J. Vaníček – Friedl (76. O. Vaníček), Rejl, Václavek, Tomeš – Knespl, Karal, Dvořák, Fejk (72. Picha), Hruška – Macháček (68. Ujec)

Trska – M. Cichra, Nejedlý

Bláha Vladimír
Hráč utkání Jakub Sudek Hráč utkání František Fejk

Sváteční střelec Sudek zařídil všechny body !

Tři body, které se ale proti defenzivně laděnému Dvoru Králové nerodily vůbec snadno. Benátečtí fotbalisté v tomto utkání trefili pouze dvakrát brankový prostor, jejich úspěšnost ale byla stoprocentní. Hosté se prosadili vůbec ze své první střely v utkání a Benátečtí museli dotahovat, což se brzy díky Šimečkově hlavičce také povedlo. Ve druhé půli otočil stav sváteční střelec Sudek, který skóroval přesně po čtyřech letech a deseti dnech! Benátky porazily svého soka 2:1 a opět se dotáhly na rozdíl jediného bodu za vedoucí Vysoké Mýto.

V úvodu utkání to žádná smršť fotbalových šancí ani z jedné strany nebyla. První střelecký pokus si do kolonky v 9. minutě napsal domácí Borovička, který ale z velké dálky mířil jen do ochranné sítě. O poznání větší příležitost měl o čtyři minuty déle Ondřej Šimek, který si udělal prostor ve středu hřiště, bližší tyčku ale minul. Nevedlo se ani Hrdinovi s Borkovcem, jejichž pokusy byly sraženy na rohový kop. Po jednom z nich střílel právě Borkovec, o fous ale nad břevno. Do podobného místa zamířila také Šimečkova hlavička po centru z pravé strany. A tak udeřilo na druhé straně vůbec z první střely, která hosté vypustili. Ve 24. minutě po faulu na levé straně Kysely na Macháčka si postavil míč k přímému kopu zkušený Hruška, jehož centra dostal za Bébrova záda v mlýnici v pokutovém území Petr Václavek0:1. O chvíli později mohlo být s domácími ještě hůře. Rychlý Fejk uháněl po levé straně, avšak přihrávku na volného Knespla přes Šimečka nedostal. Právě Fejk po Borkovcově nepřesné přihrávce odkopl míč po půl hodině na rohový kop. Z něj posadil Kysela míč na hlavu Viktora Šimečka a benátečtí hráči brzy po inkasovaném gólu náskok smazali – 1:1. Ve 40. minutě po další Borkovcově akci zakončoval do protipohybu brankáře Vaníčka Šimeček, hosté ale dokázali míč srazit na rohový kop. První půli ukončila Dvořákova střela, která ale až k Bébrovi nebyla puštěna.

Druhý poločas začal pozvolně stejně tak, jako ten první. V 53. minutě se na Hruškův centr vyšrouboval Fejk, avšak míč sotva doklopýtal k Bébrovi. O minutu později našel Borovičkův pas Jakuba Sudka, který se zbavil Knespla a podél vybíhajícího Vaníčka si po dlouhé minutě mohl vychutnat pocit, jaké je to dát gól – 2:1. O chvíli později střílel nepřesně agilní Borkovec. Před Vaníčkem byla vřava i v 65. minutě po Borkovcově centru, který ale pod kontrolu nedostal Macek ani Ondřej Šimek. Borkovec zakončoval také v 69. minutě, jeho střela ale o kousek minula pravou tyč hostující brány. Dvacet minut před koncem Hruškův centr z přímého kopu hlavičkoval Václavek o pořádný kus vedle benátecké brány. Další střelu měl na svědomí Ondřej Šimek po přihrávce Hrdiny, ani on ale nemířil přesně. Tlak z královédvorské strany v závěru nepřišel. Skórovat tak mohli domácí, kdy Košek v pokutovém území nedosáhl na míč, Macek poté zakončoval mimo. Po tříminutovém nastavení hlavní rozhodčí Trska utkání ukončil.

Benátečtí si tak připsali další cenné body a stále jsou na druhém místě divizní skupiny C se čtyřbodovým náskokem na třetí Kolín a také s jednobodovým odstupem na Vysoké Mýto. V dalším kole čeká na benátecký tým derby v nedaleké Ostré.

Jindřich TICHAI

SK Benátky Jindřich TICHAI

Byl to těžký zápas. Po minulé smolné prohře jsme zřejmě na sobě měli psychickou deku. I když jsme s Kolínem předvedli vynikající výkon, možná vůbec nejlepší za tu dobu, co tu jsem, bohužel jsme prohráli 1:3. Takový je fotbal. Dnes nás to patrně v hlavě poznamenalo. Navíc se k tomu ještě přidala zranění a nemoci, takže jsme museli hodně sáhnout do sestavy. Soupeř se dostal do vedení naším vlastním gólem, takže se vše proti nám spiklo. Museli jsme štěstí jít sami naproti. Jako obrovsky cenné vnímám, že jsme otočili stav díky naší bojovnosti. Soupeř, kromě několika standardních situací, neměl vůbec nic. O to byl ale organizovanější směrem dozadu. Mají výborný, pracovitý tým. Jsme tu zvyklí soupeře jednoznačně přehrát, mít čtyři nebo pět brankových příležitostí, nyní jsme ale měli minimum šancí. Dnes jsme měli čtyři nebo pět pološancí, neřekl bych, že gólovek. Pomohli jsme si vyrovnávací brankou ze standardní situace. Poté z našeho tlaku dal Suďa vítězný gól na 2:1. Nebudu říkat, že jsme utkání v klidu dohráli, protože to bylo jen o gól, ale nevím o tom, že by měl soupeř nějakou šanci. Jak jsem již řekl, akorát hrozil ze standardek. Hráčům patří obrovská poklona a pochvala za to, jak utkání odpracovali. Dnes to asi úplně ke koukání nebylo, za to se divákům samozřejmě omlouváme, protože chceme hrát pro ně hezký fotbal. My dnes ale hlavně chtěli body, abychom se udrželi vepředu a hráli o první místo, které chceme.

Milan UJEC

Trenér TJ Dvůr Králové Milan UJEC

Byl to vyrovnaný, řekl bych spíše remízový zápas, který rozhodla šťastná branka domácích, kdy se míč asi dvakrát nebo třikrát odrazil k hráči, který to tam se štěstím protlačil do brány. Bylo to průměrné divizní utkání bez větších šancí.

Předzápasové představení soupeře TJ Dvůr Králové naleznete ZDE!

ON-LINE: SK Benátky – TJ Dvůr Králové ZDE!

• Hlinsko – Náchod 0:2 (0:0)

Příští 9. kolo v 16:00 hod., SOBOTA:  Ostrá – Benátky, Kutná Hora – Čáslav (10:15), Horky – Trutnov,  Náchod – Libiš, V.Mýto – Velké Hamry,  NEDĚLE: Poříčany – Hlinsko, Dvůr Králové – Kolín, Pol.Nymburk – Letohrad.