Šíma – Špringl, Kohl, Mareš, Tkadlčík (50. Červeňák), Čech, N. Zmij, Outěřický, Váňa, Chalupa (60. Pluhař), Hakkel (71. V. Dvořák)

Pavlík – Rovenský, Obrázek, Socha, Radil, Havelka, Bohata, Malý, P. Bůžek, Mich. Korec, M. Jarolím

P. Pažout – Vrabec, Horák

Tiller Milan
Hráč utkání Nicolas Zmij Hráč utkání Michal Korec

Rezerva doma nestačila na hosty z Vrutice !

Poslední zápas podzimu odehrála benátecká rezerva na domácí umělé trávě proti soupeři z Kropáčovy Vrutice a jak už je zvykem, nastoupilo v základní jedenáctce hned několik hráčů dorostu. Utkání prvních dvacet minut ovládali domácí, měli i stoprocentní příležitost, ale chyběl opět klid v zakončení, který je trápí celý půlrok. Soupeř se na druhé straně prosadil prakticky z prvního rohu a šel po šťastném gólu ramenem zásluhou Pavla Obrázka ve 20. minutě do vedení - 0:1. O čtyři minuty později neuhlídala obrana domácích Martina Jarolíma a bylo to 0:2. Kropáčova Vrutice získala potřebný klid a domácí do poločasu už nic nevymysleli.

Po změně stran Benátky tlačily soupeře a mohly kopat penaltu za ruku ve vápně, ale rozhodčí ji jako hodnou trestu neviděl a navíc po následném brejku nepískal ani jasný faul na druhé straně na obránce Kohla, který obratem sudímu od plic vysvětlil, co si o jeho výkonu myslí. Odměnu za láskyplný monolog byla červená karta pro oporu defenzivy domácích. Benátecké hráče ale karta nabudila k ještě lepšímu výkonu. Hosté navíc o deset minut později dostlai také pověstný červený kartónek, a tak se síly vyrovnaly. David Mareš navíc po přihrávce Jakuba Špringla snížil na 1:2 a na hřišti to vřelo. Vrutice má ale na své straně exbenáteckého Michala Korce, který prokázal nadstandardní kvalitu a dvěma góly z nijakých pozic utkání rozhodl.

Domácí tak nedokázali navázat na poslední dvě výhry v řadě odešli bez bodu.

Lukáš DOŠLÝ

SK Benátky Lukáš DOŠLÝ

Soupeř byl efektivní. Rozhodly zkušenosti ve finální fázi útoku, které postrádáme celý podzim. Navíc jsem byl velmi nespokojený s chováním. Emoce nás oslabily. Červená karta byla absolutně zbytečná, pak místo hry a výsledku řešíme soupeře. Máme velmi mladé a horkokrevné hráče. Je třeba se nad tím zamyslet.

• Krnsko – Akuma 2:1 (2:1)

Příští 14. kolo ve 14:30 hod., SOBOTA 21.3.2020: Krnsko – Kosořice (10:30), Bělá p/B. – Akuma, Řepov – Kněžmost, Doubrava – Zdětín, NEDĚLE: Benátky "B" – K.Hlavno, Březno – Kr.Vrutice, Mukařov – D.Bousov "B".