ZÁZNAM ZÁPASU - 4.kolo neděle 15.9.2019 v 16:30 hod.

Šíma – Chaloupka, Tkadlčík (66. Hakkel), Mareš, Špringl, Kocourek, Zmij, Váňa, O. Šimek, Čech (77. Plichta), Haba (85. Pluhař)

Novák (19. Bahník) – Parastiuk (75. Lukavec), Horňák, Šulc, Novotný, Šotka, Soumar, Šesták, Vízek, Firický, Gereš (87. Hradec)

5. Šulc. 56. Šesták

Chládek – Šebela, Bohuslav

Hráč utkání David Váňa Hráč utkání Petr Bahník

Rezerva doma opět body nepotvrdila.

Zápas na dočasném hřišti ve Staré Lysé měl jednoznačný průběh a Benátečtí herně dominovali. Bohužel nevídaná střelecká impotence, dvě fatální chyby a skvělý výkon náhradního brankáře Krnska znamenal tři body pro hosty.

Od prvních minut ovládaly hru Benátky. Držení míče a množící se brankové příležitosti ukazovaly jasně, jaký bude průběh. Po dvou neproměněných gólových šancích se ve 20. minutě na pravé straně uvolnil Jakub Špringl a jeho střílený centr nekompromisně sklidil pod břevno David Chaloupka - 1:0. Chvíli před tím se zranila brankářská jednička Novák a do branky byl poslán mladý Bahník. Od vstřlené branky domácí už jen počítali zahozené jasné brankové příležitosti. Hosté tak přečkali první poločas na poměry se štěstím relativně dobře.

Ten druhý zahráli velmi zkušeně, kdy z minima vytěžili absolutní maximum. Nejdříve vyrovnali po chybě v rozehrávce, kdy Václav Vízek všem domácím mladíčkům předvedl, jak se nakládá s únikem na brankáře - 1:1. O čtvrt hodiny déle proměnil penaltu znovu Václav Vízek  po absolutně zbytečném zákroku v rohu velkého vápna- 1:2. Třetí branku přidal Vojtěch Šesták, když rozhodčí pustil jeho velmi hraniční souboj s benáteckým obráncem - 1:3. Hosté tak dali benáteckým hráčům velkou lekci z fotbalu a zvitězili o dvě branky. Nutno ale dodat, že jim k tomu pomohla nemohoucnost domácích proměnit naprosto jasné šance a skvělý výkon náhradního brankáře Petra Bahníka.

Benátečtí se o nápravu budou snažit hned příští týden, kdy zajíždí na horkou půdu do Bělé pod Bezdězdem. Dodejme, že venku je zatím rezerva stoprocentní.

S odstupem dne hodnotím utkání veskrze velmi pozitivně. Soupeře jsme přehrávali a vytvořili si celkem dvanáct skutečně velkých gólových šancí. Bohužel nám chyběl klid v koncovce. Co jsme dokázali neproměnit v jednom utkání, jsem za svých cca třicet let u fotbalu ještě nikdy nezažil. I v obraně jsme velkou část zápasu hráli kvalitně. Zvládali jsme standardní situace, ale pak jsme soupeři darovali tři branky a bylo hotovo. Velmi hloupě jsme se tím připravili o tři body, víme to a věřím, že příště se nám už podaří branky vstřelit a body si utéct nenecháme.

• Březno – Kosořice 3:1 (1:0)

Příští 5. kolo v 16:30 hod., SOBOTA: Bělá p/B. – Benátky "B", Krnsko – Březno, (10:30), Akuma – Řepov, Kr.Vrutice – Kněžmost, K.Hlavno – Zdětín, Kosořice – Mukařov, NEDĚLE: D.Bousov "B" – Doubrava.