Straka – Zabilanský, Borovička, Komma, Sudek – Chaloupka (46. Zmij), J. Šimek, Hrdina (82. Borkovec), O. Šimek – Košek (75. Kocourek), Macek

Zoufalý – Dohnal, D. Cichra

Gála Jaroslav
Hráč utkání Dalibor Cimr Hráč utkání Jakub Šimek

Z Kutné Hory vezou Benátky dva body !

V notně okleštěné sestavě nastoupili benátečtí fotbalisté na půdě Kutné Hory. K dlouhodobě zraněným Jimmymu s Bočkem se totiž v týdnu přidali kapitán a nejlepší střelec týmu Šimeček s Kyselou, byť ten byl alespoň připraven na lavičce náhradníků. Absentoval též záložník Mižič. V kutnohorském Lorci se odehrál litý boj, který neměl po devadesáti minutách vítěze. O majiteli druhého bodu musely rozhodnout penalty, Benátečtí byli podruhé v řadě stoprocentní. Radim Straka inkasoval pouze jedenkrát, tři penalty dokázal zneškodnit a druhý bod tak putoval do Benátek.

První minuty tohoto duelu patřily hostujícím fotbalistům. V 7. minutě zakončoval Košek, jehož sražený pokus doklopýtal k Malému. Následně byl nepřesný stoper Komma, jehož dalekonosný pokus skončil v ochranné síti. Po přihrávce Koška zakončoval i Macek, domácí však srazili míč na rohový kop. Ve 20. minutě míč propadl k Hradílkovi, který šel prakticky sám na Straku, ten jej ale vychytal. Hra se prakticky otočila a o minutu později po dlouhém nákopu přiťukl míč Košek Ondřeji Šimkovi, který střelou k pravé tyči poslal svůj tým do vedení – 0:1. Chvíli poté táhl autor branky další akci, po které jeho jmenovec Jakub zakončoval nad bránu. A do třetice Ondřej Šimek, jenž do svých statistik zapsal zblokovaný pokus a střelu přes hlavu, která se stala pro Malého lahůdkou. Na druhé straně Francova hlavička nepřidělala Strakovi větší starosti. Chvíli po půl hodině hry hosté vysunuli Hrdinu, ten se snažil obstřelit Malého, trefil ale jeho pravou nohu. Domácí odpověděli rychlou akcí, přihrávku na volného Semráda ale sebral vracející se Chaloupka. Drbat hlavu si mohli kutnohorští fotbalisté tři minuty před pauzou. Rychlý Marek táhl akci po pravé straně, přihrávku na volného Semráda ale směřoval svému spoluhráči na paty. Po krátkém nastavení hlavní rozhodčí Zoufalý první půli ukončil.

Zašumělo to také tři minuty po pauze. Marek opět profrčel po pravé straně, Cimr ale hlavou neusměrnil míč tam, kam by si přál. Následná střela z velké dálky skončila mimo. Postupem času hosté vyrovnávali hru a začali být i lepším týmem. Vybojovali několik rohových kopů, se kterými si ale urostlí domácí hráči v čele s brankářem Malým dokázali poradit. Malý musel být v pozoru chvíli před hodinou hry, kdy jej v nouzi protáhl vlastní spoluhráč Marek. Chvíli poté Hrdina vybojoval míč pro Ondřeje Šimka, ten ale mířil jen do míst, kde byl připravený kutnohorský brankář. V 64. minutě napálil odražený míč zpoza vápna domácí Piskač do ochranné sítě. O dvě minuty později už udeřilo. Dlouhý nákop za obranu hlavičkoval Borovička nešťastně do Dalibora Cimra, ten si následně poradil i s Jakubem Šimkem a přesnou střelou pokořil Straku – 1:1. O další dvě minuty déle mohlo být vedení zpět na benátecké straně. Střídající Zmij vybojoval zdánlivě ztracený míč, našel Macka, jehož střelu do opuštěné části brány nepustil za brankovou čáru obránce Franc. Skóre se v závěrečné desetiminutovce mohlo přehoupnout na obě strany. Na té jedné po Zmijově přihrávce zakončoval Borovička, míč ale lapil Malý. Větší šance se naskytla domácím, kteří uháněli v přečíslení dvou proti jedinému obránci. Střídající Kolůvek ale naprosto zazdil přihrávku na svého spoluhráče Cimra. Poslední střelu si připsal hostující Kocourek, který si navedl míč do středu hřiště, bližší tyčku ale minul. Oba týmy se tak o druhý bonusový bod musely poprat při penaltách.

Jako první si vzal míč domácí Jakub Nekvinda, střelu k pravé tyči ale Straka chytil. Martin Borovička byl úspěšný, Malý na jeho střelu nedosáhl – 0:1. Zaváhal také Lukáš Marek, na jehož zakončení do středu brány si Straka počkal. Milan Macek razantní střelou nedal Malému žádnou šanci zasáhnout – 0:2. Do hry vrátil domácí tým Tomáš Exner, jenž poslal Straku na druhou stranu a mohl slavit – 1:2. Nekompromisní ranou proměnil také Ondřej Šimek – 1:3. Jan Vlášek neprovedl penaltu vůbec dobře a Straka si připsal třetí úspěšný zákrok, který rozhodl o vítězi této dovednostní soutěže.

Benátečtí určitě v Kutné Hoře pomýšleli na tříbodový zisk, dva body z těžkého zápasu by ale neměly být zklamáním. Další derby čeká na Tichaiovi svěřence hned příští týden, kdy v horeckém azylu hostí rivala z Nymburka.

Radek KULHÁNEK

Sparta Kutná Hora Radek KULHÁNEK

Asi jsem zklamaný. Zaprvé jsme prohráli potřetí na penalty. V krajském přeboru jsme měli osm rozstřelů a osmkrát jsme vyhráli, což je osm bodů navíc. Dnes bychom měli o tři body více a v naší situaci, kdy se chceme zachránit, tak nám tyto body můžou chybět. Tohle je jedna věc, ale je to loterie, takže na to nežehrám. Druhá věc je, že si myslím, že přechodových šancí či pološancí, kdy jsme mohli jít do brejku, jsme měli asi více a pokud bychom vyhráli, tak by to nebylo nezasloužené. S takto kvalitním týmem si ale zase bodu cením, i když vím, že hostům chyběli dva hráči ze stabilní sestavy. Nám ale také chybí Wolf, který je nadstandardní hráč a potýkáme se s tím již čtyři nebo pět kol. Na tohle není možné se vymlouvat. Myslím si, že jsme Benátkám byli minimálně vyrovnaným soupeřem. Hosty jsem od začátku sezóny pasoval na favorita této soutěže. S tímto jsem tedy spokojený, ale trápí mě věci, které nevyřešíme ve finální, přechodové fázi, včetně zakončení. Pracujeme na tom, ale stále to není ono. V rámci fyzické připravenosti vše zvládneme a jsme schopní konkurovat všem mužstvům. S Kolínem, Benátkami i Vysokým Mýtem jsme odehráli vyrovnanou partii, ale bodů tolik nemáme, a to nás sráží.

Jindřich TICHAI

SK Benátky Jindřich TICHAI

Dnes jsme měli hodně zraněných hráčů. Za dva body jsme asi rádi. Soupeř měl šest gólovek, ve kterých nás podržel Stráča (Radim Straka), stejně tak i při penaltách. Také jsme si vytvořili nějaké šance, zejména ve druhém poločase za stavu 1:1 jsme měli čtyři velmi dobré příležitosti. Náš výkon ale nebyl dobrý, byl asi nejslabší za tu dobu, co jsme u týmu. Sestava byla hodně slátaná, ale všichni hráči bojovali, to jim nemůžeme upřít. Po fotbalové stránce to ale dnes nebylo dobré. Věříme, že se na Nymburk dáme zdravotně dohromady a že derby vyhrajeme. Zaplaťpánbůh za výhru za dva body, protože jsme dnes nebyli lepším mužstvem, byli jsme šťastnější.

Předzápasové představení soupeře Sparta Kutná Hora naleznete ZDE!

ON-LINE: Sparta Kutná Hora – SK Benátky ZDE!

• Pol.Nymburk – Libiš 0:3 (0:0)

Příští 14. kolo ve 14:00 hod., SOBOTA: Kolín – Čáslav (10:15), Libiš – Horky (10:15), Velké Hamry – Letohrad (10:15), Ostrá – Vysoké Mýto, NEDĚLE: Benátky – Pol. Nymburk, Hlinsko – Trutnov, Náchod – Poříčany, Dvůr Králové – Kutná Hora.