ZÁZNAM ZÁPASU - 18.kolo sobota 5.5.2018 od 10:00 hod.

Slavoj VrdySK Benátky
Slavoj Vrdy2:4
(1:0)

Vrdy ztratily vyhraný zápas v závěru !

V 18. kole zajíždeli benátečtí, k pro ně nejvzadálenějšímu soupeři celé soutěže, na hřiště TJ Vrdy. Dlouho to vypadalo, že hráči Benátek jsou myšlenkami ještě na cestě. V závěru se ale přeci jen probudili a zápas senzačně otočili.

Hned v uvodních minutách prvního dějství zahrozil hostující Bažo. Bohužel pro hosty nastřelil pouze břevno. Počáteční územní převaha rázem upadla a za kratší konec začali pomalu tahat hosté z Benátek. Jejich neúčinná kombinační hra k ničemu nevedla a hráči Vrd stále více hrozili z brejkových situací. A prakticky s hvizdem konce prvního dějství přišel zasloužený trest pro hosty, to když ve 35. minutě napřáhl ze střední vzdálenosti domácí Šranko a překonal v tu chvíli chybujícího brankáře hostí ( 1:0 ). Po návratu z šaten vstoupil benátecký tým na hřiště s vůlí zápas zvrátit, ale v 52. minutě využil ojedinělé šance vrdský Bíža a domácí odskočili na rozdíl dvou gólů ( 2:0 ). V tu chvíli nenasvědčovalo vůbec nic tomu, že by body neměly zůstat doma ve Vrdech. Ale jak se později ukázalo, tak opak byl pravdou. Běžela 56. minuta a Benátkám vlil krev do žil kontaktním gólem Šubrt ( 2:1 ). Hráči hostí byli najednou jako vyměnění a hned 3 minuty poté zužitkoval náherný centr Špitálskěho Jos. ofenzivní Vašátko a skóre bylo rázem srovnané ( 2:2 ). O další minutu později zavřel zadní tyč benjamínek benáteckého týmu Fiala V. a poslal benátecké do nečekaného vedení ( 2:3 ). Dvě minuty na to stvrdil vítězství hostí Vydra, když proměnil pokutový kop ( 2:4 ). Benátkám se tak povedl husarský kousek, neboť po matném výkonu otočil zápas čtyřmi góly za neuvěřitelných 8 minut.

Branky (asistence): 34.Šranko, 52. Bíža – 54. Šubrt ( Špitálský Jos.), 59. Vašátko ( Špitálský Jos.), 60. Fiala V., 62. Vydra

Sestava: Dvořák O. - Pospíšil, Fiala T., Špitálský Jos., Dvořák A., Čada, Bažo, Vydra, Plichta, Šubrt, Fiala V. - Špitálský Jak., Vašátko, Řídký, Yvantsyuk

Radek LACINA

Trenér starších žáků Benátek Radek LACINA

Musím uznat, že výsledek je pro domácí asi trochu krutý. My jsme první poločas prospali a soupeř nás zaslouženě strestal gólem do šaten. Tento poločas byl opravdu hororový a považuji ho za to nejhorší, co jsme předvedli za mého učinkování. Po našem vstřeleném gólu jakoby na hřišti bylo úplně jiné mužstvo. Naši hráči byli všude a zápas parádně otočili. Za to klobouk dolů..... když se nedaří, tak není lehké se takhle vzepřít a zápas zvrátit na svou stranu!