  NEDĚLE: Benátky – Kolín, Poříčany – Čáslav, Dvůr Králové – Libiš, Pol.Nymburk – Horky.