ZÁZNAM ZÁPASU - 24.kolo sobota 1.6.2019 v 10:15 hod.

SK BenátkyTJ Sokol Libiš
SK Benátky5:1
(2:1)

Dorost vyhrál I.A třídu !

Zápas o vítězství v soutěži odehráli domácí před velmi početnou návštěvou a za podpory benáteckého fanouškovského kotle! Za soupeře jim byl celek Libiše, který obral Benátky o body v domácím utkání, ve kterém na straně libišského pomezního nejspíše padl světový rekord v odmávaných ofsajdech na 90 minut. Domácí hráči tak měli soupeři jistě co vracet a chtěli ukázat, že výsledek z prvního utkání nebyl spravedlivý.

Aby se předešlo zbytečným emocí kvůli „výkonu“ pomezních lajků, poprosil domácí celek svaz o zaslání sudích. Zápas byl v úvodu v režii hráčů od Jizery, kteří začali velkým náporem, ale gól ani z jasné příležitosti vstřelit nedokázali. Hosté pak hru částečně srovnali a na chvíli se utkání zklidnilo. Po půl hodině ale domácí znovu převzali taktovku a tentokráte přidali i braky. Daniel Haba našel na pravém křídle Jakuba Špringla a jeho průnik a střílený centr letící před branku skočil na zadní tyči (1:0). O pět minut déle se prodral po levém křídle David Chaloupka a jehož přihrávku proměnil v druhý gól utkání Petr Outěřický (2:0). Když se zdálo, že domácí mají zápas jasně ve své režii, hosté se dokázali prodrat přes obranu a vstřelit branku. Ta Benátecké donutila nastoupit i do druhé půle zodpovědně s cílem utkání zvládnout.

Po změně stran ale už bylo na hřišti jen jedno mužstvo, to domácí a netrvalo dlouho a padaly i zasloužené branky. Jakub Špringl dokázal potrestat zaváhání hostujícího brankáře v rozehře, vypíchl míč  směřující na obránce a tvrdou střelou propálil gólmana (3:1). Následně Petr Outěřický vyzval ke skórování Davida Váňu, který zachoval klidnou hlavu a uklidil míč za bezmocného brankáře (4:1). Šance na jakýkoli dramatický závěr utnul skvělým zákrokem Kryštof Krejčík, když sám proti hostujícímu střelci uspěl a branku nepustil. Definitivní tečku za utkáním udělal znovu Jakub Špringl, který dokázal odebrat míč hostujícímu hráči a vystřelil si zasloužený hattrick (5:1)!

Branky (asistence): Špringl (Haba), Outěřický (Chaloupka), Špringl (bez), Váňa (Outěřický), Špringl (bez)

Sestava: Krejčík, Chalupa, Špitálský, Černý, Špringl, Chaloupka, Poslt, Outěřický, Plichta, Haba, Váňa (Šíma, Dvořák, Hakkel, Pluhař, Veselý, Chumlen)

Lukáš DOŠLÝ

SK Benátky Lukáš DOŠLÝ

Vyhráli jsme a zvítězili tak v soutěži! Skvělé! Utkání musím hodnotit kladně. Vyjma slabší čtvrthodinky v první půli dřeli hráči na 100% a chtěli čekání na titul ukončit doma před všemi těmi skvělými fanoušky, kteří nás přišli podpořit a kterým bychom chtěli velmi poděkovat! Je to paráda, když můžeme hrát pro lidi, pro naše blízké a fanoušky klubu a zažít s nimi takový úspěch! Hráčem utkání byl Jakub Špringl, který znovu dokázal pomoci týmu ve zlomových chvílích. Dobře ale hráli i všichni ostatní.