M. Paták – Mudra, Pastyřík

Hamouz Robert
Hráč utkání Radek Cibulka Hráč utkání František Hakl

Benátky otevřely jarní část remízou v Brozanech !

Vydřená remíza. Tak by se dal ohodnotit bodový zisk benáteckých fotbalistů z horké, avšak velmi dobře připravené, brozanské půdy. Hosté byli v prvním poločase možná o krapet více na míči, leč slibně rozvíjející brejky nedokázali přetavit v branku. Největší šanci prvního dějství měl ale domácí kanonýr Chukwuma, jenž trefil Hošťálka stojící na brankové čáře. Ve druhém poločase převzali otěže domácí, zejména Chukwuma ale ve vyložených šancí selhal a tak slušná návštěva na severu Čech čekala na branku po devadesáti minutách marně. V penaltovém rozstřelu byli úspěšnější domácí, kteří všechny své pokusy proměnili, což se u hostů nepodařilo jedinému Šimečkovi, a tak druhý bonusový bod zůstal v Brozanech.

O první vzruch se v úvodu postaral domácí Vopat, jenž po přiťuknutí Šollara mířil z hranice vápna na bližší tyč, tu ale minul. Následně mohl postupovat vpřed Chukwuma, který ale nechal míč za sebou. Hosté se připomněli akcí Farkaše, jehož přihrávka byla na Synka příliš dlouhá či Bočkovým centrem, který ale domácí dokázali odkopnout do bezpečí. Na druhé straně našel Vopat Bendu, jehož střelu na poslední chvíli srazili Benátečtí na rohový kop. Po následném rohu zakončoval Šollar mimo. Benátečtí vylekali domácí příznivce v 18. minutě po Bulířově brejku z levé strany, jeho následná střela ale skončila v boční síti. O chvíli později zakončoval také Mařík, ani on ale do brankového prostoru nemířil. Ve 28. minutě se centr domácího kapitána Cibulky z pravé strany snesl na břevno, od kterého se míč odrazil k Chukwumovi, ten ale sestřelil obránce Hošťálka, stojícího na brankové čáře. Potrestat neproměněnou tutovku Brozan mohl o dvě minuty později Bulíř, který se v rychlé akci snažil přelobovat vybíhajícího Lipše, s ním ale přehodil i domácí bránu. V tuto chvíli byli lepší Benátečtí, do další střely se protlačil Mařík, avšak i tohle jeho zakončení skončilo nad břevnem. Brozanští odpověděli křížnou střelou Veselého, která ale podobně jako benátecké pokusy, nebyla přesná. Po kratičkém nastavení hlavní rozhodčí Michal Paták první půli ukončil.

Od úvodních minut první půle diktovali tempo hry domácí, avšak ani Chukwuma ani Benda se v koncovce neprosadili a Straku zasahovat nedonutili. Na druhé straně zakončoval z přímého kopu mimo Hakl. Nejzajímavější příležitost hostů ve druhé půli přišla v 64. minutě, kdy Haklův centr jemně lízl nohou střídající Šimeček, avšak Lipš byl připraven. O pět minut déle zůstal za Hošťálkem naběhnutý Chukwuma, ke kterému se snesl přesný centr. Domácí kanonýr trefil pravou tyč benátecké brány, od které se míč do sítě neodrazil. Benátečtí tuto klinickou smrt přestáli, o čtyři minuty déle se však ve vápně znovu dostával k balonu Chukwuma, avšak nedokázal ho zpracovat a o další velkou šanci tak přišel. V 77. minutě malinko váhal se střelou Vopat, do jeho pokusu mu následně skočil obránce Skuhravý a zblokoval ho. Tentýž hráč se poté odhodlal také ke střele z velké dálky, bránu hostů ale minul. Závěrečný tlak domácího týmu nepřišel. Co ale přišlo byl naprosto zbytečný a hrubý zákrok brozanského záložníka Studeckého, který více než půl minuty po vypršení tříminutového nastavení skluzem sestřelil hostujícího kapitána Horáka a po právu si prohlédl červenou kartu. Na konečném výsledku už ale tento zkrat domácího hráče vliv neměl a oba týmy si tak body rozdělily.

O tom druhém, bonusovém, musely rozhodnout střely z penaltového puntíku. Jan Franc si vybral opačnou stranu, než kam skákal Straka a bezpečně proměnil – 1:0. Miroslav Hošťálek odpověděl razantní střelou a vyrovnal – 1:1. Směr střely Ivana Šollara Straka opět nevystihl a domácí vedli – 2:1. S přehledem ale proměnil také Tomáš Bulíř – 2:2. Další penalta Muamera Mešiče šla opět na opačnou stranu, než kam skákal Straka – 3:2. Benátecký Viktor Šimeček zaváhal a Lipš jeho pokus úspěšným zákrokem zneškodnil. Petr Tichý s jistotou vymetl levý horní roh a poslal svůj tým do trháku – 4:2. Jakub Synek ještě střelou pod břevno odvrátil ukončení série – 4:3. Pátý pokus si vzal na starost Chukwudi Chukwuma, a i když tentokrát Straka vystihl směr střely, míč přesto skončil v brance – 5:3. Bonusový bod tak získal o řeky Ohře.

Benátečtí si tak přivezli bod od tabulkově podobně postaveného soupeře, který ale rozhodně má svoji váhu a cenu. Nyní je čekají na domácím trávníku Štěchovice, kterým mají po podzimní porážce 1:2 co oplácet, vždyť u Vltavy byli hosté lepším týmem a smolně tam tehdy přenechali všechny body.

Tomáš POŠTULKA

Asistent trenéra Tomáš POŠTULKA

Bylo to typické první jarní utkání. Hosté byli v prvním poločase určitě lepším týmem, byli více na míči. Ve druhém poločase jsme se zlepšili. Vypracovali jsme si dvě nebo tři vyložené šance, které se nám nepodařilo proměnit. V podobném zápase je to velká škoda, protože nemáme sílu si více šancí vytvořit. Jsme rádi, že jsme alespoň vyhráli na penalty. Utkání bylo o jedné brance. Vyhrát mohly Benátky po nějakém závaru, vyhrát jsme mohli i my.

Jan BURYÁN

SK Benátky Jan BURYÁN

Pro mě to byla premiéra v pozici hlavního trenéra. Udělali jsme bod, bohužel jsme po penaltách nezískali ten druhý. Utkání bych rozdělil na dvě části. V prvním poločase jsme si vypracovali tři brejkové situace, ze kterých jsme mohli, a hlavně měli, vytěžit více. Pokud bychom některou z nich proměnili, tak si myslím, že by zápas vypadal jinak. Nevím, jak si to mám vysvětlit, ale ve druhém poločase jsme se již do brejkových situací nedostali. Možná to bylo i tím, že jsme se někdy uchýlili ke zbytečným nákopům. Do rozehrávky jsem kluky nenutil. Pokud si na ni nevěří, musí si to nějakým způsobem zjednodušit. Všem osmnácti klukům musím poděkovat za přístup k utkání. Po dlouhé době jsme odehráli zápas na přírodní trávě. Brozanský trávník byl připraven v luxusním stavu na to, že před týdnem bylo ještě mínus deset stupňů a padal sníh. Opravdu musím uznat, že jeho stav byl fantastický.

Předzápasové představení soupeře SK Sokol Brozany naleznete ZDE!

ON-LINE: SK Sokol Brozany – SK Benátky ZDE!

• Jirny – Dobrovice odloženo

Příští 19. kolo v 15:00 hod., SOBOTA: Vyšehrad – Čížová (10:15), Vltavín – Nymburk (10:15), Králův Dvůr – Litoměřicko (10:30), Domažlice – Převýšov (13:30), Dobrovice – Brozany, NEDĚLE: Benátky – Štechovice, Jirny – Ústí n/O. (14:00), Benešov – Písek, Zápy – Chrudim.