Straka – Kysela, Borovička, Glöckner, Sudek – Kocourek (71. Procházka), Mižič (77. Machů), Šimeček, Boček (82. Košek), Horák (46. Mbah) – Dohnalík (60. Jimmy)

Hrkal – Vychodil, Erlebach

Tereba Daniel
Hráč utkání David Vitebský Hráč utkání Viktor Šimeček

Benátky nepodaly optimální výkon a ze Dvora Králové si nevezou žádné body !

Nenavázali na výkon z domácího zápasu proti první Čáslavi a z Dvora Králové se vrátili bez bodu. Benátečtí se fotbalisté se ve městě, které proslavila zejména vyhlášená zoo, nedokázali střelecky prosadit. Domácí své dvě branky rozdělili rovnoměrně mezi oba poločasy. Přesto nebyl bodový zisk pro benátecký tým příliš vzdálen. Na začátku druhé půle ale Mižiče vychytal vynikajícím zákrokem brankář Jakub Vaníček. Ten se tak stal základním stavebním kamenem královédvorské výhry, která tento tým posunula do středu tabulky.

Od úvodních minut měli domácí hráči více míč na svých kopačkách. Střelu zpoza vápna ale zkrotil pozorný brankář Straka. Podobně si hostující brankář došel také pro Pichův centr. Na druhé straně střílel z hranice vápna Mižič, míč ale skončil v ochranné síti. Straka byl v permanenci také po dalekonosné střele Tomeše, která před benáteckým brankářem ještě skočila, větší starosti pro něho ale neznamenala. O mnoho větší šanci měl v 17. minutě Ujec, který překvapivou střelou z vápna orazítkoval břevno. Chvíli poté zakončoval také Tauchman, leč nepřesně. Ve 24. minutě už se ale domácí radovali. Na pravé straně pokutového území převzal míč Ondřej Ujec a tvrdou střelou, na kterou si Straka sáhl trefil přesně pravou šibenici – 1:0. Domácí byli při chuti, ke Strakovi ale neprošly střely Hrušky ani Karala, tedy obou exligových hráčů. Po půl hodině hry se na druhé straně uvolnil Kocourek a našel ve vápně Horáka, jehož nepříliš razantní střela až k brankáři Jakubu Vaníčkovi nedošla. Ve 37. minutě vnikl do pokutového území benátecký Boček a tvrdou střelou orazítkoval tyč, avšak dalo by se říci, že boční. Poté se dvakrát odhodlal ke střele Ujec, ta první byla zblokována, druhá se stala pro Straku lahůdkou. Poslední šanci první půle měli benátečtí hráči. Kocourek posadil svůj centr na hlavu Šimečka, který mířil k tyči, tam se ale vrhl Jakub Vaníček a vyškrábl míč na rohový kop.

Jestliže v úvodu první půle byli více na míči domácí, na začátku té druhé to bylo přesně na opak. Benátečtí ale několik náznaků nevyužili, stejně jako na druhé straně střílející Hruška, který mířil vysoko nad bránu. V 50. minutě rozjel akci Boček přihrávkou na Kocourka, ten ve vápně našel střídajícího Mbaha, který hrudí připravil míč pro Mižiče, toho výtečným zákrokem vytrčenou nohou z bezprostřední blízkosti vychytal Jakub Vaníček. Na druhé straně střílel Tauchman, Straka ale kontroloval střelu, která mířila mimo. Tentýž hráč hlavičkoval po hodině hry Tomešů centr mimo. Mrzet to ale domácí nemuselo. Hned o minutu později posoudil rozhodčí Hrkal souboj Sudka s Vitebským jako penaltový. K pokutovému kopu se postavil Ondřej Vaníček a střelou doprostřed, která se otřela Strakovy o nohu, zvýšil – 2:0. Benátečtí se poté již do žádného výraznějšího tlaku nedostali. Přesto můžeme zmínit Šimečkovu hlavičku po Mižičově centru, která skončila vedle brány či Mbahovu střelu, která skončila vysoko nad bránou. V poslední minutě ztratil míč ve středu hřiště domácí Dvořák. Šimeček našel centrem Jimmyho, který ale hlavičkoval vedle levé tyče. To byla také poslední tečka za tímto, pro benátecké hráče, nevydařeným utkáním.

Benátečtí tak opět poztráceli body a nedotáhli tak úplné čelo divizní skupiny C. V posledním podzimním zápase hostí v derby utkání nedaleké Horky nad Jizerou. Co více si na závěr podzimní části sezóny přát, než toto velké derby.

Milan UJEC

Trenér TJ Dvůr Králové Milan UJEC

Hráli jsme proti kvalitnímu soupeři. Na divizi to byl dobrý fotbal. Hosté byli kombinačně zdatným týmem, my jsme byli bojovnější. Dnes asi právě ta bojovnost zvítězila.

Lukáš JAROLÍM

SK Benátky Lukáš JAROLÍM

Vzhledem k tomu terénu se hrál těžký zápas, ve kterém jsme bohužel prohrávali. Ve druhé půli jsme měli šanci, kdy to Honzovi Mižičovi vytáhl domácí brankář. Poté soupeř zvýšil na 2:0 z penalty a pro nás už to bylo těžké. Dvůr Králové měl dva vysoké stopery, přes které jsme se těžko prosazovali. Ještě jsme si vytvořili nějakou šanci, to ale už bylo na konci zápasu, kdy měl nebzepečnou hlavičku Jimmy.

Předzápasové představení soupeře TJ Dvůr Králové naleznete ZDE!

ON-LINE: TJ Dvůr Králové – SK Benátky ZDE!

• Kolín – Čáslav 0:1 np (0:0)

Příští poslední podzimní 15. kolo ve 13:30 hod., SOBOTA: Benátky – Horky, Mšeno – Náchod (10:15), Kratonohy – Kolín (10:15), Přepeře – Slatiňany (10:30), Pardubice "B" – Turnov (10:15), Trutnov – Velké Hamry (11:00), Vysoké Mýto – Český Brod, NEDĚLE: Čáslav – Dvůr Králové.