ZÁZNAM ZÁPASU - 14.kolo sobota 24.3.2018 v 10:15 hodin

SK Benátky3:2
(2:2)
TJ Sokol Luštěnice

Dorost porazil lídra !

Jarní odvety jsou vždy jednoduchým porovnáním s výkony týmů z podzimu a benátečtí dorostenci měli v tomto ohledu proti sobě soupeře, se kterým prohráli na jeho půdě 9:5, takže jednoduchý vstup do sezóny je určitě nečekal. Navíc díky shodě nepříznivých okolností nemohlo nastoupit hned pět hráčů ze zimního přípravného cyklu, kdy dlouhodobě bude chybět Jan Benček, který musí díky vleklému nelepšícímu se zranění podstoupit operaci a nebude k dispozici celé jaro. Tým tak na čas ztratil jednoho ze svých tahounů ofenzívy.

Zápas se hrál na umělé trávě, což vyhovovalo ročníkově i fyzicky silnějšímu týmu hostí, nicméně domácí dokázali nasadit velmi dobré tempo a soupeři nenechali nic zadarmo. I přes rozměry malého hřiště se snažili kombinovat a najít fotbalovou cestu k brance. Skóre se prvně měnilo po čtvrt hodině zápasu po průniku Jakuba Špringla, který vlétl do vápna a pozdě vyběhnuvší brankář jej srazil. Následující penaltu pak nadvakrát proměnil kapitán týmu Jan Poslt 1:0. O sedm minut déle se po asistenci Patrika Hakkela za záda soupeře dostal Dan Haba a zvýšil na 2:0. Nicméně euforie hráčů z dvougólového vedení netrvala dlouho, protože soupeřův centr pro domácí nešťastně trefil obránce a míč doputoval za záda premiérově chytajícího Adama Šímy 2:1. O pár minutek později se Luštěnice prosadili znovu, když opět smolný odraz míče od nohou bránícího záložníka napálili hosté nechytatelným způsobem obloučkem na zadní tyč 2:2. Ve čtvrtině zápasu tak bylo skóre srovnáno a hrálo se prakticky od znovu.

Druhá půle byla ve znamení snahy Benátek o vstřelení rozhodujícího gólu, kdy hosté pod permanentním tlakem pomalu kupili chyby, a třetí trefa visela ve vzduchu. Po zaváhání luštěnického brankáře už míč tak tak mířil do branky, ale nakonec jej ještě dokázal vykopnout obětavým zákrokem na brankové čáře dobíhající zadák. Nicméně domácí se přeci jen dočkali vítězné branky, když na hrot posunutý Jakub Špringl dokázal připravit gólovou přihrávku opoře domácích řad Petru Zemanovi, který svůj výborný výkon korunoval rozhodující brankou 3:2. V závěru utkání už další branka nepadla a tak se domácím odveta podařila.

Branky: Poslt (Špringl), Haba (Hakkel), Zeman (Špringl)

Sestava: Šíma – Veselý, Zeman, Hakkel, Špringl, Haba, Poslt, Váňa, Chumlen, Zalabák, Dvořák (Fabián, Černý, Špitálský)

Vyhráli jsme s dlouhodobým lídrem tabulky a nejlepším týmem podzimní části soutěže, to vše na malém hřišti ve věkové i silové nevýhodě, navíc zaslouženým výsledkem, takže jsem spokojený. Hráči, zdá se, pochopili smysl pravidelného trénování, někteří se snaží makat i ve volném čase a to se prostě musí pozitivně odrazit ve výkonech na hřišti. Velmi si přeji, aby první úspěšný jarní zápas inspiroval další hráče k individuální celoroční přípravě, protože cesta, kterou jsme zvolili, je správná a je třeba, abychom se na ni dali všichni!