ZÁZNAM ZÁPASU - 11.kolo sobota 4.11. od 10:00 hodin

TJ Sokol Chotětov SK Benátky
TJ Sokol Chotětov 2:4
(2:2)

Benátečtí dorostenci bodovali naplno i v druhém derby sezóny !

Letos předposlední derby bylo na programu sobotního dopoledne na hřišti Chotětova, kam zavítal celek benáteckého dorostu. Hosté sice přijeli v roli papírového favorita utkání, nicméně hned po prvních chvílích zápasu bylo jasné, že nedostanou od domácích vůbec nic zadarmo.

Chotětov vstoupil do zápasu velmi dobře a už v 08. minutě využil hrubku hostující obrany a  vstřelil první branku utkání (0:1). Následovala snaha Benáteckých o vyrovnání, ale ti v úvodu nemohli najít zápasovou rytmiku a tak mnoho slibných akcí zůstalo nedotaženo. Chotětov tak vycítil šanci na zisk bodů a snažil se vstřelit druhou branku, což se mu také šťastně podařilo z přímého kopu, kdy centrovaný míč skončil až za brankovou čárou (2:0). Dvougólové manko po 30 minutách zápasu byl pro hosty velmi důrazný varovný signál a ti se postupně začali dostávat do utkání. První branku za Benátky vstřelil po přesném centru Davida Váni do vápna vbíhající Daniel Haba (2:1) a do poločasu po přihrávce Jana Poslta dokázal vyrovnat Jan Benček (2:2).

Druhé dějství tak začínalo prakticky od nuly a benátečtí hráči tentokráte již naplno přebrali herní iniciativu. Velmi dlouho dobývali branku domácích, až se jim podařilo skórovat, když po asistenci Daniela Haby vstřelil vedoucí branku David Váňa (2:3). Pojistku vítězství  přidal po asistenci Jakuba Špringla zakončující Jan Poslt (2:4).

Hosté si tak mohli v kolonce derby odškrtnout další úspěšné utkání a vyhlíží blížící se poslední letošní derby na hřišti Dobrovice.

Branky (asistence): Haba (Váňa), Benček (Poslt), Váňa (Haba), Poslt (Špringl)

Sestava: Fabián, Veselý, Šíma, Hakkel, Pluhař, Haba, Váňa, Černý, Poslt, Chalupa, Benček (Špringl, Chumlen, Dvořák, Bayer)

Znovu jsme se přesvědčili, že tabulkové postavení není rozhodující, zápas s každým začíná za stavu 0:0 a pokud k němu nepřistoupíme správně, nemůžeme být úspěšní proti žádnému týmu. Udělali jsme dvě individuální chyby, následně doháněli dvoubrankové manko po třetině utkání a nakonec derby zvládli, nicméně zejména prvních 30 minut pro nás musí být dostatečným ponaučením do budoucna, že musíme hrát od začátku naplno, být 100% soustředění a zbytečně neriskovat v situacích, které jsou pro nás krajně nebezpečné. Hráče ale musím pochválit, že si s nepříznivým stavem poradili, druhý poločas soupeře přehrávali a nakonec i gólově potvrdili roli favorita.