Straka – Zabilanský, Holeček, Borovička, J. Šimek (58. Komma) – Zoubek, Mansfeld, Slicho, Boček (72. Košek), Macek – Jimmy

Duda – Hodek, Šlajs

Poppr Zbyněk
Hráč utkání Ondřej Soběslav Hráč utkání Milan Macek

Benátky v Kolíně nepřekvapily !

S cílem potrápit první tým divizní tabulky a přivézt odtud nějaké body vyrazili benátečtí fotbalisté do zatím neporaženého Kolína. To první se povedlo, k bodům však cosi ještě chybělo. Úvod zápasu patřil domácím, Soběslav svou velkou šanci nevyužil, poté už byl ale Bareš úspěšný. Postupem času se dostávali do hry také hosté a několikrát zle zatopili kolínské obraně v čele s brankářem Kubátem. Ten ale chytal velmi spolehlivě. Jaká škoda pro hosty, že po sympatickém výkonu v první půli přišla závěrečná minuta a odpískaný pokutový kop po faulu na Soběslava. Ten s přehledem proměnil Jiří Vondráček. Ve druhé půli si domácí zkušeně hlídali svůj náskok, který navíc jedenáct minut před koncem zvýraznili Sodomou. Hosté se na větší odpor nezmohli  a u vedoucího týmu tak vyšli bodově i brankově naprázdno.

První velká šance tohoto zápasu přišla již v 1. minutě. Domácí vybojovali rohový kop. Na následný centr si vyskočil nejvýše Škoda, hlavou ale trkl míč vedle levé tyče. O tři minuty později prozkoušel hostujícího brankáře Straku Bareš, zkušený benátecký gólman si tak musel připsat první úspěšný zákrok. Ještě v téže minutě se na pravé straně uvolnil Adam Čapek, jehož přesný centr přetavil v gól Daniel Bareš1:0. Domácí byli v úvodu utkání lepším týmem. Po přímém kopu Pavla Čapka se míč dostal k Hudcovi, který ale mířil jen do ochranné sítě. Neuspěl ani střílející Sodoma, který ale donutil Straku k zákroku. Na druhé straně napřáhl Jimmy, jenž ale přestřelil i ochrannou síť. Pěknou akci si připravil ve 12. minutě hostující Zoubek, tu také zakončil zajímavou střelou, kterou ale Kubát vytáhl na rohový kop. Z něho hledal Boček centrem Borovičku, těsně před ním ale odhlavičkoval míč Vondráček na další roh. Hosté se po ospalejším úvodu dostávali do zápasu. Brzy střílel opět Jimmy, tentokrát se ale příliš ukvapil a znovu byl velmi nepřesný. Zahřmělo ale také na druhé straně. Ve 21. minutě se za hostující obranu dostal Pavel Čapek, míč ale usměrnil mimo. Po dalším útoku Vondráčka a centru Adama Čapka skluzoval Sodoma, na balon ale nedosáhl. Z velké dálky se poté opřel do míče domácí Milec, pro Straku to byl ale spíše propagační pokus. Ve 33. minutě táhl rychlý útok hostujícího týmu Zoubek, přes Bočka se dostal míč k Mackovi, ten ale střílel jen do ochranné sítě. Tentýž hráč zakončoval i o chvilku později, sestřelil však soupeřova hráče Škodu. Další náznak útočné akce měl na svědomí Jimmy, který přesně našel Mansfelda, tomu se ale nepovedlo dostat míč do pokutového území. Ve 41. minutě zůstal na levé straně osamocený Hudec, jehož v tutové šanci vychytal Straka. V poslední minutě první půle byla Vondráčkova střela sražena na rohový kop. Po centru od rohového praporku stáhl v pokutovém území Macek Soběslava a hlavní rozhodčí Duda byl neúprosný – pokutový kop. Míč si postavil Jiří Vondráček a byť Straka vystihl směr střely, na míč nedosáhl – 2:0. Ihned poté byl první poločas ukončen.

Také vstup do druhého poločasu patřil domácím fotbalistům. Hudec se na levé straně vyhnul Jakubu Šimkovo a uháněl na Straku, jehož ale trefil do hrudi. Hned v následující minutě křížná střela Pavla Čapka minula vzdálenější tyčku benátecké brány. Poté měli domácí k dispozici několik rohových kopů, ze kterých vždy hrozilo nebezpeční pro benáteckou bránu. V 61. minutě vystřelil agilní Pavel Čapek zpoza vápna, skákavou střelu ale Straka zkrotil. O tři minuty později se na druhé straně uvolnil Mansfeld, po jehož střele si Kubát vysloužil potlesk za vynikající zákrok, jímž míč vytěsnil na rohový kop. O chvíli později zakončoval hostující obránce Holeček a Kubát znovu vyrážel míč na rohový kop. Na druhé straně vyskočil po přímém kopu nejvýše Vondráček, přesný ale nebyl. Po další standardní situaci zakončoval Soběslav, ani on ale mezi tři tyče nemířil. Domácí tým to ale příliš mrzet nemohlo. V 79. minutě si po centru střídajícího Váchy našel míč kanonýr Jiří Sodoma a nekompromisně ho poslal pod břevno – 3:0. V pohodě hrající domácí hráči mohli přidat i další branky. Po Sodomově centru na míč jen těsně nedosáhl Bareš. V 86. minutě se mezi střelce mohl zapsat i střídající Koděra, který ale poslal balon nad bránu. Po kratičkém nastavení hlavní rozhodčí Duda zápas ukončil.

Kolín tak ani v dalším divizním utkání nenašel přemožitele. Benátečtí hráči nepodali úplně špatný výkon a zejména v první půli několikrát pozlobili zkušenějšího soka. Na body to ale tentokrát nestačilo. Z rozhodnutí vlády se nyní minimálně dva týdny hrát nebude. Zda se bude hrát po uplynutí této doby je ve hvězdách. Teoreticky by se v první listopadový den měli benátečtí hráči doma postavit Čáslavi, toto utkání je v současné době ale značně nejisté.

Petr PAVLÍK

SK Sparta Kolín Petr PAVLÍK

Hlavně jsem rád, že jsme vyhráli a že se vezeme na vítězné vlně. Benátky potvrdily to, co jsem předvídal. Byl to nejkvalitnější soupeř, který tu hrál, zlobily nás. Samozřejmě nějaké šance jsme ještě měli, takže jsme mohli dát ještě více gólů. Mohli jsme ale také nějaký dostat. Jsem rád, že jsme toto utkání zvládli a že jsme vyhráli 3:0.

Radim TRUKSA

SK Benátky Radim TRUKSA

Kolín je suveréně nejlepším mužstvem v této divizní skupině. Od začátku sezóny se jim daří. Jeli jsme sem s tím, že je chceme potrápit jak herně, tak i výsledkově a že jim tento zápas nedáme zadarmo. I když je konečný výsledek 3:0 jednoznačný, tak samotný zápas tak jednoznačný určitě nebyl. Měli jsme špatný vstup do zápasu, neboť již v 5. minutě jsme prohrávali. Ve 45. minutě jsme dostali druhý gól z penalty. V tuto chvíli je to těžko na posouzení. Troufnu si říci, že mezi 10. a 40. minutou jsme byli lepším týmem. Měli jsme spoustu brejkových situací, ať už tři na dva nebo čtyři na tři. Špatně jsme je ale řešili. Pokud bychom měli vyspělejší a chytřejší tým, tak první půle mohla skončit jednoznačně v náš prospěch. Bohužel stav byl ale 2:0 pro domácí, a to se potom těžko, zejména v Kolíně, hraje. Druhý poločas byl vyrovnaný. Měli jsme nějaká zakončení a střely, které ale pochytal Michal Kubát. Domácí si na šanci, aby rozhodli zápas, počkali a vstřelili branku na 3:0. V tu chvíli bylo po zápase. Poté měl Kolín ještě asi dvě šance, které neproměnil. Z našeho pohledu to nebylo herně špatné utkání, výsledkově je ale nepovedené.

Předzápasové představení soupeře SK Sparta Kolín naleznete ZDE!

ON-LINE: SK Sparta Kolín  – SK Benátky ZDE!

• Hlinsko – Náchod 0:3 (0:2)

Příští 9. kolo ve 14:30 hod., SOBOTA: Kutná Hora – Čáslav (10:15), Kosmonosy – Horky (10:30), Vysoké Mýto – Velké Hamry, Náchod – Libiš, NEDĚLE: Benátky – Trutnov, Poříčany – Hlinsko, Pol. Nymburk – Letohrad, Dvůr Králové – Kolín.