ZÁZNAM ZÁPASU - 10.kolo neděle 20.10.2019 v 15:30 hod.

Šíma – Chaloupka, Tkadlčík, Mareš, Špringl, Haba (86. Chalupa), Černý (61. Veselý), Outěřický, Váňa, Čech, V. Dvořák (55. Jirků)

Hlaváč – Cepka, Splídek, Veselý, Siřínek, M. Štěpán, Kulas (46. P. Štěpán), Doležal, Podzimek (46. Bonomo), Vaněk, V. Kohout

44. Váňa – 63. M. Štěpán, 67. Siřínek, 83. Bonomo

Novák – Vlčko, Černý

Hráč utkání Lukáš Jirků Hráč utkání

Rezervě se "doma" výsledkově nedaří !

Benátecká rezerva hostila ve Staré Lysé jeden z nejlepších celků soutěže - Řepov. Problémy se sestavou museli domácí řešit povoláním hned devíti dorostenců. Do základní sestavy jich nastoupilo rových pět, včetně brankáře.

První poločas začal pro domácí dobře, drželi míč a měli více ze hry. Hosté se v prvních dvaceti minutách prakticky neprosadili. Bohužel, na co nestačili ofenzivní hráči Řepova, nahradilo hrubé nedorozumění v obraně Benátek a vlastní branka Ondřeje Šímy - 0:1. Ta hosty dostala do hry a o deset minut později z přímého kopu navýšil náskok nechytatelnou střelou do šibenice Libor Cepka - 0:2. Benátečtí pak nevyužili tutovku v podobě nájezdu na brankáře a do kabin tak odcházeli výrazně spokojenější Řepovští, naopak Benátky opět hřešily na slabou koncovku a nedotažené akce.

Po obrátce se hráči domácích snažili dostat do utkání a vstřelit branku. V tomto směru byl velmi aktivní střídající mladší dorostenec Lukáš Jirků, ale ani jemu se z nebezpečných střel nepodařilo snížit a riskantní ofenzivní hra jeho týmu přinesla další dvě branky pro soupeře. Nejprve skóroval Petr Štěpán - 0:3. V závěru přidal čtvrtý gól Václav Kohout - 0:4

Benátečtí tak opět v domácím prostředí nezískali ani bod. Nyní je čeká další velké derby na hřišti geograficky nejbližšího soupeře ze Zdětína.

V B-týmu i v dorostu máme hodně nemocných či zraněných hráčů. Přesto jsme dali dohromady na okresní přebor dobrý tým. Dostat čtyři branky je ale prostě moc. Ještě horší však je žádnou nedat, a to mě mrzí nejvíce. První branku jsme si dali hloupě sami a do té doby neškodného soupeře poslali do hry. Poslední dvě pak padly v momentě, když jsme museli dát gól a riskovali na úkor obrany. Soupeř má přesně na tento styl hry výbornou brejkovou protihru, což jsme sice věděli už z přípravy, ale neměli jsme v tu chvíli jinou možnost, než se pokusit skórovat na úkor naší obrany. Risk nás stál další dva mínusové góly. Musíme výsledek přijmout, poučit se z chyb a snažit se přivézt body z venku. Na druhou stranu, soupeř má na okresní přebor nadstandardní kvalitu a tu projevil zejména při brejcích a proměňování brankových příležitostí.

• Březno – Mukařov 1:1 (1:1)

Příští 10. kolo ve 14:30 hod., SOBOTA: Zdětín – Benátky "B", Kr.Vrutice – Kosořice, Kněžmost – Bělá p/B., Řepov – Březno, Doubrava – Mukařov, K.Hlavno – Akuma, NEDĚLE: D.Bousov "B" – Krnsko.