Šíma – D. Langšádl (60. Špringl), Jäger (80. Haba), Kohl. Štrbík, Chaloupka, Zeman (75. Váňa), M. Langšádl, Kraus, Zalabák (48. Poslt), Krýda

Pečonka – Salava, Vlk, Trojan, Brož – Ježek, Čížek, Rodr, Jurko (46. Hovězák) – Jiří Valtr, Peroutka

Budař – T. Dábek, Boček

Nitsche Jaroslav
Hráč utkání Milan Štrbík Hráč utkání

Úvodní jarní kolo body B týmu nepřineslo !

Už týden před utkáním měla benátecká rezerva první problémy se sestavou, když se zranil Ondřej Šimek a Matěj Šimůnek. V týdnu potom onemocněl brankář Lukáš Jíra a přičteme-li k tomu všemu ještě dlouhodobě zraněného Tomáše Musila a Miloslava Machku, dá se říci, že na první jarní mistrovské utkání chyběla třetina týmu. Za nepřítomné hráče byli povoláni dorostenci a premiéru z nejtěžších si v I.B třídě mužů odbyl brankář dorostu Adam Šíma ve věku 15 (!) let.

Vstup do utkání měli domácí velmi dobrý a soupeři nenechali centimetr volného místa. Aktivní hra na Holubice platila a zdálo se, že to bude dobrý recept na úspěch. Bohužel po pár minutách hry se po zbytečné hrubce v rozehře ocitl sám před brankářem hostující útočník Jiří Valtr a poslal do té doby jen bránícího soupeře do vedení - 0:1. Benátečtí ani po inkasované brance nepolevili a hra tak měla dobré tempo, nicméně ani z jedné strany nevedla k brankovým příležitostem až do 40. minuty, kdy se po zbytečném rohu dostal k hlavičce hostující hráč, jehož stoprocentní gólovou šanci mladičký Adam Šíma ještě vyrazil, ale proti ráně z následné dorážky Jiřího Valtra už zasáhnout nemohl - 0:2. Jako rozhodující pro úspěch Holubic se dá bohužel označit zbytečně tvrdý zákrok Martina Langšádla pár minut po inkasované druhé brance, za který byl po právu vyloučen.

Druhá půle tak byla pro hráče od Jizery fyzicky náročná, ale i tak si dokázali vytvořit několik velmi slibných šancí na vstřelení branky. Herní dojem rozhodně absenci jednoho hráče v poli nenaznačoval, bohužel ale domácí neměli tolik potřebné štěstí v koncovce. Hosté nakonec ještě dokázali navýšit Pavlem Rodrem z penalty na - 0:3 a zápas definitivně rozhodlnout, nicméně výkon hráčů v oslabení byl kvalitní a určitě se nemají za co stydět, a to ani po prostřídání dorosteneckými mladíky.

Příští týden zajíždí benátecká rezerva na půdu béčka nedalekého Mnichova Hradiště, které se krčí se čtyřmi body na posledním místě. Netřeba připomínat, že zápasy s podobnými soupeři jsou vždy nejtěžší, doufejme ale, že se Benátečtí z Mnichova Hradiště vrátí s plným bodovým ziskem.

Špatný den pro nás všechny, ale jsme tým a každý neseme svou část zodpovědnosti za výsledek. Hráči makali, snažili se od prvního hvizdu, bohužel dvě hrubé individuální chyby dostaly soupeře do dvoubrankového vedení a vnesly na jeho kopačky klid. Navíc jsme byli v závěru prvního poločasu posláni, nutno říci, že spravedlivě, do deseti, což soupeři velmi nahrálo. Ani v oslabení jsme se ale nevzdali a hráli vyrovnaně, nicméně nebylo nám přáno vstřelit kontaktní branku. Když si zápas promítám zpětně, soupeř ze hry neměl prakticky vůbec nic, práci jsme udělali za něj, protože góly a následný klid jsme mu darovali sami. Chceme-li získávat body, nesmí se podobné hrubky opakovat. Poučíme-li se ale pro další zápasy ohledně chyb, které nás stály body, poté tato prohra nebyla zbytečná a v příštích kolech nám nabyté zkušenosti jiné body určitě přinesou.​

Článek z webu soupeře ZDE!

VÝSLEDKY 14. kola PRODIET I.B třídy :

• Benátky "B"  – Holubice 0:3 (0:2)
  • Tišice – Dobrovice "B" 1:4 (0:0)
  • Vojkovice – Libčice 1:2 (0:1)
  • Lužec – D.Bousov 0:12 (0:4)
  • St. Boleslav – Mn.Hradiště "B" 7:4 (2:2)
  • FC Mělník  – Neratovice "B" 4:3 np (1:2)
  • Nelahozeves – Byšice 1:0 (1:0)

Příští 15. kolo v 15:00 hod., SOBOTA: ​​​ Mn.Hradiště "B" – Benátky "B", Byšice – Lužec, D.Bousov – St.Boleslav, NEDĚLE: Holubice – Neratovice "B", Dobrovice "B" –  Vojkovovice, Tišice – FC Mělník, Libčice – Nelahozeves.