ZÁZNAM ZÁPASU - 14.kolo sobota 23.3.2019 10:15

SK Union ČelákoviceSK Benátky
SK Union Čelákovice0:3
(0:1)

Benátecký dorost vyhrál těžký zápas v Čelákovicích!

Fotbalová I.A třída dorostu má za sebou své první jarní kolo a los tomu chtěl, že aktuálně vedoucí Benátky zajížděly na horkou půdu do druhých Čelákovic. Pěkné počasí utkání přálo a tak dorazil i hojný počet fanoušků obou týmů, neboť se očekával tuhý boj o body.

Do utkání lépe vstoupily Benátky a měly hned několik slibných příležitostí, nicméně zakončující hráči nedokázali čelákovickou defenzívu překonat. Domácí následně tempo hry srovnali a začali hrozit z rychlých přechodů do útoku a následných dobře zahrávaných rohových kopů. Největší šanci prvního poločasu měli po hrubé chybě obrany hostí Čelákovice, ale samostatný nájezd domácího útočníka bravurně zlikvidoval brankář Kryštof Krejčík a udržel tak svůj tým v herním klidu. Na druhé straně se ve 23. minutě již vedlo gólově o poznání lépe, když Jan Poslt zasekl ve vápně míč a domácí obránce jej fauloval. Nařízenou penaltu dokázal proměnit ve vedoucí branku Petr Outěřický (0:1). Do poločasu se mohlo skóre ještě na obou stranách změnit, ale střelci nedokázali své šance přetavit v branky.

I druhá půle přinesla velmi zajímavé situace a na obou stranách se brankáři museli snažit. V 50. minutě se vedení Benátek zvýšilo, když Daniel Haba přihrál Janu Posltovi a jeho střela se štěstím propadla za záda brankáře (0:2). Domácí v tu chvíli museli vsadit vše na útok a hosté kontrovali z brejkových situací. Jednu takovou se jim v 83. minutě podařilo proměnit, když Vojtěch Dvořák přihrál mezi beky Danielovi Habovi, který obešel brankáře a před padajícím obráncem poslal míč přesně k levé tyči (0:3). Branka znamenala definitivní klid na kopačky hráčů z Benátek, kteří utkání až do konce kontrolovali.

Branky: Outěřický (Poslt), Poslt (Haba), Haba (Dvořák)

Sestava: Krejčík – Chaloupka, Hakkel, Černý, Špringl, Outěřický, Chumlen, Plichta, Haba, Poslt, Váňa – Veselý, Chalupa, Dvořák, Špitálský, Jirků, Šíma

K utkání jsme se snažili přistoupit zodpovědně, chtěli jsme jej zvládnout a dobře vstoupit do jarní části sezóny. Z prvního podzimního střetnutí nám bylo jasné, že soupeř má na některých postech pro I.A řídu fotbalově nadstandardně kvalitní hráče a přizpůsobili jsme tomu část své herní taktiky. Klíčové pro nás bylo nepustit do hry kapitána domácích Daniela Buriánka, který nás při prvním domácím utkání velmi trápil a kolem něhož se hra soupeře točí. Skvělou práci v tomto směru odvedl Filip Plichta, jelikož hráče dokázal dobře a včas dostupovat a předvedl klíčový výkon utkání. Velmi nám pomohl i brankář Kryštof Krejčík, který v prvním poločase vychytal samostatný nájezd soupeře a samozřejmě Jan Poslt, jenž zařídil první branku a druhou sám vstřelil. Vítězství si velmi ceníme, Čelákovice jsou na I.A třídu jistě nadprůměrným týmem. Proti nám hrál i fakt, že celou zimu trénujeme na umělé trávě a přechody na přírodní povrch jsou vždy problém, adaptace nějakou dobu trvá. První zápasy nebývají i z tohoto důvodu jednoduché, ale hráči utkání odbojovali a toho si hodně cením. Další velmi těžké zápasy nás ale ještě čekají a my se na ně musíme dobře připravit.