Šíma - Kohl (88. Zalabák), Chaloupka (79. Machka), Štrbík, Šimek, Kraus (84. Poslt), Šimůnek, Váňa (70. Špringl), Jäger (85. Haba), D. Langšádl, Zeman

Najman - Hrdý, Ježek, Bíšek, Novák (87. Stejskal), Kasal, Vynikal, Tomíček, Merva, Koštíř (84. Vodák), Klíma (60. Bartoň)

35. Zeman, 78. Kohl - 26. Novák, 42. Koštíř, 52. Merva, 59. Tomíček

Hanák – T. Drábek, Prosr

Hráč utkání Ondřej Šimek Hráč utkání Radek Tomíček

Rezerva doma s Bousovem nepřekvapila !

Po odhlášení MSK „B“ ze soutěže a zrušení venkovního utkání sehráli druhý jarní zápas benátečtí hráči opět doma, tentokráte proti velmi kvalitnímu soupeři z Dolního Bousova, který pomýšlí na příčky nejvyšší. Domácí mají už od úvodu sezóny problémy s absencí dlouhodobě zraněných hráčů a nyní jejich řady rozšířili i karetně potrestaný Martin Langšádl, zraněný Štěpán Krýda, který poslední zápas dohrál s nalomenou kostí (!) a brankář Lukáš Jíra, jenž si nedobrovolně protáhl zdravotní pauzu. Naopak se k týmu po zranění vrátil Miloslav Machka i Matěj Šimůnek.

Zápas za slunečného počasí měl velmi dobré tempo a nasazení hráčů od prvních minut předpovídalo zajímavé herní situace. K nim také skutečně docházelo a početné divácké osazení času stráveného na stadionu určitě nelitovalo. První půli byl zápas velmi vyrovnaný, hosté měli několik nebezpečných situací ze hry, domácí pak kontrovali při standardních situacích. Přes všechny kvalitní ofenzivní počiny obou týmů ale padl pouze jediný gól a to ze situace pro hosty velmi šťastné, když se do vápna dostal hostující Radek Tomíček, míč netrefil, jak si asi představoval a ten proskákal za záda Benáteckého brankáře - 0:1. Na zápasu ale branka prakticky nic nezměnila a celá první půle tak byla vyrovnaným soubojem.

Druhý poločas Benátečtí ještě zvýšili obrátky již tak velmi fyzicky náročného utkání a měli obrovskou šanci k vyrovnání, ale neposedný míč jim nedopřál gólové oslavy. Aktivita domácích dělala dolnobousovským hráčům problémy, vyrovnání viselo dlouhou dobu ve vzduchu a nervozita rostla. Ukázala se však velká zkušenost hostujícího týmu, který se z nenápadné akce dostal do zakončení z hranice vápna a bombou k tyči si připsal druhý gólový zápis dne hostující Radek Tomíček - 0:2. Domácí vrhli všechnu svou sílu do útoku a byli velmi blízko snížení, bohužel střelecké štěstí jim absolutně nepřálo a hostující gólman stál vždy přesně tam, kde měl. Bousovští pak využili zaváhání domácího brankáře, který po brejku propustil záludnou rychlou střelu tahouna Bousova Marka Koštíře a bylo rozhodnuto - 0:3. Benátečtí ale dohráli utkání velmi aktivně a snažili se potěšit své příznivce alespoň jednou brankou, bohužel se tak nestalo a v závěru navíc opět z brejku pro hosty zakončil přesně střídající Jan Vodák - 0:4.

Utkání tak skončilo výsledkově jasnou výhrou Dolního Bousova, nicméně Benátečtí se rozhodně za svůj výkon stydět nebudou.

Lukáš DOŠLÝ

SK Benátky Lukáš DOŠLÝ

Po zápase mám hodně smíšené pocity. Hráli jsme takticky správně a s velmi dobrým týmem předvedli kvalitní výkon, bohužel nás to v tabulce nikam neposunulo, protože jsme nedokázali vstřelit gól, byť jsme měli minimálně pět velkých šancí. Hosté dokázali reálně ze dvou brankových příležitosti čtyřikrát slavit, což jen dokazuje jejich velkou individuální kvalitu. První branka jim dodala klidu a v poslední třetině utkání zkušeně třikrát ztrestali naše ofenzivní počiny z brejkových akcí, což se za takového průběhu zápasu stává dost často. Pokud ale budeme přistupovat ke každému dalšímu utkání způsobem, jaký jsme předvedli dnes, body budou určitě přibývat. .

• FC Mělník – Holubice 3:2 np (0:1)

Příští 17. kolo v 16:30 hod., SOBOTA: ​​​Byšice – Benátky "B", Vojkovice – FC Mělník (10:15), D.Bousov – Neratovice "B", NEDĚLE: Tišice – Nelahozeves, Dobrovice "B" –  Lužec, Libčice – St.Boleslav.