Bébr – J. Šimek, Kysela (87. Komma), Borovička, Sudek – Zabilanský, O. Šimek, Šimeček, Borkovec (69. Čakurda), Kocourek – Macek (64. Košek)

Doubrava – Vnuk, Žáková

Skála Miroslav
Hráč utkání Martin Keller Hráč utkání Ondřej Šimek

V Ostré Benátky bodovat nedokázaly !

Druhá prohra v letošní sezóně. Benátečtí fotbalisté nedokázali v derby utkání v Ostré skórovat a nakonec svému soupeři podlehli 0:1. V plné nahotě se ukázalo, kde benátecký tým nejvíce tlačí pata. Zejména v prvním poločase si Benátečtí vypracovali několik brankových příležitostí, které ale nedokázali proměnit. Ve druhé půli se hra minimálně vyrovnala a do vedení se dostali domácí, kteří nejtěsnější náskok dokázali udržet až do závěrečného hvizdu hlavního rozhodčího Doubravy.

Jako první v utkání zahrozili domácí fotbalisté. Horákova střela z otočky ale našla jen připraveného brankáře Bébra. V 5. minutě netrefil pas domácí Poběrežský a Zabilanský mohl přehodit Kellera, který pěkným zákrokem míč vytěsnil. Mackova dorážka nebyla až k domácí brance puštěna za cenu rohového kopu. Benátečtí byli v úvodu více u míče. Po centru Borkovce se ale k míči nepropracoval Macek, domácí odkopli na další rohový kop. Z něho našel Kyselův centr Borovičku, avšak Keller byl u své levé tyče včas. O chvíli později zahrával trestný kop Macek, trefil ale jen dobře postavenou zeď, následně Kysela poslal míč vysoko nad bránu. Se svoji přízemní střelou neuspěl ani Jakub Šimek, ta nenadělala Kellerovi větší starosti. Ve 20. minutě se na levé straně vyhnul Zabilanský Poběrežskému, přihrávka do vápna ale neprošla. Na druhé straně byl nepřesný střílející Hošťálek. O mnoho více zahřmělo před Kellerem ve 27. minutě. Sudkovu přihrávku přebral Zabilanský, který mířil k bližší tyči, domácí brankář ale vyrazil míč na rohový kop. Keller byl v akci také ve 35. minutě, kdy zkrotil Mackovu střelu zpoza vápna. Postupem času začali domácí hru vyrovnávat, leč vyloženou šanci si nevypracovali a první půle tak skončila bez branek.

Druhý poločas začal brejkem domácího týmu, jehož střela ale skončila nad břevnem Bébrovy branky. Domácí začali vystrkovat růžky. Centr z pravé strany ale Horáka pouze učesal. Na druhé straně Borkovec posouval míč na Zabilanského, který nedostal balon do vápna tak, jak by sám potřeboval. Úvodní branku nevstřelil ani Vobořil, jehož pokus zpoza vápna minul pravou tyčku. Bodlák poté zahrával přímý kop, leč nepřesně. Po hodině hry zakončoval po rohovém kopu Šimáček, brankový prostor ale minul. Benátečtí byli v nesnázích. V 63. minutě je ještě zachránil Bébr, který vyrazil střelu Bodláka. O minutu později si po rohovém kopu našel míč kapitán Petr Vobořil a poslal ho mimo Bébrův dosah – 1:0. O chvíli později při dalším závaru pálil Bodlák nad branku. Benátečtí mohli odpovědět šancí střídajícího Koška, kterému se ale vyrovnat nepodařilo. Keller poté úspěšně zasáhl i proti Kyselovu přímému kopu z levé strany. Tlak benáteckého týmu v závěrečné destiminutovce byl spíše platonický. Naopak domácí mohli potvrdit svoji výhru. Bodlák rychle rozehrál standardní situaci na Řezníčka, který podél Bébra benáteckou bránu minul. V úplném závěru se ve vápně dostal k míči hostující Šimeček, ani on ale body nerozdělil.

Benátečtí tak neskórovali a opět se tak potvrdilo, jak moc bude chybět zraněný střelec Jimmy, který i když se gólově neprosadí, pro každého soupeře je nebezpečným hráčem. V dalším zápase hostí Benátky třetí Náchod, před kterým jistě budou chtít udržet druhou příčku i po následujícím utkání.

Jindřich TICHAI

SK Benátky Jindřich TICHAI

Hodnocení utkání je jednoduché. Opět jsme předvedli herně dobrý výkon, avšak nedáváme góly. Do 30. minuty jsme byli jednoznačně lepším týmem, mohli jsme být ve vedení 3:0 nebo 4:0. Soupeř nás v úvodu druhého poločasu důrazem přetlačil. Vypracoval si dvě pološance a vlastně z první střely na bránu se ujal vedení. Bylo to po standardní situaci takovou tečovanou střelou, branka byla taková polovlastní. Poté jsme opět začali hrát a v posledních dvaceti minutách si vypracovali tři nebo čtyři šance, takže jsme utkání mohli v pohodě otočit. Od třetího kola nás ale trápí střílení branek. Kdo nedává góly, nemůže vyhrát. Jak jsem již říkal, hra byla dobrá, na koncovce ale musíme zapracovat.

Pavel JÍCHA

SS Ostrá Pavel JÍCHA

Dnešního vítězství si cením, protože jsme ho vybojovali nad velmi dobrým týmem, za který Benátky považuji. V první třicetiminutovce dnešního duelu byl náš soupeř jasně lepší. Měl tři velmi nebezpečné příležitosti, kdy nás podržel Martin Keller. Poté jsme se konečně přestali bát a začali hrát konstruktivně s míčem, čímž se obraz hry do poločasu srovnal. Ve druhé půli jsme změnili taktiku směrem do defenzivy. Začali jsme soupeře aktivně napadat po celém hřišti. V tu chvíli začali Benátečtí pod tlakem nakopávat míče, my jsme je ve většině případů sbírali.a začali být nebezpečnějším týmem. Z naší aktivity jsme si vytovřili i několik šancí a jednu se nám povedlo proměnit kapitánem Vobořilem. Soupeř měl ve druhé půli největší příležitost po naší malé domů hlavou, kterou vystihl Košek, ale branku jen o kousek netrefil.

Předzápasové představení soupeře SS Ostrá naleznete ZDE!

• Pol.Nymburk – Letohrad 1:4 (0:0)

Příští 10. kolo v 15:30 hod., SOBOTA: Kolín – Trutnov (10:15), Libiš – Poříčany (10:15), Velké Hamry – Kutná Hora (10:15), Letohrad – Horky, NEDĚLE: Benátky – Náchod, Čáslav – Pol.Nymburk, Hlinsko – Vysoké Mýto, Dvůr Králové – Ostrá.