ZÁZNAM ZÁPASU - 7.kolo sobota 7.10.2017 v 10:15 hodin

SK Benátky2:1
(0:1)
Slavoj Vrdy

V poslední minutě srazil Vrdy na kolena benátecký Šubrt !

7. kolo I.A třídy přineslo velmi zajímavý zápas dvou čelních celků tabulky. Hosté šli rychle do vedení, ale benátecký tým starších žáků ukázal opět velký charakter a  dvěmi přesnými trefami zápas otočil.

Na úvodní branku v zápase se nemuselo čekat dlouho. Po minutě hry se po faulu na hostujícího útočníka postavil k exekuci přímého kopu Vrdský Šveřepa a z dobrých 20ti metrů poslal míč pod břevno Dvořákovi branky (0:1). Benátecký tým vůbec poprvé v sezoně musel dotahovat. Vrdy se zformovaly k urputné obraně a pokusům o rychlé brejky. Domácí tým se do šancí dostával těžce, ale přesto okénka v obraně Vrdských najít dokázal. V dobré příležitosti se ukázal po rohu Jakub Špitálský, ale přestřelil. Poté po krásné individuální akci střílel z 16-ti metrů Fiala, nicméně výborně zasáhl brankář soupeře a tak mohli udeřit hosté. A to když střílel ze střední vzdálenosti, v zápase skvěle hrající, hostující Šveřepa a míč těsně minul šibenici branky Benátek.

Po vzoru z 1. poločasu se na branku čekalo opět pouze minutu. Mezi stopery se vřítil Vašátko, postupně přetlačil v souboji o míč oba stopery, posunul míč k osamocenému Ječnému a ten jej chladnokrevně uklidil k pravé tyči hostujícího golmana (1:1). Benáteckým vlil vyrovnávající gól krev do žil a byli najednou všude. Na velkém vápně hostů se uvolnil Vašátko a jeho tvrdou ránu musel brankář pouze boxovat. Dále nedokázal Fiala doklepnout míč po rohu domacích do opuštěné svatyně. Ve 45. minutě napřáhl z poza šestnáctky znovu Šveřepa a orazítkoval břevno domácí brány. Benátečtí následně kontrovali střelou Vydry, který napálil ze šestnáctky levou tyč branky Vrd. V další příležitosti střílel hezky domácí Bažo, ale opět dobře zasáhl brankář hostí. V 65. minutě se ocitl sám před golmanem domácí Vydra, bohužel šanci řešil zbrkle a střela z jeho nohy skončila vedle. Když už se zdálo, že si oba týmy body rozdělí, tak naposledy v zápase udeřili Benátečtí a byl to nakonec pokus rozhodující. Přízemní centr prolétl přes celé vápno Vrd až na zadní tyč, kde si míč našel ve sprintu nabíhající Šubrt a z jedné vymetl pavouky z levé šibenice hostujícího brankáře (2:1). Benátečtí tak končili zápas v zasloužené, vítězné euforii!

Branky (asistence): 2. Šveřepa – 36. Ječný (Vašátko), Šubrt (Ječný)

Sestava: Dvořák O. - Pospíšil, Špitálský Jos., Dvořák A., Fiala T., Špitálský Jak., Šubrt, Bažo, Vydra, Plichta, Ječný – Vašátko, Fidler

Radek LACINA

Trenér starších žáků Benátek Radek LACINA

Porazili jsme velmi nepříjemný tým, velmi dobře fyzicky vyspělý, který se prezentoval zejména brejkovou hrou a velmi vysokým důrazem v osobních soubojích. Vrdům hrálo do karet i malé hřiště, kde mohli svou fyzickou převahu uplatnit. Náš tým se s tím ale popasoval dobře a zejména obrana zahrála výborně. Ukázali jsme charakter, který v týmu určitě je, neboť hráči zápas otočili a urvali vítězství v posledních vteřinách. Nutno zmínit, že 3 body jsme brali naprosto zaslouženě!!! Těší mě, že hrajeme týmově a že výkon nikdy nestojí pouze na nějakém jednotlivci. Kluci za sebe umí zabrat. Odměnou jím je 1.MÍSTO V TABULCE! Jen tak dál...