Šíma – Špringl (83. N. Zmij), Kohl, Tkadlčík, D. Zmij, Pluhař (53. Jirků), Kocourek, Mareš, Outěřický, Čech, Váňa (90. Ječný)

Rudavský – Kastner (35. Čáp), J. Zajíček, Soukup (18. Čadil), Špetlík, Mlynka, O. Zajíček, J. Baran (22. Kendík), Chlup, Rychtr, Šrytr

69. Špringl, 74. Jirků, 76. D. Zmij, 85. Tkadlčík, 90. N. Zmij – 78. Čadil, 89. J. Zajíček, 90. Čáp

J. Pažout – Košina, Tomšovič

Hráč utkání Adam Šíma Hráč utkání

Rezerva má první tři podzimní domácí body !

Benátky měly prvně v sezóně možnost vyzkoušet si skutečné domácí prostředí, když přivítaly druhý tým okresního přeboru z Kněžmosta na vlastní umělé trávě.

Zápas byl od prvních minut běhavý a hráči si nedali navzájem nic zadarmo. Šance na skórování byly na obou stranách a brankáři i obránci se museli od začátku činit, aby neinkasovali. O něco nebezpečnější přece jenom byli domácí po zásluze šli ve 38. minutě do vedení, když Jakub Kocourek zatáhl míč po pravé straně a našel přesně sbíhajícího Adama Čecha, který tvrdou střelou z hranice šestnáctky propálil vše před sebou - 1:0. Poločas tak vyzněl o branku lépe pro Benátky, hosté navíc přišli vinou zranění o tři hráče, včetně kapitána Libora Kastnera, který si bohužel přivodil při došlapu těžké zranění kolene a musel být odvezen do nemocnice.

Po obrátce se hra prakticky nezměnila až do 69. minuty, kdy Adam Čech vybojoval míč pro Davida Váňu, který si všiml vyššího postavení brankáře a z dobrých třiceti metrů střelou šajtlí, která zapadla do brány, překvapil všechny přítomné - 2:0. Následně začal hrát Kněžmost převážně útočně a vzadu na riziko, z čehož se tvořily šance na obou stranách, ale branka padla už jen jedna, když v 82. minutě po střele Davida Váni definitivně potvrdil tři body dobře hrající Jakub Kocourek - 3:0. Zápas tak skončil jasnou výhrou Benátek, které si konečně připsaly první letošní domácí body za vítězství!

Zápas nabídl i zajímavost z pohledu sourozenecého fotbalu, když se v domácím dresu prvně na hřišti potkali bratři Zmijovi. Dalibor, vypomáhající po zranění z A-týmu a Nikolas, který teprve pár měsíců patří věkově do kategorie dorostu a za své stabilní výkony si vysloužil první minuty v kategorii dospělých.

Potvrdit tři body nyní pojede benátecké béčko na půdu rezervy Dolního Bousova.

Konečně jsme zvládli domácí utkání, což je skvělé! Kněžmost má plno zkušených hráčů a předpokládali jsme, že menší hřiště bude hrát spíše pro ně. Nakonec jsme si s tím poradili a byť patříme výškově k menším týmům soutěže, dokázali jsme velmi často soupeře převýšit i ve vzduchu. Zejména pak v defenzívě jsme se snažili a vyhráli hodně těžkých vzdušných soubojů, což bylo pro výsledek utkání rozhodující. Několik hráčů zahrálo velmi dobře, ale za zásadní jednoznačně považuji udržení čistého konta, které se nám letos povedlo uhájit vůbec prvně. Také nás mrzí zranění kapitána hostí Libora Kastnera a přejeme mu brzké uzdravení.

• Akuma – Doubrava 1:1 (1:0)

Příští 12. kolo ve 14:00 hod., SOBOTA: Zdětín – Mukařov, Kr.Vrutice – Bělá p/B., Kněžmost – Březno, Doubrava – Řepov, K.Hlavno – Krnsko, NEDĚLE: D.Bousov "B" – Benátky "B", Akuma – Kosořice.