Straka – Kysela, Borovička (72. Mansfeld), Holeček, Komma (74. Sudek) – Zabilanský, Štefan, Slicho, Boček (60. Zoubek), MacekJimmy

39. Habrman, 65. Wimmer, 89. Hrubý – 31. Jimmy, 36. Kysela, 61. Macek, 86. Sudek

Svoboda – Novotný, Stieber

Vlk Martin
Hráč utkání Adam Kopřiva Hráč utkání Milan Macek

Benátky z venku body nepřivezly.

Zápas na půdě mírného favorita dopadl lépe pro domácí tým z Vysokého Mýta. Východočeši byli maximálně produktivní, vždyť ze čtyř střel, které mířily do brankového prostoru, čtyřikrát skórovali a v této disciplíně tak byli stoprocentní. Dvořákovým svěřencům pomohlo také velice rychlé dvoubrankové vedení. I když poté byli hosté opticky lepším týmem, smazat tuto ztrátu se jim za celý zápas nepodařilo a nakonec si odvezli porážku 2:4. K zamyšlení je též devět inkasovaných branek ve dvou po sobě jdoucích venkovních zápasech, to by se týmu, který chce bojovat o horní příčky stávat nemělo...

Úvod utkání nabídl vyrovnaný fotbal a tak byla domácí branka ze 7. minuty jako blesk z čistého nebe. Na pravé straně se vyhnul Kommovi Wimmer, narýsoval přesnou přihrávku Adamu Kopřivovi a ten se střelou pod břevno nemýlil – 1:0. O pět minut později začala akce opět u Wimmera, který se vyhnul Štefanovi a přesnou přihrávkou kolem Holečka poslal do sóla Vítězslava Hrubého, který potvrdil pověst kanonýra a střelou k pravé tyči rozjásal domácí ochozy podruhé – 2:0. Poté se několika centry připomněli hosté, domácí byli ale v defenzívě pozorní. To již příliš neplatilo o 20. minutě. Mackův centr si v pokutovém území zpracoval Boček, mířil ale pouze do boční sítě. O minutu později spěchal na druhou stranu Kopřiva, který ale akci zbrzdil, přesto nakonec zpoza vápna pálil Hrubý, jeho střela ale nebyla až ke Strakovi puštěna. Poté fotbal upadl do průměru, bez větších náznaků šancí ani na jedné straně. Deset minut před poločasovou přestávkou našel Macek rozběhnutého Jakuba Štefana, který přehodil vybíhajícího Černíka a hosté byl na dostřel – 2:1. Benátecké vstřelená branka nabudila a domácí najednou byli v nesnázích. Ve 44. minutě se uvolnil k pěkné střele Jimmy, jíž protáhl brankáře Černíka, který musel míč vyrazit. Ještě větší šanci si připravil na první nastavenou minutu Macek, jenž byl tísněn, přesto dokázal vystřelit, balon ale skončil nad břevnem. Domácí poté toužebně vyčkali hvizdu hlavního rozhodčího Svobody.

Také druhý poločas začal v podobném duchu. Benátečtí brzy zahrávali přímý kop. Míč si postavil Jimmy, obstřelil zeď, skákavý pokus ale Černík lapil. Z podobného místa zahrávali trestný kop také domácí. Kopřiva ale trefil jen dobře postavenou zeď. Vysokomýtští hráči si oddechli v 52. minutě, kdy se na zadní tyči natahoval po míči Macek, který usměrnil jen do boční sítě. O chvíli později zakončoval pěknou akci Štefan, domácí ale srazili míč na rohový kop. Ten si vzal na starost Kysela, těžký Borovičkův kop ale skončil nad brankou. Také domácí se po rohovém kopu dostali do zakončení, jejich hlavičkový pokus ale taktéž skončil nad břevnem. V 62. minutě zahrávali hosté přímý kop po faulu z poloviny hřiště. Před vybíhajícím brankářem Strakou odehrál benátecký obránce Komma míč před vápno, kde si Filip Wimmer všiml, že Straka není na svém místě a přesně mířenou střelou zmrazil hostující fotbalisty – 3:1. Opaření hosté brzy inkasovali počtvrté. Psala se 68. minuta, když Habrmanův centr zpracoval před vybíhajícím Strakou Vítězslav Hrubý, obhodil si jej a dostal míč do opuštěné brány – 4:1. Malou jiskřičku naděje vykřesali benátečtí hráči hned v následující minutě. Po Zabilanského centru nevyšla střela střídajícímu Zoubkovi, míč se přesto dostal k Milanu Mackovi, který ho napálil do sítě – 4:2. Benátečtí poté byli častěji u míče, pozorně bránící domácí ale nepřipustili drama. Za zmínku tak stojí snad jen Mackova střela, která ale Černíkovi nenadělala větší problémy. Na druhé straně střílel už v nastaveném čase střídající Rezek, branku hostů ale minul. To byla také tečka za tímto zápasem.

Suma sumárum, směrem dopředu si benátečtí hráči ve Vysokém Mýtě vypracovali slušné šance, vstřelili dvě branky a určitě byli nebezpečnějším týmem. Čtyři inkasované góly však rozhodně nejsou dobrým vysvědčením. Je to škoda, proto v úvodu sezóny je vidět, že Benátečtí góly dávat umí. Zbytečně inkasované branky poté jejich výkon degradují a lacině je připravují o bodový zisk. V dalším kole čeká na benátecké hráče Kutná Hora, která si první body připsala až tento víkend. Netřeba připomínat, že výhra z tohoto zápasu by se náramně hodila.

František DVOŘÁK

SK Vysoké Mýto František DVOŘÁK

Tím, že jsme vyhráli, hodnotím toto utkání pozitivně. Musím ale říci, že naše hra rozhodně nebyla taková, jakou bychom si představovali. Středeční pohárový zápas na nás zanechal strašně velké stopy. Naštěstí jsme do 15. minuty vstřelili dvě branky, ale musím říci, že po zbytek prvního poločasu byli hosté jednoznačně lepším týmem. Hráli jsme pasivně, jen jsme čekali, jestli dostaneme gól, případně kolik gólů dostaneme. Pomohla nám poločasová přestávka, do které jsme odcházeli ve vedení 2:1. Do druhé půle jsme šli s tím, že musíme hrát daleko aktivněji, dát balon na zem a snažit se soupeři přidat ještě nějaké branky, což se nám podařilo. Byl to hrozně těžký zápas. Jsem strašně rád, že ho kluci, hlavně morálně, zvládli. Přiznám se, že jsem nečekal ani ve snu, že Benátkám vstřelíme čtyři branky. Z tohoto pohledu panuje z mé strany velká spokojenost, i když náš výkon byl poznamenán středečním pohárem.

Radim TRUKSA

SK Benátky Radim TRUKSA

Dnes jsem hrozně naštavaný. Myslím si, že s podobnými výkony naší defenzívy nemůžeme uspět na hřišti silného soupeře. Ve druhém po sobě jdoucím venkovním zápase jsme vyhořeli směrem dozadu, ať už to bylo před čtrnácti dny v Náchodě nebo dnes tady. Naše práce, směrem dozadu, mi v těchto zápasech přijde na úrovni I.B třídy, a to se dobrý výsledek dělá strašně těžko. Nějaké šance jsme si vytvořili, vstřelili jsme dvě branky, ale horko těžko budeme venku bodovat, když dostaneme pět, respektive dnes čtyři góly. Shrnu to úplně jednoduše. Hra našeho mužstva, směrem dozadu, ve venkovních utkáních, je úplně tragická. Alespoň tak to těsně po tomto zápase cítím. Do dalších utkání s tím budeme muset něco udělat, protože takto bychom neuspěli v žádném venkovním zápase. Náš výkon byl špatný, domácí určitě vyhráli zaslouženě. Musíme se připravit na další zápas proti Kutné Hoře a doma opět naplno bodovat. Poté konečně zkusíme udělat nějaké body venku, protože spoléhat na to, že budeme vyhrávat jen doma a venku hrát tak, jako doposud, to prostě nejde!

Předzápasové představení soupeře SK Vysoké Mýto naleznete ZDE!

ON-LINE: SK Vysoké Mýto – SK Benátky ZDE!

• Libiš – Kolín 2:4 (2:2)

Příští 6. kolo v 15:30 hod., SOBOTA: Libiš – Horky (10:15), Trutnov – Vysoké Mýto, Letohrad – Poříčany, Velké Hamry – Kosmonosy, NEDĚLE: Benátky – Kutná Hora, Kolín – Pol.Nymburk, Čáslav – Náchod, Hlinsko – Dvůr Králové.