Straka – Procházka, Bohdan, Glöckner, Sudek – Kocourek (65. Jäger), Šimeček, Šimek (46. Mižič), Boček – Mbah (65. Jimmy), Košek (75. Machů)

Janíček – Tesař, Hrkal

Tereba Daniel
Hráč utkání Ondřej Hauf Hráč utkání Radim Straka

Divizní zezóna zahájena výhrou na penalty na půdě nováčka !

Vydřené dva body přivezli benátečtí fotbalisté z východočeských Slatiňan. Sami ale dobře vědí, že předvedený výkon měl k ideálu daleko. Vždyť domácí vyslali celkem patnáct střeleckých pokusů, oproti pěti hostujícím. Vyložených šancí si ale ani jeden z týmu příliš nevypracoval. V následném penaltovém rozstřelu domácí dvakrát zaváhali, hosté jednou, a tak druhý bonusový bod putoval do Středních Čech.

Od počátku zápasu se hra nesla ve znamení většího držení míče domácího týmu. S několika nebezpečnými centry si ale poradila jistá benátecká obrana či brankář Straka. Ten musel předvést své kvality v 5. minutě, kdy skákavou Koudelkovu střelu vyrazil na rohový kop. Po následném rohovém kopu zakončoval Rešetár do Strakových rukavic. Rešetár se dral do šance také po čtvrthodince hry, avšak svou akci příliš překombinoval. Chvíli poté hlavičkoval urostlý Vácha mimo tři tyče. Domácí byli stále opticky lepším týmem. Po dalším rychlém protiútoku zakončoval Rešetár vedle brány. Benátečtí poprvé zahrozili ve 28. minutě, kdy Sudkův přímý kop hlavičkoval Bohdan a také brankář Vostradovský si musel připsat první zákrok. O minutu později Šimeček z přímého kopu protáhl Vostradovského, dorážející Boček byl nepřesný. Tohle však byla jediná vážnější šance hostujícího týmu v celém utkání, což je na půdě ještě vloni týmu hrajícího krajský přebor zatraceně málo. Přímý kop si vyzkoušeli také domácí. Koudelka posadil míč na hlavu Václavka, který ho ale trkl vedle brány. Chvíli před koncem první půle zakončoval nad bránu také agilní Rešetár. Na druhé straně se o zakončení pokoušel Mbah, domácí mu ale v pokutovém území sebrali míč. Po krátkém nastavení hlavní rozhodčí Janíček první půli ukončil.

Také druhý poločas pokračoval v podobném duchu jako ten první. Domácí byli stále častěji víc u míče a také byli nebezpečnějším týmem. Hned ve 48. minutě zakončoval Slováček, po jehož střele se Straka natahoval, míč ale do brankového prostoru nemířil. O několik desítek sekund byl nepřesný také Rešetár. Benátečtí pak museli čelit třem rohovým kopům v rychlém časovém sledu za sebou, bez větších potíží se ale ubránili. Hostům určitě zatrnulo v 58. minutě, kdy Slováčkovu povedenou střelu vyškrábl Straka na rohový kop. Na druhé straně zakončoval po Kocourkově přihrávce Šimeček o kousek vedle levé tyče. Další střelu domácích měl na svědomí opět Slováček, tentokrát ale Straka nemusel zasahovat. Zákrok si zkušený benátecký brankář nepřipsal ani po dalším zakončení Rešetára. Na druhé straně se střídající Jimmy pokusil o efektní nůžky, které ale skončily za domácí bránou. Poslední větší šanci tohoto zápasu nabídla 84. minuta, kdy Mižičovu chybnou přihrávku vystihl Rešetár, z poměrně dobré střelecké parkety ale mířil mimo. Branku neslavil ani Koudelka, jenž zpoza vápna mířil pouze do míst, kde stál brankář Straka. Historicky první zápas těchto soupeřů tak skončil dělbou bodů. O tom druhém musely rozhodnout následné penalty.

Hned ta první se ale domácímu Tomáši Koudelkovi vůbec nepovedla a Straka míč lapil. Viktor Šimeček nezaváhal, vymetl šibenici a hosté vedli – 0:1. Do podobného místa mířil také střídající Jan Koblasa – 1:1. Michal Bohdan si vybral opačnou stranu, než kam skákal Vostradovský a opět poslal svůj tým do vedení – 1:2. Jindřich Václavek napálil míč pod břevno a nedal Strakovi šanci zasáhnout – 2:2. Na střelu Jana Mižiče si Vostradovský sáhl, v cestě míči do brány ale nezabránil – 2:3. Martin Ráliš zvolil razantní střelu k tyči a znovu vyrovnal – 3:3. Jindřich Jäger zakončoval velice chytře a také míč z jeho kopaček skončil v bráně – 3:4. Následně trefil Lukáš Hanč nohu přesunujícího se Straky a hosté tak mohli slavit bonusový bod. Přesto, dle nového nařízení, se musely penalty dokopávat. Poslední exekutor Jan Boček na Vostradovského nevyzrál, to už ale nic neměnilo na tom, že Benátečtí odvezli ze Slatiňan dva body.

Benáteckým hráčům tímto zápasem začal takzvaný anglický týden. Už ve středu totiž na svém trávníku hostí při pohárovém zápase třetiligový Benešov. V případě postupu by benátečtí fanoušci viděli zřejmě prvoligový či druholigový tým, a to je velké lákadlo.

Petr MYŠKA

SK Spartak Slatiňany Petr MYŠKA

Myslím si, že jsme odehráli dobrý zápas. Toto utkání bylo vlastně prvním divizním pro Slatiňany. Benátky hrály ještě před rokem třetí ligu, takže jsme z tohoto zápasu měli trošku obavy. Řekl bych, že za druhý poločas jsme si zasloužili vyhrát, ale bohužel na penalty jsme prohráli. Za předvedený výkon ale musím kluky pochválit.

Lukáš JAROLÍM

SK Benátky Lukáš JAROLÍM

Od začátku zápasu jsme nehráli to, co jsme chtěli. Proto musíme být rádi za penalty a následné dva body. Takhle totiž určitě hrát nechceme. Chtěli bychom navázat na výkony v přátelských zápasech či v předkole poháru. To znamená hrát dobře kombinačně odzadu, držet míč a dominovat hře. V tomto utkání jsme ale byli naopak pod tlakem. Soupeř si ale vytvořil pouze jednu vyloženou šanci po našem námazu v pokutovém území. Zato měl spoustu standardních situací ze střední vzdálenosti. Pozitivem zápasu je slušná obrana, neboť jsme vzadu udrželi nulu, na tom se dá stavět. Bylo to však opravdu pouze jedno z mála pozitiv.

Předzápasové představení soupeře SK Spartak Slatiňany naleznete ZDE!

ON-LINE: SK Spartak Slatiňany – SK Benátky ZDE!

• Horky – Čáslav 0:1 np (0:0)
  • Kratonohy – Mšeno/Jablonec n.N. 1:6 (1:3)
  • Dvůr Králové – Kolín 0:1 (0:0)
  • Velké Hamry – Pardubice "B" 4:1 (2:0)
  • Český Brod – Trutnov 5:1 (1:0)

Příští 2. kolo v 17:00 hod., SOBOTA: Přepeře – Velké Hamry (10:30), Trutnov – Náchod, Vysoké Mýto – Kratonohy, NEDĚLE: Benátky – Turnov, Pardubice "B" – Český Brod, Dvůr Králové – Horky, Kolín – Mšeno/Jablonec n.N., Čáslav – Slatiňany.