ZÁZNAM ZÁPASU - 22.kolo neděle 20.5.2018 od 17:00 hod.

Jíra – Machka (77. Poslt), M. Langšádl, Jäger, Zeman – Chaloupka, Kraus, Šimek, Mižič (88. Chumlen) – Farkaš, Špringl (58. Váňa)

Zavadil – Emmer (72. Vágner), Vorel, Müller, Jindřich – Kulhánek (80. Kučera), Holý, Bednařík (56. Simon), Valda (76. Pekárek) – Krejza, Kratochvíl (66. Kobera)

55. Kraus

Kratochvíl – Benák, Šmejkal

Hráč utkání Lukáš Jíra Hráč utkání

Rezerva porazila gólem Krause Nelahozeves, která bojuje o postup !

Nelehké utkání měli před sebou hráči benátecké rezervy, když na svém hřišti přivítali aktuálně druhý celek tabulky TJ Dynamo Nelahozeves, který se netajil postupovými ambicemi, neboť ztrácel pouhé tři body na lídra soutěže z Dolního Bousova. Benátečtí však letos již jednou dokázali porazit druhý tým tabulky a tak se čekalo otevřené utkání. Domácím ale poslední dobou znepříjemňuje zápasy fakt, že s blížícím se koncem sezóny přibývá absentérů, musí v sestavě improvizovat, a to často přináší menší herní nesouhru. Tentokráte chyběli hráči Khol, Šimůnek, Štrbík, Langšádl D., Zalabák a kapitán domácích Štěpán Krýda. Na zápas dorazili vypomoci hráči A-týmu Mižič, Farkaš i po vynuceném odpočinku se vracející Jäger. Z dorostu pak byli nominováni Váňa, Chumlen, Poslt, Šíma a také Špringl, který naskočil rovnou do základní sestavy.

Zápas byl oboustranně opatrný a zmíněný fakt se na hře velmi projevoval. Defenzivní činnost hrála prim a nikdo nechtěl udělat zbytečnou chybu, která by mohla souboj hraný v tomto stylu prakticky rozhodnout. Oba celky kombinovaly převážně na defenzivních postech a dávali při nahrávkách přednost spíše jistotě. O něco více ze hry, snad i díky skvělému fanouškovskému kotli, jenž domácí borce neustále podporoval, měli ale přeci jen hráči Benátek, kteří se snažili prokousat tuhou obrannou hostí podstatně častěji, nicméně ta ale první poločas žádnou zásadní chybu neudělala. Naopak na druhé straně domácím zatrnulo, když hosté z ojedinělé příležitosti těsně před koncem půle nastřelili břevno jejich svatyně. Nicméně i tak po pětačtyřiceti minutách svítily na ukazateli skóre stále dvě nuly.

Po návratu z kabin to vypadalo, že týmy navázaly na podobný průběh hry, nicméně však jen do 55. minuty, kdy domácí zahrávali rohový kop, který Ondřej Šimek poslal naprosto přesně na zcela osamoceného Jana Krause a jeho milimetrově přesnou hlavičku do šibenice nedokázal hostující brankář zneškodnit - 1:0.  Zkušený domácí borec tak nasměroval svůj tým k vítězství, nicméně bylo jasné, že se hosté jen tak nevzdají, neboť času bylo stále dost. Nelahozevesští hráči po inkasované brance museli hrát ofenzivněji a tak se začaly na obou stranách formovat zajímavé střelecké příležitosti, které ale ani jedna strana nedokázala proměnit v branku. Ke konci utkání se do hry bohužel vnesla i frustrace hostujícího celku, který mnohdy značně přes míru stupňoval svou agresivitu, jenž plynula z vlastní neschopnosti vstřelit alespoň vyrovnávací branku. Korunu tomu všemu nasadila poslední minuta utkání, kdy po skrumáži před domácí brankou zůstal na čáře ležet Jindřich Jäger, který zalehl míč tak nešťastně, že se jej dotkl rukou a rozhodčí odpískal pokutový kop. To však nejspíše nepřišlo jako dostačující hráči hostí Pavlovi Koberovi, který naprosto jednoznačně úmyslně nakopl ležícího Jägra na zemi do hlavy a spustil tak velmi agresivní strkanici, kde si hráči vysvětlovali všechny své zápasové dojmy. A že jich bylo! Hlavní rozhodčí zápasu Vladimír Kratochvíl v tu chvíli nejspíše dlouze mrkl a všichni aktéři tak mohli být rádi, že se jejich verbální povídání obešlo bez naprosto zbytečných vyloučení v nastavení duelu. K penaltě se pak postavil hostující hráč, kterého si vychutnala opora branky Benátek Lukáš Jíra a vcelku solidně kopnutý pokutový kop gólman dokonale vytěsnil mimo tyče. Než se vyražený míč dokutálel, ukončil sudí zápas a domácí tak mohli společně se skvělým kotlem a všemi příchozími fanoušky slavit naprosto zaslouženou výhru!

Právě na tento zisk bude chtít rezerva navázat i v příštím kole, kdy zajíždí na Mělnicko, konkrétně na půdu Lužce.

Do utkání jsme nastoupili bez několika našich členů základní sestavy a museli tak na některých postech improvizovat. Nicméně nastoupivší hráči odvedli zodpovědný výkon a byli odměněni vítězstvím. Velmi si cením faktu, že kluci šli do zápasu správně psychicky nastaveni, byli po této stránce nadstandardně odolní a dokázali, že výhra týmu je pro ně víc, než vlastní ego, které u mnoha z nich, jak je znám, v některých chvílích velmi trpělo. Přístup k celému zápasu se nám vrátil v nastavení, kdy jsme velmi obětavě zachránili jasnou branku a následně i úspěšně dokázali čelit nařízené penaltě. Všem hráčům patří velké díky! Za nás všechny bych chtěl poděkovat také fanouškům, kteří nás aktivně a hlasitě povzbuzovali. Byla to velká motivace uspět. Děkujeme!

• St.Boleslav – Lužec 4:6 (1:2)

Příští 23. kolo v 17:00 hod., SOBOTA: St. Boleslav – FC Měník (10:15), Vojkovice – Holubice (10:30), Nelahozeves – Neratovice "B", NEDĚLE: Lužec – Benátky "B", Dobrovice "B" – D.Bousov, Libčice – Byšice.