J. Vaníček – Karal (32. Kruliš), Picha, Tomeš, Fejk (32. Hruška) – Tauchman, Knespl, Vitebský, Václavek, Macháček (77. Rejl) – O. Vaníček

Vokoun – Cichra, Hádek

Filip Jan
Hráč utkání Viktor Šimeček Hráč utkání Tomáš Picha

Poslední domácí utkání Benátky zvládly !

V posledním domácím utkání se Benátečtí rozloučili ve velkém stylu s vlastními diváky a také minimálně pro podzimní část nadcházející sezóny se svým stadionem, jelikož bude probíhat rekonstrukce hrací plochy v hodnotě 13,5 milionů korun. Benátky smetly doma čtvrtý Dvůr Králové 4:0 a posunuly se v divizní tabulce do horní poloviny. Své góly rovnoměrně rozdělili do obou poločasů. V tom prvním se prosadil hned v úvodní minutě Košek, na nějž navázal brankou minutu před koncem Jimmy. Ve druhém poločase se poprvé v mistrovském zápasu v benáteckém dresu trefil odchovanec Šimek. Skóre uzavřel Dohnalík, pro kterého se taktéž jednalo o první branku v sezóně.

Vstup do utkání měli benátečtí hráči doslova pohádkový. Na pravé straně se uvolnil Jimmy, našel Kocourka, jehož střílenou přihrávku usměrnil za záda Jakuba Vaníčka nedostatečně obsazený Dominik Košek1:0. O chvíli později další centr zastavili hosté na poslední chvíli před nabíhajícím Jimmym. Ve 12. minutě zkoušel štěstí střelou zpoza vápna Kocourek, tu ale namířil jen do ochranné sítě. Hosté působili ospalým dojmem a Benátky dominovaly hře. Středem královédvorské obrany se proháčkoval ke střele Boček, Vaníček byl ale pozorný. Zajímavá, avšak ojedinělá, příležitost se hostům naskytla v 18. minutě, kdy ale Knespl nevyřešil dobře přečíslení. Na druhé straně se uvolnil Kocourek, hledal lépe postavené spoluhráče, kteří ale míč nedostihli. Nepřesná byla též Bočkova střela z velké dálky. Vaníčka tak donutil zasahovat až Jimmy, který se uvolnil ve středu hřiště, střílel ale tam, kde byl připraven hostující brankář. Hostům příliš nepomohlo ani dvojí střídání obránců. Ve 34. minutě to byl totiž Boček, kdo měl na noze druhý gól, branku ale o kousek minul. Ve 44. minutě vyrobil obrovskou hrubku hostující stoper Macháček, toho obral o míč Peremene Gidion Jimmy a sám proti Vaníčkovi nezaváhal – 2:0. Nescházelo mnoho, aby po další hrubici hostů a parádní přihrávce Bočka vstřelil Jimmy v nastaveném čase další branku, hosty ale vynikajícím zákrokem podržel Vaníček.

Druhý poločas začal opět šancí Jimmyho, který sice dostal míč do sítě, hlavní rozhodčí ale postřehl ruku benáteckého hráče a proto branku neuznal. I nadále byli Benátečtí aktivnějším týmem. Po rychlém útoku střílel střelec první branky Košek, avšak Vaníček, který si nemohl stěžovat na nedostatek práce, byl připraven. Před benáteckými se následně naskytla velká šance v podobě přímého kopu po faulu Kruliše na Bočka. Šimečkova střela skončila o kousek nad břevnem Vaníčkovy brány. První střela hostů mezi tyče nepřišla ani po Knesplově pokusu, jelikož se nacházel v ofsajdu. Na druhé straně se Kocourek uvolnil kolem Tomeše, Vaníčka ale nepřekvapil. Znovu to byl Macháček, jehož chybná přihrávka našla pouze domácího Šimečka, ten vysunul Jimmyho, který předal míč Bočkovi. Jeho přihrávku do vápna přiťukl Košek Ondřeji Šimkovi, který se premiérově zapsal mezi střelce v benáteckém dresu při mistrovském utkání- 3:0. Na první střelu si hosté počkali do 63. minuty, kdy Hruška z přímého kopu protáhl Straku, který vyrazil míč na rohový kop. V úmorném vedru bylo o vítězi tohoto zápasu prakticky rozhodnuto. Hosté se snažili alespoň o čestný zápas, přesní ale nebyli, tak jako kupříkladu hlavičkující Knespl. Přesto ještě jeden míč za zády královédvorského Vaníčka skončil. Do rychlého brejku se vydal v 87. minutě Michal Dohnalík, který obešel Vaníčka a doklepl míč do sítě – 4:0. Po kratičkém nastavení skončil zápas, ve kterém o lepším týmu nebylo od úvodního hvizdu rozhodčího Vokouna pochyb.

Benátečtí si tak připsali zasloužené vítězství, které je posunulo na 7. místo. Nyní čeká na Jarolímovi svěřence poslední zápas na půdě nedalekých Horek nad Jizerou. Případná výhra, byť třeba na penalty, by znamenala pro Benátky konečné 4. místo.

Lukáš JAROLÍM

SK Benátky Lukáš JAROLÍM

Jsem rád, že jsme zápas zvládli. Brzy jsme vstřelili branku na 1:0, tu druhou jsme přidali v závěru poločasu. Ještě jsme mohli dát třetí gol, v tu chvíli by bylo asi úplně rozhodnuto. Avšak i druhý poločas jsme sehráli v klidu a zaslouženě vyhráli.

Milan UJEC

Trenér TJ Dvůr Králové Milan UJEC

K zápasu jsme přistoupili laxně a domácí toho využili. Hned v 1. minutě nám vstřelili po naší chybě branku. Víceméně všecny čtyři góly padly po našich chybách. Kvůli našim laciným chybám je ten výsledek takový, jaký je.

Předzápasové představení soupeře TJ Dvůr Králové naleznete ZDE!

• Čáslav – Kolín 1:4 (0:1)

Poslední 30 kolo.:  Náchod – Mšeno (4:2), Dvůr Králové – Čáslav (0:1 np) Turnov – Pardubice "B" (st. 12.6.), Velké Hamry – Trutnov (st. 12.6.), Slatiňany – Přepeře (st. 12.6.), Horky – Benátky (so. 15.6 ve 13:30), Český Brod – Vysoké Mýto (so. 15.6.). Kolín - volný los.