Straka – Zabilanský, Holeček, Borovička, Sudek (46. J. Šimek) – Zoubek (78. Košek), Boček (83. Štefan), Slicho, Mansfeld, Macek – Jimmy (78. Komma)

Erlebach – Stieber, Šob

Šnajder Vlastimil
Hráč utkání Martin Škarecký Hráč utkání Adam Mansfeld

První venkovní výhra z Nymburka !

S přáním konečně přivézt tři body z venkovního hřiště odjížděli benátečtí fotbalisté k derby utkání do Nymburka. Domácí se nachází pouze o skóre nad chvostem divizní tabulky, ale že dokážou tu a tam překvapit, o tom se v Nymburce přesvědčil kupříkladu velice silný Náchod. Také toto derby se nevyvíjelo pro favorita zrovna nejlépe. Benátky dokonce v Nymburce prohrávaly po faulu Borovičky a následné proměněné Nepovímově penaltě. Brzy ale ztrátu smazal pěknou střelou Zoubek. I když byli hosté v první půli lepším týmem, šance domácího Kotka volala po gólu. Druhá půle patřila benáteckým hráčům, kteří přidali tři branky a spoustu dalších příležitostí nevyužili. Truksovi svěřenci tak povinnost splnili a po výhře 4:1 vezou domů tři důležité body.

Od úvodního hvizdu hlavního rozhodčího Erlebacha byli hosté aktivnějším i opticky lepším týmem. Hned zkraje utkání zahrozil po rohovém kopu z otočky Jimmy. Pro brankáře Petroviče, debutanta v nymburském dresu, se ale jednalo spíše o propagační pokus. O chvíli později neměl přesně seřízená mířidla Slicho. Další pokus Jimmyho, po Sudkově centru, tentokrát hlavou, musel krotit na trávníku Petrovič. Ve 12. minutě si solidní střeleckou parketu připravil Boček, mířil ale vedle vzdálenější tyče. Další útok aktivního benáteckého týmu táhl Jimmy, ten také volil střelu, ani on však do brankového prostoru míč neposlal. V 16. minutě pláchl Borovička po levé straně Martin Dudla. Domácí kapitán o nymburského útočníka posléze v pokutovém území zavadil a hlavní rozhodčí Erlebach ukázal na penaltový puntík. Míč si postavil Luboš Nepovím, poslal Straku na druhou stranu a domácí vedli – 1:0. O minutu později zahrávali hosté přímý kop. Bočkův centr lízl hlavou Macek, míč ale skončil vedle pravé tyče. Ve 21. minutě už ale propukla radost také v benáteckém táboře. Slicho přiťukl míč Filipu Zoubkovi, jehož přesná střela skončila u pravé tyče za zády marně se natahujícího Petroviče – 1:1. O chvíli později skončil Strakův výkop u Bočka, ten viděl, že Petrovič nestojí na brankové čáře a snažil se ho přehodit, s ním ale přeloboval i bránu. Ve 27. minutě zahrával přímý kop Jimmy, jehož pěkná střela mířila do horní poloviny nymburské brány, tam se ale natáhl Petrovič a míč lapil. Hosté odpověděli Škareckého hlavičkou, Straka tuto situaci v poklidu kontroloval. Hostům určitě zatrnulo v 37. minutě. Nepovím přešel po levé straně přes Zabilanského, jeho centr ale Drobný netrefil. Dobíhající Novotný nastřelil pouze bránícího Borovičku, míč se však odrazil ke Kotkovi, jehož střelu vyškrábl Straka na rohový kop. Po něm se k hlavičce nedostal Škarecký a hosté mohli podniknout rychlý brejk, při kterém Mansfeld našel naskakujícího Jimmyho, ten ale poslal míč hlavou nad bránu. První půle tak skončila nerozhodným stavem, střelecky aktivnější ale byli určitě hostující hráči.

Do druhého poločasu byli nuceni benátečtí trenéři udělat jednu změnu. Nešťastně zraněného Sudka nahradil po zranění se vracející se Jakub Šimek. Ve 49. minutě padl v pokutovém území benátecký Macek, o faul se nejednalo a hra pokračovala. Zoubek se snažil v pokutovém území obhodit Škareckého, což se mu ale nepodařilo. Filip Zoubek si vše vynahradil v následující minutě. Ve středu hřiště přetlačil Mansfeld Škareckého, vysunul právě benáteckého záložníka, který po rychlém úniku pokořil Petroviče střelou ke vzdálenější tyčce – 1:2. Zvýšit mohl prakticky vzápětí Mansfeld, který se dostal za Svobodova záda, mířil do podobného místa jako chvíli před ním Zoubek, pravou tyčku ale minul, byť s přispěním Petroviče, který možná konečky prstů srazil míč na rohový kop. Jeho exekuci si vzal na starost Boček, Petrovič míč neudržel a v pokutovém území vzniklo doslova peklo. Jimmymu, Zoubkovi ani Mackovi se ale míč do sítě protlačit nepodařilo. O dvě minuty později předvedl pěkné sólo Boček, ten byl před pokutovým územím faulován a hosté mohli zahrávat trestný kop. Jimmy ale trefil pouze dobře postavenou zeď. V 55. minutě zahrávali hosté další rohový kop. Bočkův centr vrátil před bránu na zadní tyči stojící Borovička, tam vyskočil nejvýše Tomáš Slicho, jehož nepříliš razantní hlavička podjela pod nohou jak Drobnému, tak i Herčíkovi a hosté vedli o dvě branky – 1:3. Získaný náskok hostující tým uklidnil. Další útok do otevřené obrany táhl Mansfeld. Zoubek se ještě ke střele nedostal, to už ale neplatilo o Bočkovi, jehož pokus ale zblokoval Svoboda. Právě nejzkušenější domácí obránce Svoboda měl na svědomí také jedinou nebezpečnější střelu svého týmu ve druhém poločase. Jeho dalekonosný pokus ale Straka kontroloval, míč skončil nad benáteckým břevnem. V 72. minutě předvedli hosté další velice pěknou akci. Macek špičkou kopačky posunul míč na Jana Bočka, který se podíval na Petroviče a jemným lobem lišácky poslal míč do sítě – 1:4. Benátečtí byli častěji u míče a mohli udeřit i popáté. Bočkův centr z přímého kopu doplachtil k Mackovi, který se ale trefil jen do boční sítě. Závěrečné minuty byly už jen ve znamení čekání na poslední hvizd sudího Erlebacha. Po něm mohli hosté oslavit zasloužené tříbodové vítězství.

Benátečtí tak splnili povinnost a z nedalekého Nymburka přivezli plný počet bodů. Nyní už se musí dívat k následujícímu kolo, kdy je čeká soupeř o poznání kvalitnější. Zajíždí totiž na půdu vedoucího Kolína, tedy týmu, který svým soupeřům v letošní sezóně uštědřil nejeden debakl. Bylo by dobré dalšímu středočeskému rivalovi trošku přistřihnout křidélka a o nějaký bod ho obrat.

Lukáš VLK

SK Polaban Nymburk Lukáš VLK

Hrajeme ve spodku tabulky a ve druhém poločase byly Benátky evidentně nad naše síly. Pokud takového soupeře necháme hrát na široké hřiště, tak nemůže pomýšlet na úspěch. Benátky zaslouženě zvítězily. Do příštího utkání se musíme dát dohromady a zlepšit pohyb i držení míče, protože jsme spoustu přihrávek věnovali soupeři zadarmo.

Radim TRUKSA

SK Benátky Radim TRUKSA

Konečně jsme vyhráli venku. Věděli jsme, že nás nečeká jednoduché utkání, i když Nymburk je v tabulce dole. De facto v každém zápase doma ale musí bodovat. To se také potvrdilo v prvním poločase, kdy byli domácí nepříjemní. Opět jsme dostali první branku po jasné penaltě. Znovu jsme tak museli dotahovat. Naštěstí se ihned Zub (Filip Zoubek) krásně trefil zpoza vápna. Poločas tedy skončil nerozhodně. Ve druhé půli jsme byli lepším týmem, dali jsme tři branky a po zásluze vyhráli. Jak jsem již říkal, konečně jsme vyhráli na cizí půdě a do Kolína tak můžeme jet s klidným svědomím a porvat se tam o body. Nebude to úplně jednoduché, ale věřím tomu, že jsme schopni tam něco získat.

Předzápasové představení soupeře SK Polaban Nymburk naleznete ZDE!

ON-LINE: SK Polaban Nymburk – SK Benátky ZDE!

• Dvůr Králové – Libiš 6:0 (3:0)

Příští 8. kolo v 15:00 hod., SOBOTA: Libiš – Kosmonosy (10:15), Velké Hamry – Poříčany (10:15), Trutnov – Pol. Nymburk, Letohrad – Kutná Hora, Horky – Dvůr Králové, NEDĚLE: Kolín – Benátky, Čáslav – Vysoké Mýto, Hlinsko – Náchod.