ZÁZNAM ZÁPASU - 18.kolo sobota 21.4.2018 od 10:15 hod.

SK Benátky2:2
(1:0)
TJ Sokol Klecany

Dorostenci proti lídrovi uhráli bod !

Na benátecké dorostence o víkendu čekal soupeř z nejtěžších, mladý ale velmi kvalitní tým Klecan, který vede tabulku I.A třídy dorostu, nicméně nebylo se čeho obávat, neboť poslední měření sil na hřišti soupeře skončilo výhrou 2:5 pro hráče od Jizery.

Do klání vstoupily oba týmy aktivně a bylo vidět, že se i v dopoledním vedru bude hrát běhavý fotbal. Benátky se snažily o aktivní hru a soupeři nedávaly příliš šancí na kombinace. Po půl hodině hry naservíroval Petr Chalupa gólovou asistenci pro Petra Zemana, který hlavou na přední tyč uklidnil domácí řady - 1:0. Poločasové skóre se již nezměnilo a tak byli spokojenější hráči domácích.

Druhá část nezačala pro Benátecké dobře a hosté dokázali srovnat krok - 1:1. Po dvou třetinách odehraného času znovu Petr Chalupa nabídl gólovku tentokráte pro Davida Váňu a jejich spolupráce skončila brankovým zářezem - 2:1. Bohužel po několika nadějně se vyvíjejících akcích, které nedokázali Benátečtí proměnit v další branky, došlo na druhé straně k chybě v přebrání hráčů a hosté opět srovnali - 2:2. Závěrečná hra vabank přinesla rozruch na obou stranách, nicméně brankáři již žádnou změnu skóre nedopustili a zejména pak domácí Adam Šíma předvedl zákrok zápasu, když dokázal zneškodnit obrovskou šanci hostí v 85. minutě! Oba týmy si tak ponechaly bod.

Sestava: Šíma – Pluhař, Hakkel, Zeman, Špringl, Zalabák, Chumlen, Váňa, Poslt, Chalupa, Haba – Dvořák, Veselý, Černý, Cao Viet, Fabián

Branky a asistence: Zeman (Chalupa), Váňa (Chalupa)

V první řadě musím pochválit tým soupeře, protože byť mají velmi mladý kádr, ve vzájemných zápasech předvedli nejlepší fotbal ze všech našich protivníků. První jsou naprosto zaslouženě, a přestože jsme sahali po výhře, nemuseli jsem mít nic a tak bod po dvou venkovních kolapsech určitě bereme jako úspěch. Po 4 zápasech s prvním a druhým týmem máme 7 bodů a v této mini tabulce rozhodně nehrajeme druhé housle. Bohužel zatím nezvládáme zápasy s týmy mimo nejvyšší místa, ale víme dobře, kde je problém a snažíme se jej odstranit. Všichni chceme vyhrávat, tentokráte to nevyšlo, ale čeká nás další týden, další čas na zlepšení.