ZÁZNAM ZÁPASU - 17.kolo sobota 14.4.2018 od 16:30 hod.

Horvát - Holina (60. Giebel), Čurda (14. Šteiner), Novák, Kadlec, Hrodek, Tumbas, Kmeťo (88. Štěpanovský), Obusanya, Hakl (86. Váchal), Svačina (88. Prokop)

Levíček - D. Langšádl, Jäger, Borovička (81. Kohl), Štrbík - Chaloupka (86. Poslt), Kraus, Zeman, Šimek (70. Váňa), Zörkler (78. Machka) - Šimůnek

74. Tumbas - 10. Zörkler, 54. Šimůnek, 59. Štrbík

Zdeněk – Kosina, Nágl

Hráč utkání Hráč utkání Martin Borovička

Rezerva zaslouženě porazila Byšice !

K třetímu jarnímu utkání odjeli hráči  rezervy Benátek do Byšic s vědomím, že případná výhra by mohla znamenat ten správný odraz ze dna tabulky. Svou ruku k dílu přiložili i hráči užšího kádru A týmu Martin Borovička, Jakub Zőrkler a brankář Vojtěch Levíček.

Od prvních minut bylo zřejmé, že otěže budou držet hosté, kteří se snažili kombinovat a dost do zhuštěné soupeřovy obrany. Prvních několik velmi nadějných pokusů o průnik do zastavil mnohdy velmi rozporuplný praporek pomezního, ale hosté zachovali klid a vyplatilo se již v 10. minutě utkání, když dostal kolmici od Martina Borovičky nabíhající Ondřej Šimek, který vyběhnuvšího brankáře dokázal z pravé strany vápna přelobovat - 0:1. Domácí hrozili výhradně ze standardních situací, ale s těmi si dokázali hosté poradit.

Druhé dějství mělo dva podstatné herní okamžiky. Nejdříve se Byšičtí prokombinovali do vyložené akce, kdy šel na brankáře Abayomi Obusanya, ale míč z pod nohou mu sebral velmi dobrým zákrokem teprve devatenáctiletý brankář Vojtěch Levíček. V 70. minutě poté přišel rozhodující okamžik zápasu, když krátkou malou domů vystihl hostující rychlík Matěj Šimůnek, pohodlně obešel brankáře a pohodlně uklidil míč doprázdné brány - 0:2. Zápas se poté lehce vyhrotil v osobních soubojích, ale hráči i rozhodčí vše ustáli a tak se pokračovalo beze změn až do 86. minuty, kdy padl další gól do sítě domácích. Na svědomí jej měla souhra dvojice střídajících, kdy Miloslav Machka přihrál na nohu teprve šestnáctiletého Jana Poslta, který byl v tu dobu jen pár sekund na hřišti a plný sil vypustil z hranice dvaceti metrů střelu k tyči, na kterou domácí brankář neměl - 0:3. Třetí branka dodala Benáteckým do závěru utkání klidu a byť po smolném polovlastním gólu z rohu inkasovali - 1:3. Na třech bodech ve svůj prospěch to už nic nezměnilo.

Na benáteckou rezervu nyní čeká velmi tvrdý oříšek v podobě vedoucích Libčic. Těm mají za podzimní porážku 0:5 benátečtí hráči co vracet.

Zápas jsme odehráli jistě, velmi k tomu přispěla zodpovědná defenzivní činnost celého týmu a koncentrace pouze na náš výkon. Dlouho jsme drželi čisté konto a konečně prolomili obrovskou střeleckou smůlu kol minulých. Potěšil i fakt, že všechny naše branky dali hráči dorosteneckého věku, což je jasným signálem, že jako klub jdeme správným směrem. Body nám jistě pomohou tabulkově i psychicky a pokusíme se je doma potvrdit.

• Libčice – St.Boleslav 4:0 (2:0)

Příští 18. kolo v 17:00 hod., SOBOTA: St.Boleslav – Dobrovice "B" (10:15), Nelahozeves – Vojkovice, NEDĚLE: Benátky "B" – Libčice, Lužec – Tišice, Neratovice "B" – Byšice, Holubice – D.Bousov.