Straka – Zabilanský, Klein, Glöckner, Horák (70. Chaloupka) – Kocourek, Šimeček, Dohnalík (55. Jimmy), Borovička (89. Šimek), Procházka (70. Mižič) – Košek (77. Mbah)

Vychodil – Němec, Vokoun

Petera Josef
Hráč utkání David Fikejz Hráč utkání Radim Straka

Z Českého Brodu domů Benátky nepřivezly žádné body !

Zklamání. Jak jinak nazvat představení benáteckých fotbalistů na půdě sestupem ohroženého Českého Brodu. Tristním vysvědčením hostů jsou pouze dvě střely za devadesát minut. Slabou útěchou je, že obě mířily do brankového prostoru, leč do vyložené šance se hosté nedostali. Domácí oproti tomu byli od úvodních minut přesnějším týmem, což vyjádřili ve druhé půli Borkovým gólem a následně také Hrdličkovým proměněným pokutovým kopem.

S jedním z těch horších divizních pažitů se popasovali od začátku utkání daleko lépe domácí fotbalisté, kteří přesněji kombinovali a rozhodně byli nebezpečnějším týmem. Jejich mírnému tlaku určitě napomohly četné standardní situace, se kterými si ale benátecká obrana dokázala poradit. Po jedné z nich se k hlavičce dostal domácí Herzán, mířil ale mimo. Benátecké fotbalisty zlobil zejména českobrodský záložník Ceccarelli, který několikrát prověřil obranu hostů. Právě Ceccarelli se v 18. minutě dostal k tvrdé střele z hranice vápna, kterou ale trefil pouze spoluhráče Herzána. Českobrodský útočník Herzán střílel o pět minut déle, jeho pokus byl ale sražen na rohový kop. Nejnebezpečnější hostující příležitostí v první půli byl Zabilanského centr, pro který si před Koškem došel brankář Malina. Na tým, který bojuje o horní příčky divizní společnosti, je to opravdu málo. O chvíli později se Ceccarelli zbavil Horáka, Straka musel na zem, aby odrazil míč alespoň na rohový kop. Slušná šance se naskytla domácím ve 36. minutě. Za Zabilanského řečnění totiž nařídil hlavní rozhodčí Vychodil nepřímý kop zpoza vápna. Možná by bylo lepší říci, měl nařídit nepřímý kop... Samotné exekuce se totiž ujal domácí Carda, který vyslal střelu, jež skončila o kousek nad břevnem. Zakončení v jeho podání ale určitě nebylo nepřímým kopem, který má za poznámky směrem k rozhodčímu následovat. Do konce první půle byli stále domácí více na útočné polovině. Z benátecké strany snad můžeme zmínit jen pohlednou akci Kocourka, který obešel protihráče, přes Skořepu se ale ke střele nedostal.

Druhý poločas započal benáteckým ofsajdem. V 50. minutě se na levé straně pěkně uvolnil Suk, přesným centrem našel naskakujícího Tomáše Borka a domácí se radovali – 1:0. Domácí vstřelená branka ještě více nabudila. Po dalším trestném kopu Cardy musel být Straka v pohotovosti, aby vytěsnil míč do bezpečí. Po hodince hry se zdálo, že Benátečtí se přece jen osmělí a snad si připíší svoji první střelu v zápase. K té měli hosté několikrát velmi blízko, často ale byli lapeni do ofsajdové pasti zkušeným pomezním arbitrem Němcem. V 64. minutě Glöcknerovu střelu jemně tečoval Šimeček a také Malina si mohl říci, že v bráně není zadarmo drahý. Připsal si totiž svůj první zákrok. Na druhé straně cílil Borek z hranice vápna, avšak Straka se činil. V 72. minutě našel Chaloupka Jimmyho, který pořádně prověřil Malinu, ten ale vyrazil míč na rohový kop. O chvíli později táhl další akci Jimmy, hosty ale zastavil další ofsajd. Jedenáct minut před koncem padl v pokutovém území Fikejz zřejmě po souboji s Jimmym, alespoň ten se k němu nacházel nejblíže a hlavní rozhodčí ukázal na penaltový puntík. Míč si postavil Tomáš Hrdlička a svůj návrat do sestavy po zranění oslavil přesně kopnutou penaltou do pravé šibenice – 2:0. Závěrečný tlak hostů nepřišel. Registrovat tak můžeme další střelu z, tentokrát opravdu, přímého kopu domácího Cardy, se kterou si Straka poradil. Po dvouminutovém nastavení ukončil hlavní rozhodčí Vychodil zápas, na který budou chtít hosté co nejrychleji zapomenout.

Benátečtí tak ani při druhém divizním výjezdu své fanoušky vůbec nepotěšili. Z Českého Brodu se vrátili s prázdnou a čelu divizní tabulky i soupeřům, kteří v tomto kole zaváhali, se nepřiblížili. Věřme, že v dalším domácím zápase, s východočeským Náchodem, předvedou Benátečtí daleko lepší výkon, ve kterém bude znatelnější vůle, bojovnost, srdíčko a prokážou, že patří mezi nejlepší týmy divizní céčkové skupiny.

Jiří KAFKA

SK Český Brod Jiří KAFKA

Byl to bojovný fotbal. Hráli jsme dobře z defenzivy. V prvním poločase jsme si vypracovali několik střel, které netrefily bránu. Bylo dobré, že jsme Benátky, které chtějí hrát třetí ligu, do ničeho po celý zápas nepustili. Zaslouženě jsme zvítězili.

Lukáš JAROLÍM

SK Benátky Lukáš JAROLÍM

Vůbec nejsem spokojený. Naše hra je jedna věc, ale důležitý moment přišel ve druhém poločase, kdy jsme se nechali udělat na straně a po následném centru hlavičkoval úplně volný hráč. Pokud budeme pomýšlet na výhru v podobných zápasech, tak je to kvůli podobným věcem strašně těžké. Další věcí je pak penalta na 2:0, která dle mého názoru nebyla. Za prvé tam byl faul na našeho Glöcknera, za druhé to byl úplně čistý zákrok našeho hráče.

Předzápasové představení soupeře SK Český Brod naleznete ZDE!

• Turnov – Dvůr Králové 1:2 (1:0)

Příští 20. kolo, SOBOTA v 16:30 hod.: Pardubice "B" – Mšeno (10:15), Kolín – Slatiňany (10:15), Trutnov – Vysoké Mýto, Horky – Turnov, NEDĚLE: Benátky – Náchod, Dvůr Králové – Velké Hamry, Čáslav – Český Brod.  Přepeře VOLNÝ LOS.