ZÁZNAM ZÁPASU - 24.kolo neděle 3.6.2018 od 17:00 hod.

Jíra – D. Langšádl (73. Špringl), M. Langšádl, Jäger, Zeman – Chaloupka (80. Chumlen), Šimek, Kraus (83. Váňa), Mižič – Šimůnek (68. Haba), Krýda (60. Machka)

Čihák (37. Šejvl) – Voženílek, Cruz, Štěpánek, Grafnetr, Bláha, Vodák, Šmejkal, Novák (68. Bušinský), Matějovský, Kulhánek

12. a 55. Kraus, 50. Šimůnek, 71. Šimek – 29. Grafnetr, 87. Bušínský (pen.)

43. Jäger

Šefara – Brožek, Asník

Rezerva vrátila soupeři vysokou pozdzimí porážku !

V neděli se utkala rezerva Benátek s hosty ze Staré Boleslavi, kteří za domácími před výkopem zaostávali po jednadvaceti kolech o pouhé čtyři body, což ve tříbodovém systému znamená prakticky stejně silné celky. Pro hosty navíc mluvil fakt, že dokázali doma svému tehdy dorostem výrazně doplněnému soupeři dát osm branek!

Vstup do utkání se povedl benáteckým hráčům, kteří tlačili soupeře a byť zahodili několik zajímavých příležitostí, nakonec se do vedení přeci jen dostali díky Davidovi Chaloupkovi a jeho přihrávce na skóre otevírajícího Jana Krause - 1:0. Nápor pokračoval a zdálo se, že brzy přijde i branka druhá. Přišla, nicméně na opačné straně, než se očekávalo, a to když domácí po třiceti minutách hry nevyužili otevřené obrany Boleslavi k brejku a jejich zbytečná ztráta znamenala průnik za defenzivní linii a přesné zakončení Davida Grafnetra - 1:1. Poločas se dohrával v klidnějším tempu a bez výraznějších příležitostí změnit číslice na ukazateli skóre.

Pár minut po obrátce stran ukázal svůj herní přehled Martin Langšádl, když vysunul Matěje Šimůnka, rychlé benátecké křídlo si poradilo s brankářem a domácí znovu rychle vedli - 2:1. Po další pěti minutách se Matěj Šimůnek proměnil v asistenta a předložil tutovku Janu Krausovi, který vstřelil svou druhou branku utkání a celkově třetí - 3:1. V sedmdesáté minutě už to bylo rozdílem třídy, kdy Jan Mižič asistoval Ondřeji Šimkovi a ten z hranice vápna překvapil nečekanou střelou boleslavského brankáře - 4:1. Hosté poté se štěstím korigovali několik minut před koncem z nařízeného pokutového kopu po neúmyslné ruce Jaroslavem Bušínským - 4:2. Utkání zanedlouho solidně pískající sudí Milan Šefara ukončil.

Příští týden se benátecká rezerva představí netradičně doma již v sobotu, kdy bude v posledním utkání na vlastním hřiště v této sezóně hostit FC Mělník.

Zápas se nám vesměs povedl. Naši hráči po většinu utkání chtěli hrát fotbal a vyplatilo se. Jsme mladý tým, který občas udělá chybu, ale dokážeme se semknout a společně ji napravit. Branka soupeře nás přibrzdila, ale druhá polovinu utkání už byla z naší strany opět velmi aktivní, a to se nám v dobrém vrátilo. Všichni víme, že výkon mohl být ještě lepší, ale soupeř má, zejména v obraně, velké zkušenosti. Se čtyřmi góly i s celkovým výsledkem jsme tak určitě spokojeni.

• Holubice – Nelahozeves 0:3 (0:2)

Příští 25. kolo v 17:00 hod., SOBOTA: St. Boleslav – Neratovice "B" (10:15), Vojkovice – D. Bousov (10:30), NEDĚLE: Benátky "B" – FC Mělník, Dobrovice "B" – Libčice, Tišice – Byšice, Lužec – Holubice.