ZÁZNAM ZÁPASU - 5.kolo sobota 23.9.2017 v 10:15 hodin

TJ Sokol KlecanySK Benátky
TJ Sokol Klecany3:5
(1:2)

Pět branek do sítě druhého týmu tabulky a první tři body z venku !

Dorostenci Benátek odjeli v sobotu absolvovat utkání proti druhému a dosud neporaženému týmu tabulky TJ Sokolu Klecany. Zápas se hrál za velmi pěkného počasí a bohužel v kulise hluku z všude kolem přítomných dopravních letadel.

Začátek byl ze strany Benátek slibný a z prvních rohových kopů se mohlo měnit skóre, nicméně nestalo se a Klecany odpověděly několika dobrými střeleckými příležitostmi na druhé straně hřiště. Skóre otevřeli však přeci jen hosté, když Jakub Černý přihrál do úniku Jakubovi Špringlovi a ten se nemýlil - 0:1. Za pouhé 2 minutky si s obranou domácích pohrál Matěj Šimůnek a dopřál druhou branku kapitánovi hostí Jakubovi Špringlovi - 0:2. Klecany, očividně zaskočeny brzkým vedení soupeře, se pokusily o rychlou odpověď, která se jim povedla díky laciné penaltě, jíž snad ani oni sami písknout nechtěli - 1:2. Do kabin se tak šlo za výhodného stavu pro hosty s příslibem dramatického druhého poločasu.

Po obrátce stran se domácí snažili o vyrovnání, nicméně po 10 minutách utekl Matěj Šimůnek a do jeho přihrávky vlétl důrazný Daniel Haba, který nedal brankáři šanci - 1:3. Následovala soubojově zajímavá čtvrt hodina, kdy domácí stupňovali tlak, nicméně Matěj Šimůnek i tak velmi trápil jejich zadáky a z jeho další akce dokázal čtvrtý gól na stranu hostí připsat umístěnou střelou z vápna Jan Poslt - 1:4. Prakticky z rozehrávky Klecan vznikla ten den již 4. branková asistence Matěje Šimůnka a zároveň druhá pro střelce Daniela Habu - 1:5. Hosté pak byli velmi blízko 6. brance, ale zastavil je praporek pomezního, když již jasný gól bohužel před brankovou čárou dorazil v ofsajdu stojící hráč. Domácí pak záhy dokázali snížit na - 2:5 a snažili se ještě o zdramatizování výsledku, ale defenziva hostí byla výrazně konsolidovanější než v předchozích utkáních a tak velmi dobrým ofenzivním hráčům Klecan mnoho vyložených brankových příležitostí nedovolila a když už se schylovalo ke gólu, šel míč buď mimo branku, nebo jej zastavil benátecký brankář Aleš Fabián. V nastavení padla se štěstím ještě jedna branka ve prospěch domácích, ale ta už na body vliv neměla - 3:5. Zápas tak skončil po gólové přestřelce výhrou hostí o dva góly.

Branky (asistence): Špringl (Černý), Špringl (Šimůnek), Haba (Šimůnek), Poslt (Šimůnek), Haba (Šimůnek)

Sestava: Fabián – Veselý, Šíma, Hakkel, Pluhař, Špringl, Váňa, Černý, Haba, Poslt, Šimůnek – Chalupa, Dvořák, Duňka, Bayer

Klecany mají mladý, kvalitní a velmi fotbalový tým, který jsme dokázali porazit, navíc mu nastřílet jako hosté pět branek, což je určitě kladné. Mužstvo mě i přes tři obdržené branky potěšilo zejména zlepšenou defenzívou, na níž je ale třeba stále pracovat zejména v detailech. Předvedená hra sice není zatím podle mých představ, ale nový tým si teprve sedá a někteří hráči stále ještě hledají své místo na hřišti. Výsledek však ukazuje, že poctivá docházka a práce na tréninku je již v některých částech utkání vidět, nesmíme však podlehnout dojmům a v trénování polevit.