Bojčuk – Pajer, Karásek, Bodeček, Sudek – Kamlach, Žaloudek, Sedláček, Šíma (81. Lacek), Kocourek (70. Mižič) – Špilár (64. Korec)

33. Picha – 84. Pajer, 85. Bodeček

Musil – Hurych, Šafránková

Hráč utkání Martin Hruška Hráč utkání Jan Kamlach

Benátky porazily divizní Dvůr Králové a postupují do 2. kola MOL Cupu.

První kolo MOL cupu zaneslo benátecké fotbalisty do východočeského Dvora Králové. Domácí se v loňském divizním ročníku umístili na pěkném 6. místě, takže zápas sliboval zajímavou podívanou. Benátky mohly do zápasu nasadit několik nových tváří, jejichž příchod se podařilo v posledních dnech dotáhnout. Benátečtí neponechali nic náhodě a svého soupeře pokořili s přehledem 3:0.

Hned v úvodu utkání se blýskl drzým průnikem Kocourek, kterého královédvorská obrana zastavila jen za cenu rohového kopu. Hosté drželi daleko častěji míč na svých kopačkách než domácí fotbalisté, avšak vyloženou šanci si dlouho nemohli vypracovat. O první náznak šance se postaral hlavičkující Šíma, ten ale branku domácího brankáře Jakuba Vaníčka minul. Následně střílel Kocourek a Vaníček musel prokázat své kvality a vytěsnit míč do zámezí. Ve 37. minutě předvedl další geniální průnik Kocourek, prošel přes několik domácích obránců a posunul míč na Jana Kamlacha, který trefil přesně pravý horní roh domácí brány – 0:1. Tentýž hráč mohl brzy přidat další branku po Pajerově centru, při přebírání míče ale podklouzl a Vaníčkovu branku neohrozil.

Do druhého poločasu udělal domácí trenér Matějka dvě změny. Avšak již ve 47. minutě dokonale zmrazil východočeské hráče opět Jan Kamlach, který napřáhl z dobrých pětadvaceti metrů – 0:2. Po jeho nádherné střele se brankář Jakub Vaníček natahoval marně. Domácí brankář si o chvíli později připsal úspěšný zákrok, když zkrotil další dalekonosnou střelu, tentokrát ze Žaloudkovy kopačky. V 57. minutě rozehrál přímý kop Sedláček na rozběhnutého Šímu, ten dostal míč do pokutového území, kde ho za Vaníčkova záda usměrnil Oliver Špilár0:3. Benátečtí byli na koni. Sedláček o tři minuty později znovu oslovil Šímu, který tentokrát zkusil vystřelit, avšak Jakub Vaníček byl u své levé tyčky včas a míč vyrazil. Štěstí měli královédvorští hned následující minutu, kdy do Šímovy střely vložil kopačku Špilár, avšak trefil pouze domácího hráče stojícího před opuštěnou částí brány. Domácí zahrozili pouze Janouchovou hlavičkou, která ale postrádala přesnost, a tak právě proto nebyla vůbec nebezpečná. V 77. minutě vyrobil hrubku Podolník, za jehož záda si naběhl Korec, přeloboval brankáře Vaníčka, ale s ním i branku Dvora Králové. O chvíli později střílel nepřesně Žaloudek. Benátky měly závěr zápasu ve své moci a téměř nepouštěli domácí tým před Bojčukovu bránu. Naopak tři minuty před koncem mohl čtvrtou branku přidat hlavičkující Lacek, Vaníček však s vypětím všech sil vyškrábl míč na rohový kop. Snad nejnebezpečnější šance domácího týmu přišla dvě minuty před koncem, střídající Hák však před Bojčukem hlavou na míč nedosáhl. Již v nastaveném čase pálil z velké dálky Pavlásek, jehož střela byla velmi nepřesná a ani on tak nezaznamenal první střelu svého týmu, která by mířila mezi tři tyče.

Benátečtí si tak ze Dvora Králové odvezli zaslouženou výhru 3:0, která mohla být při lepší produktivitě ještě vyšší. Nyní čekají na los druhého kola MOL cupu. Další zápas by se měl hrát ve středu 10. srpna.

Pavel MATĚJKA

TJ Dvůr Králové Pavel MATĚJKA

Hosté v prvním poločase jasně dominovali v kombinaci. Myslím si ale, že jsme je nepouštěli na dostřel naší brány, avšak byli silnější na balónu. V závěru první půle přišla jedna individuální akce, která je dostala do vedení. O poločasové přestávce jsme se na to snažili reagovat střídáním, o kterém se domnívám, že nám zlepšilo hru. Bohužel pro nás byli hosté produktivní. Nejprve střela z dvaceti metrů a poté dobře zahraná standardní situace potvrdily kvalitu třetí ligy. Jsem rád, že jsme si s tímto soupeřem mohli před prvním mistrovským utkáním zahrát. Pro nás to bylo velice kvalitní utkání, ze kterého se, doufám, poučíme.

František ŠTURMA

SK Benátky František ŠTURMA

Myslím si, že od prvních minut jsme byli aktivnější než náš soupeř. Vytvářeli jsme si spoustu šancí, avšak soupeř velice dobře bránil. Podařilo se nám vstřelit branku. Od tohoto momentu Dvůr Králové zalezl, my poté přidali další dva góly. Řekl bych, že od první až do poslední minuty jsme měli zápas ve své režii. Jsem rád, že jsme dnes neinkasovali. Naše defenzíva pracovala velmi dobře. Chlapce musím pochválit a poděkovat jim.

Předzápasové představení soupeře z Dvora Králové nad Labem naleznete ZDE!

ON-LINE: TJ Dvůr Králové n/L. – SK Benátky ZDE!