Straka – J. Šimek, Kysela, Komma, Sudek – O. Šimek (65. Kocourek), Mižič (65. Borkovec), Šimeček, Hrdina (89. Zabilanský), Macek – Košek

Kastl – Cihlář, Špindlerová

Průcha Tomáš
Hráč utkání Petr Janda Hráč utkání Viktor Šimeček

V zajímavém zápase zvítězily Benátky !

Zápas na nepříliš kvalitním pažitu ve Vykáni gradoval v samém závěru. Benátečtí dvakrát vedli, ve vykáňském azylu hrajícím Poříčanům se dvakrát podařilo vyrovnat. Naposledy v 81. minutě z přímého kopu Jandou. Za necelou minutu ale domácí chybovali a Košek v sólu zachoval chladnou hlavu. V nervózním závěru již branka nepadla, a tak mohli Benátečtí oslavit tři body, byť z půdy posledního týmu, které ale mají obrovskou váhu.

Úvod utkání se nesl v ne příliš pohledném duchu. Ani jeden z týmu si nevypracoval velké množství šancí, avšak ani ne střeleckých pokusů. Oba brankáři se tak mohli v úvodních minutách spíše nudit. Mezi tyče totiž nemířil přímý kop domácího Jandy, neuspěl ani Šmidrkal z podobné standardní situace, když tentokrát trefil dobře postavenou zeď. Na druhé straně přinesl vzruch sprintérský souboj domácího Zdeňky s Hrdinou, po kterém hostující záložník ukořistil míč poříčanskému stoperovi, jenž uklouzl, avšak o nadějné sólo jej připravil hvizd hlavního rozhodčího Kastla, jímž signalizoval útočný faul. Před Strakou poté hlavičkoval Gajdasz, ten se ale nacházel v ofsajdu. Zajímavou by se dala nazvat také akce Ondřeje Šimka, jemuž se ale nepovedla finální přihrávka na Macka. A tak první vážnější moment přišel až ve 21. minutě, kdy Šimečkově střele zpoza vápna mnoho nechybělo, ani tehdy ale nemusel Janocsko zasahovat. Neudeřilo ani po Kyselově rohovém kopu a střele Hrdiny, kterou zblokoval Gajdasz, Kysela poté střílel za velkým vápnem do ochranné sítě. Ve 32. minutě se do pokutového území probil Hrdina, na trávník jej nedovoleně stáhl Kotek a hlavní rozhodčí ukázal na penaltový puntík. Hostující kapitán Viktor Šimeček poslal Janocska na druhou stranu a vůbec první střelou v utkání, která směřovala na branku, poslal svůj tým do vedení – 0:1. Do konce první půle střílel ještě hostující Hrdina vysoko nad ochrannou síť. První půle poklidně dospěla ke svému závěru, jediná střela, a to ještě z penalty, která mířila do brankového prostoru, je chabým vysvědčením obou týmů.

Do druhé půle nastoupili domácí živějším dojmem. Hned v první akci byla Jandova střela zblokována Jakubem Šimkem na rohový kop. V 52. minutě už se domácí fotbalisté radovali. Po nepřesnosti ve středu hřiště mířil na Straku Zolotuchin, toho ještě hostující brankář vychytal, na dorážku Petra Jandy už byl ale krátký – 1:1. Vzápětí mohl vrátit hostům vedení Šimeček, jenž hlavičkoval po rohovém kopu, Janocsko ale výtečným zákrokem vytěsnil míč na rohový kop. O další dvě minuty později dostal Kysela míč na Jakuba Šimka, ten přesným pasem vyhledal Koška, který se odpoutal od svého strážce, střílel ale nad branku. V 67. minutě tak přišla branka jako blesk z čistého nebe. Po rozehrané standardní situaci odcentroval do vápna Šimeček, tam si domácí nepohlídali Ondřeje Kommu, který nerušeně hlavou poslal míč k levé tyči – 1:2. S poříčanskými fotbalisty mohlo být ještě hůře o další dvě minuty později. Hrdinova střela totiž směřovala do brány, jeden z domácích ale odkopl míč do břevna, od kterého se odrazil mimo. Následně Janocska nevylekala nepříliš razantní střela střídajícího Borkovce. Domácí odpověděli zajímavým signálem. Kokoška z přímého kopu posílal míč na Prejska, ten ho přepustil Jandovi, který ale pálil vysoko nad bránu. Varování pro benátecké hráče přišlo dvanáct minut před koncem, stoper Zdeňka, který se v závěru vysunul do útoku, ale ze záklonu hlavičkoval nad bránu. O chvíli později hledal Ramšák právě Zdeňku, přihrávce ale scházelo více přesnosti. V 81. minutě fauloval kousek za rohem pokutového území Macek. Míč si k zahrávání přímého kopu postavil Petr Janda, jehož střela prošla houfem těl až do benátecké brány – 2:2. Radost domácích fotbalistů měla jepičí život. Prakticky z rozehrání totiž Poříčanští hrubě chybovali, Prejskova přihrávka se od Zdeňky odrazila přímo do běhu Dominiku Koškovi, který obešel vybíhajícího Janocska a vrátil benáteckému týmu vedení – 2:3. Za další necelou minutu se Janda na levé straně zbavil Jakuba Šimka, na jeho centr ale Zdeňka nohou nedosáhl. Domácí byli v závěru více u míče, vše umocnily časté standardní situace. Na poslední rohový kop vystartoval do pokutového území brankář Janocsko, domácí ale nezakončili a Borkovec mohl mířit zcela sám na prázdnou bránu, zastavil jej ale necitlivý hvizd hlavního rozhodčího Kastla, kterým byl zápas ukončen. Mrzet to ale hostující fotbalisty příliš nemuselo, z poříčansko-vykáňské války si totiž přivezli plný počet bodů.

Tříbodovou výhru potřebovali benátečtí hráči jako sůl. Snad si tak trošku zvedli sebevědomí před velice důležitým utkání, které odehrají příští týden v Horkách nad Jizerou proti vedoucímu Vysokému Mýtu. Zápasu, který by se dal označit utkáním podzimu, by jistě slušela důstojná atmosféra a kulisa, kterou si střetnutí dvou předních týmů jistě zaslouží.

Jindřich TICHAI

SK Benátky Jindřich TICHAI

Bylo to hrozně těžké utkání. Domácí hráli o život, protože hrají o padáka. Je tu malé hřiště, samý souboj, což smazává veškeré fotbalové kvality. Oba týmy bojovaly. Poříčany udělaly vzadu o jednu chybu více, proto jsme vyhráli 3:2. Vypracovali jsme si nějaké šance, ale bylo to spíše z nákopů. První branka byla pěkná, kdy Tonda Hrdina obešel dva nebo tři hráče, a pak si pokryl míč. Bylo to soubojové utkání na malém hřišti. Vzadu jsme udělali nějaké chyby, které soupeř po zásluze potrestal. Konečně jsme ale prolomili střeleckou smůlu, neboť jsme vstřelili tři branky. Úplně na rovinu si ale přiznejme, že nám k ním domácí hodně pomohli. Hlavně tedy ke třetímu gólu, za což jim musíme poděkovat, protože takovou přihrávku jsme si nedali. Chválím také za ubráněné standardní situace, i když jsme z nich jednu branku dostali. Domácí kopali za toto utkání snad třicet standardních situací, na takto malém hřšti je to strašně těžké ubránit. Změnili jsme sestavu, nasadili jsme jiné hráče, protože jsme věděli, že v tomto utkání to bude samý souboj. Nakonec Košek, který šel do utkání právě kvůli tomu, že je to důrazný, soubojový hráč, rozhodl zápas brankou na 3:2. Se třemi body jsme tedy rozhodně spokojení, protože se tu hraje strašně těžko. Navíc, když třeba ještě máme vzrůstem menší mužstvo a máme problémy se standardními situacemi, tak jsme se tohoto zápasu báli. Na druhou stranu máme pětadvacet bodů, což je po jedenácti utkáních známka určité kvality. Nyní musíme zvládnout poslední čtyři zápasy, abychom byli po podzimu co nejvýše.

Zdeněk ŠMEJKAL

SK Poříčany Zdeněk ŠMEJKAL

Byl to vyrovnaný, bojovný zápas. Začátek byl z naší strany docela dobrý, poté nás hosté trošku zamkli a začali nás přehrávat. I tak jsme se s tím ale dokázali vyrovnat. Co k tomu utkání mám říci? Takové góly dostáváme. Po celou dobu dřeme, vyrovnáme, jsme na koni a místo toho, abychom tlačili dál, tak soupeři de facto darujeme gól na 3:2. Benátkám gratuluji. Myslím si, že to byl remízový zápas. Na to se ale fotbal nehraje. Ten se hraje na chyby, kterých jsme dnes udělali bohužel více, proto jsme prohráli. Na tohle doplácí nejen divizní fotbal, ale celkově ten český na vyšší úrovni. První myšlenkou je, hrát to dozadu nebo do strany, na to jsme dnes doplatili i my. Místo, abychom míč odehráli dopředu, tak ho hrajeme alibisticky dozadu.

Předzápasové představení soupeře SK Poříčany naleznete ZDE!

ON-LINE: SK Poříčany – SK Benátky ZDE!

VIDEA k ostatním zápasům ZDE!

VÝSLEDKY 11. kola FORTUNA Divize C:

• Poříčany – Benátky 2:3 (0:1)
  • Pol.Nymburk – Velké Hamry 2:1 np (0:0)
  • Náchod – Dvůr Králové 1:0 (1:0)
  • Kutná Hora – Hlinsko 2:1 (1:1)
  • Trutnov – Letohrad 3:2 (1:0)
  • Horky – Čáslav 2:0 (2:0)
  • V.Mýto – Libiš 3:1 (3:0)
  • Ostrá – Kolín 1:0 (0:0)

Příští 12. kolo ve 14:30 hod., SOBOTA: Kolín – Letohrad (10:15), Libiš – Kutná Hora (10:15), Velké Hamry – Horky (10:15), Ostrá – Náchod, NEDĚLE: Benátky – Vysoké Mýto, Čáslav – Trutnov, Hlinsko – Pol.Nymburk, Dvůr Králové – Poříčany.