Straka – Zabilanský, Glöckner, Kysela, Sudek – Procházka (74. Boček), Borovička, Šimek, Jimmy, Kocourek (69. Mbah) – Košek (82. Dohnalík)

Řeháček – Hanousek, Dujsík

Tereba Daniel
Hráč utkání Vojtěch Krátký Hráč utkání Jan Zabilanský

Benátky vstřelily venku první jarní branku, ale na body to nestačilo !

Ani třetí jarní venkovní utkání se benáteckým fotbalistům nepovedlo. Na hřišti sestupem ohroženého Vysokého Mýta totiž prohráli 1:2. Slabou náplastí může být první vstřelená branka na soupeřově trávníku v jarní části soutěže, díky které skóroval těsně před koncem utkání střídající Mbah. Samotné utkání se rozhodovalo až v závěrečné čtvrthodince. Velkou měrou ke třem bodům domácím dopomohl nepřesný rozhodčí Řeháček, který Vysokému Mýtu daroval pokutový kop po Kyselově naprosto čistém zákroku. Video z Vysokého Mýta, které by předchozí větu potvrdilo, jako jediné z tohoto kola překvapivě chybí!

První poločas příliš fotbalové krásy nenabídl. Možná o trochu více u míče byli vysokomýtští hráči, leč Straku zatím k zákroku nedonutili. To na druhé straně se ukopl kapitán Dvořák a s první střelou v tomto zápase přispěchal Košek, brankář Krátký byl ale včas na zemi a míč dokázal zkrotit. Do hry se stále častěji vkrádaly nepřesnosti na obou stranách. Tohle dokumentuje i Hrubého střela vysoko nad benáteckou bránu. O mnoho přesnější byl Hrubý při dalším rohovém kopu svého týmu, Straka ale jeho hlavičku vyrazil, následná dorážka nebyla přesná. Na druhé straně zakončoval z velké dálky nepříliš nebezpečně Jimmy. V samém závěru byl souboj domácích v pokutovém území s Kocourkem posouzen jako nasimulovaný pád a benátecký záložník uviděl žlutou kartu.  První půle tak v poklidu směřovala ke svému konci, diváci si z ní žádný velký fotbalový zážitek neodnesli.

Do druhého poločasu vstoupili hostující hráči zajímavou střelou. Procházkův pokus ale vyškrábl Krátký na rohový kop. Následně zakončoval přetažený centr hlavou v těžké pozici nad bránu Košek. Poté měli domácí výhodu přímého kopu, Dvořák s ní ale naložil ledabyle, když poslal míč vysoko nad bránu. Při další akci domácího Vysokého Mýta zakončoval Tomášek vysoko do ochranné sítě. Do podobného místa hlavičkoval o chvíli později taktéž Mokrejš a mezi tyčemi neskončila Hrubého střela, jež byla sražena na rohový kop. Náznaky akcí benáteckého týmu končily na východě Čech velmi často zvednutým praporkem pomezního rozhodčího Dujsíka. O vlnu emocí se postaral v 76. minutě souboj mezi zkušeným hostujícím Kyselou, který naprosto čistým způsobem vypíchl míč Hrubému, ten se po delší prodlevě po souboji teatrálně skácel v pokutovém území a hlavní rozhodčí Řeháček ukázal na penaltový puntík. Spravedlnost v tuto chvíli neexistovala a unfair chování domácího útočníka nebylo „překvapivě“ oceněno žlutou kartou, tak jako v prvním poločase zákrok, vedený zezadu, na Kocourka. Tento trapný a studu hodný moment (Hrubý, Řeháček) využili domácí ke vstřelení úvodní branky Pavlem Tomáškem, jenž mířil přesně mimo Strakův dosah – 1:0. O tři minuty později povzbuzení domácí vybojovali rohový kop, po kterém se naprosto přesně umístěnou razantní hlavičkou prosadil Marián Hock2:0. Dvě minuty před koncem po centru z pravé strany přesně zamířil Tochukwu Mbah, když jeho pokus proběhl mezi rukama domácímu brankáři Krátkému do sítě – 2:1. V tuto chvíli poskočila časomíra na domácím stadionu o dvě minuty. Chvíli se poté ještě hrálo, nicméně chytrá hra domácích držela benáteckého soupeře na distanc od Krátkého brány až do závěrečného hvizdu.

Nezměrná bojovnost vydláždila vysokomýtskému týmu cestu za tříbodovým ziskem. Pak ale také nefotbalové chování, které asi nikdy nebude z českých stadionů vymýceno. Bohužel tento článek je pouze názorem autora, jakožto i hostujících fanoušků, ke kterým se připojili taktéž někteří rozumní domácí příznivci. Průkazný materiál, kterým by bylo video, totiž, jak již bylo řečeno, jako jediné v tomto kole z Vysokého Mýta chybí.  Radost po takovém utkání by poněkud plakala. Jedním dechem třeba dodat, že Benátečtí nepředvedli na východě Čech příliš povedený výkon. Při pravém opaku by většina protiaktérů měla s výhrou domácích znatelně větší problém.

Lukáš JAROLÍM

SK Benátky Lukáš JAROLÍM

S výkonem našeho mužstva v prvním poločase určitě nejsem spokojený. Do druhé půle jsme udělali změnu v rozestavení a rozhodně jsme se zlepšili. Řekl bych, že jsme odehráli slušný druhý poločas. Bohužel zaúřadoval rozhodčí, který odpískal zcela neskutečnou penaltu pro soupeře, čímž se zápas pochopitelně zlomil.

František DVOŘÁK

SK Vysoké Mýto František DVOŘÁK

V našem postavení bylo nejdůležitější hrát zodpovědně vzadu, což se nám podařilo a navíc také hrát se stoprocentním nasazením. Řekl bych, že hosté byli fotbalovější, což jsme věděli. Byli také lepší a jistější na míči. Nás však zdobila odpovědná hra zezadu, které se podřídili všichni hráči a dále také enormní nasazení od prvního do posledního hráče, který střídal. Pro nás je to odrazový můstek do dalších zápasů, abychom se, pokud možno, zachránili.

Předzápasové představení soupeře SK Vysoké Mýto naleznete ZDE!

• Slatiňany – Český Brod 0:1 (0:1)

Příští 24 kolo, SOBOTA v 17:00 hod.: Přepeře – Pardubice "B" (10:30), Kolín – Velké Hamry (10:15), Turnov – Český Brod (10:30), Slatiňany – Náchod, NEDĚLE: Benátky – Trutnov, Dvůr Králové – Mšeno, Čáslav – Vysoké Mýto.  Horky VOLNÝ LOS.