Krátký – Coufal, Langer, Souček, Vaňous (89. Pinkava), Nágl, Chleboun, Jeníček, Nikodem (86. Procházka), Smejkal (90. Pavlásek), Habrman

77. Habrman

Makovička – Novotný, Průcha

Slavíček Leoš
Hráč utkání Stanislav Mařík Hráč utkání

Z posledního podzimního zápasu berou Benátky dva body. Penalty vychytal čaroděj Michňa !

Benátečtí ukončili podzimní část sezóny dvěma body. Na domácím hřišti proti urputně bránícím hostům z Ústí nad Orlicí v základní hrací době branka nepadla. Rozhodnout tak musely penalty, ve kterých mají Benátečtí trumf v rukávu. Brankář Michňa byl opět stěžejní osobou této dovednostní soutěže a domácí tak mohli po dvoubodovém zisku být rozhodně spokojenější.

První vážnější šanci si vypracovali hosté ve 3. minutě. Po rohovém kopu zakončoval nedostatečně obsazený Nágl mimo tři tyče. To ale byla z hostující strany jediná vážnější šance první půle. Benátečtí odpověděli o čtyři minuty déle. Knoblochova střela ale taktéž skončila vedle Krátkého branky. O chvíli později neuspěl z hranice vápna ani Boček, který mířil přesně do míst, kde stál brankář Krátký, jenž dokázal míč vyrazit. Poslední šance domácího týmu přišla ve 37. minutě. Střílel Mařík, hostující brankář se za jeho pokusem pouze ohlédl, ten se ale do branky nevešel.

Také druhou půli odstartovali zajímavým pokusem hosté. Kolem Sudka se dokázal prosadit Smejkal, z úhlu ale vyběhnutého Michňu nepřelstil. O pět minut později si Synek proklestil cestu skrz několik hráčů soupeře do střelecké pozice, vzdálenější tyčku ale minul. O vzruch se postaral také Šimeček, jehož střela byla sražena do Krátkého rukavic. Benátečtí byli častěji usazeni na útočné polovině. V 71. minutě ale Tvrzníkova střela až ke Krátkému nedošla, Synek sice dostal míč do sítě, bohužel pro domácí ale pouze do té boční. Hosté tak mohli trestat v 79. minutě. Michňa trefil při odkopu Nikodema, od kterého se odrazil míč k Vaňousovi, jenž zpoza vápna minul opuštěnou části domácí brány. V závěrečné desetiminutovce již neudeřilo, a tak musely rozhodnout kopy z penaltového puntíku.

Jako první si vzal míč hostující Vojtěch Habrman. Střelu k levé tyči ale dokázal Michňa vyrazit. Domácí Jan Boček nedal Krátkému šanci a Benátky vedly – 1:0. Marek Coufal trefil přesně horní šibenici a srovnal stav – 1:1. Jakub Synek zaváhal, když poslal míč vysoko nad orlickoústeckou bránu. Adam Nágl mířil do podobných míst, jako v první sérii Habrman a Michňa se znovu činil. Neúspěšný byl ale také Martin Borovička, jehož střelu zneškodnil Krátký. Jan Souček střílel na opačnou stranu, kam se ale natáhl Michňa a lapil třetí penaltu. Kapitán Michal Horák zvolil dlouhý rozeběh a proměnil – 2:1. Zkušený Petr Jeníček musel dát a střelou přesně k tyči se také nemýlil – 2:2. Rozhodnout mohl Stanislav Mařík, který proměnil – 3:2. Benátečtí tak mohli slavit druhý bonusový bod.

V třetiligové tabulce díky tomuto zisku Benátky přeskočily Benešov. Nyní se hráči odeberou k zaslouženému volnu, které po Novém roce vystřídají přípravné zápasy. V prvním jarním mistrovském utkání zavítají Benátky do Brozan.

Pavel JÍCHA

Trenér Benátek Pavel JÍCHA

Moc dobře jsme si byli vědomi, že nás čeká velice těžké utkání s nepříjemným týmem, což se také potvrdilo. Soupeře jsme většinu zápasu na těžkém terénu dobývali. I když jsme si vytvořili několik slibných příležitostí, tak se nám branku vstřelit nepodařilo. To samé provázelo našeho soupeře, i když ten tolik příležitostí jako my určitě neměl. I z tohoto důvodu vnímám naše vítězství v penaltovém rozstřelu nakonec za spravedlivé.

Vladimír CHUDÝ

TJ Jiskra Ústí nad Orlicí Vladimír CHUDÝ

Přijeli jsme si pro bod, který jsme tu získali, takže na naší straně panuje spokojenost. Zdálo se mi, že v prvním poločase jsme hráli trošku lépe, dopředu jsme byli nebezpeční. V tom druhém jsme byli hodně zatažení, tolik se nám nedařilo ohrožovat soupeřovu branku. Kluci to odmakali, vybojovali body, tudíž jsme utkání zvládli. V penaltách byl soupeř lepší, my jsme rozstřel nezvládli.

Předzápasové představení soupeře TJ Jiskra Ústí n/O. ZDE!

ZPRAVODAJ k utkání: SK Benátky – TJ Jiskra Ústí n/O. ZDE!

ON-LINE: SK Benátky – TJ Jiskra Ústí n/O. ZDE!