T. Prislupský – Uher, P. Tauchman, D. Tauchman, M. Tauchman, Hrdlík, Levý (71. Jirkovský), M. Kučaba, J. Kučaba, Kuchař, Lafek

Jíra – D. Langšádl, M. Langšádl, Jäger, Zeman (90+1. Veselý) – Chaloupka (41. Haba), Šimek, Kraus, Mižič (75. Chumlen) – Šimůnek (82. Špringl), Krýda (89. Hakkel)

Blatný – Babák, Zoufalý

Kruliš
Hráč utkání Tomáš Prislupský Hráč utkání Jindřich Jäger

Rezerva otočila nepříznivý stav zápasu ve svůj prospěch !

Na nedělní tropické odpoledne připadl souboj Lužce a Benátek nad Jizerou. Na hráčích bylo již při rozcvičce jasně patrné, že počasí připraví velmi náročných devadesát minut a fyzická kondice všech aktérů bude řádně prověřena.

Úvodní minuty byly vyrovnané a o fotbal se snažila obě mužstva. Jak minuty přibývaly, stupňovala se aktivita hostí, kteří se snažili vymyslet recept na soupeřovu obranu, naopak domácí vyčkávali na brejkové příležitosti. Šance se rýsovaly na obou stranách, ale nejblíže ke skórování měli přeci jen Benátečtí, když orazítkovali tyčku svatyně domácích. Nešťastně dopadly první minuty pro Davida Chaloupku, jenž si neťastně podvrtl kotník a byl trenéry proti své vůli raději stažen již po čtyřiceti minutách hry a na plac tak šel dorostenecký střelec Daniel Haba. Branka nakonec v prvním dějství nepadla a hráči se vydali do kabin načerpat nové síly.

Po obrátce domácí ožili a tak se hrálo zase na obě strany. Velkou šanci měli Benátečtí, ale domácí dokázali několikrát dobře odbránit soupeře a navíc zahrozili z brejku, který velmi šikovně proměnil za záda bezmocného Lukáše Jíry lužecký David Hrdlík - 1:0. Hosté následně dobývali branku vedoucího týmu, ale nedařilo se jim propálit dobře chytajícího Prislupského, který občas musel z rukavic vytáhnout nadstandardní zákrok a držel Eletis nad vodou. Velmi nedobře navíc bylo hostům v šedesáté minutě, když perfektní hlavou dokázal skórovat Roman Levý - 2:0 a zápas se zdál mít velkého adepta na výhru. Nicméně vůle hostujícího týmu vrhnout vše do útoku a nedat soupeři výhru jen tak, se začala vyplácet v sedmašedesáté minutě, kdy po asistenci Ondřeje Šimka vstřelil kontaktní branku agilní obránce Jindřich Jäger - 2:1. Hra se prakticky omezila na dobývání branky Lužce a jeho občasných kontrů do otevřené obrany. Aktivní hra Benátek měla remízové vyústění v čtvrt hodiny před koncem, když při napadání chybovala obrana domácích a nabídla tutovku Janu Krausovi, který bombou z hranice vápna propálil bezmocného brankáře - 2:2. Pět minut před koncem donutili domácí soupeře znovu chybovat, míč se dostal na hranici šestnáctky k dobíhajícímu Jakubu Špringlovi a ten placírkou uklidil za záda, v tu chvíli mimo směr střely postaveného, gólmana - 2:3. Mladičký dorostenec byl při oslavě své vůbec první a zároveň rozhodující branky zasypán hromadou těl svých spoluhráčů. Definitivní tříbodové razítko dala zápasu dvojice záložníků, když nahrávající Ondřej Šimek vyslal tváří v tvář zakončujícího mladšího dorostence Matěje Chumlena, který si taktéž vystřelil svůj první velký soutěžní zásah s stanovil tak konečné skóre ve pospěch svého týmu v poměru - 2:4.

Nutno také zmínit, že utkání nadstandardně kvalitně vedla trojice sudích Matěj Blatný, Jan Babák a David Zoufalý. V následujícím kole hostí Benátečtí nedalkou Starou Boleslav, které mají za obrovský podzimní debakl 1:8 co vracet.

Pavel DOHNAL

TJ AFK Lužec Pavel DOHNAL

Měli jsme problém vyrovnat se s počasím a pohyblivostí soupeře, který byl rychlejší a důraznější. Bohužel jsme opět nenavázali na minulý výkon, který by v dnešním zápase stačil. I přes slibné vedení 2:0 jsme individuálními chybami darovali soupeři tři góly. Nutno říci, že nás během zápasu několikrát podržel náš nejlepší hráč Tomáš Prislupský. Je to škoda, protože jsme vedli a měli minimálně bod urvat. Ještě nás čekají dva zápasy, ve kterých by bylo potřeba bodovat. Někteří hráči hrají se zraněním, čekáme už na konec soutěže a doufáme, že tři body k jistotě a klidu získáme už v neděli v Neratovicích. Určitě to nebude jednoduchý zápas. Musíme zlepšit náš výkon.

Ćekali jsme těžké utkání a takové i skutečně bylo. Nechali jsme si dát branky v době naší narůstající herní převahy, a to nás málem stálo body. Nicméně jsme se nevzdali a i ve velkém vedru dokázali rozjet fyzicky náročnou hru a vstřelili v posledních pětadvaceti minutách čtyři branky. Znovu se ukázalo, že jsme tým, který táhne za jeden provaz a mladíci, které si zkušenější hráči B-týmu kolem sebe formují, dokáží vracet mužstvu vloženou tréninkovou důvěru i v těžkých zápasech, kdy někteří stabilní členové kádru nastoupit nemohou. Hráče musím pochválit, všichni se svým výkonem výrazně podíleli na  konečném tříbodovém zisku.

FOTO ze zápasu ZDE!

VÝSLEDKY 23. kola PRODIET I.B třídy :

• Lužec – Benátky "B" 2:4 (0:0)
  • Dobrovice "B" – D.Bousov 2:6 (1:3)
  • Nelahozeves – Neratovice "B" 2:0 (0:0)
  • St. Boleslav – FC Měník 3:2 np (1:1)
  • Vojkovice – Holubice 5:3 (0:3)
  • Libčice – Byšice 3:0 (1:0)

Příští 24. kolo v 17:00 hod., SOBOTA: Byšice – Dobrovice "B", D.Bousov – Tišice, NEDĚLE: Benátky "B" – St. Boleslav, Neratovice "B" – Lužec, FC Mělník – Libčice, Holubice – Nelahozeves.