Malý – Bílek, Nekvinda (46. Tichý), Zelenka, Piskač (46. Exner) – Kulhánek, Wolf, Křelina (73. Kolůvek), Marek, Hradílek (87. Machurka) – Cimr

3. a 5. Macek, 20., 43. a 72. Jimmy, 90+1. Váňa – 15. Wolf, 32. Marek (pen.), 71. Cimr

Brychta – Fojtík, Čechlovský

Eibl Vladimír
Hráč utkání Jimmy Peremene Gidion Hráč utkání Dalibor Cimr

Sparta si odvezla šest branek !

Kdo nelenil a přišel se podívat na domácí zápas benáteckých fotbalistů proti Kutné Hoře, nelitoval. Mohl vidět devět branek a přesvědčivou výhru domácího týmu, která se ale úplně bez porodních bolestí nekonala. Přitom po pěti minutách hry vedli Truksovi svěřenci 2:0 a leckdo by se řekl, že mytí hlav z minulého kola padlo na úrodnou půdu. Tři inkasované branky z domácího zápasu opět ale nejsou bůhvíjakou vizitkou. Nicméně tři body se rozhodně počítají, a i přes tuto malou kaňku, snad nemohla být nálada benáteckých fotbalistů a příznivců pokažena.

Časomíra ukrojila tři minuty hry, když se na levé straně uvolnil Zoubek, servíroval přihrávku do pokutového území Jimmymu, hosté se ale dokázali ubránit. Ještě v téže minutě pláchl hostům Jimmy a před prázdnou část brány předložil míč Milanu Mackovi a v Benátkách se slavilo – 1:0. O dvě minuty později bylo ještě veseleji. Před pokutovým územím se chopil míče znovu Milan Macek a jeho střela byla výstavní – 2:0. V první desetiminutovce nemuselo zůstat jen u dvou branek v Malého síti. Mansfeld hledal v pokutovém území Zabilanského, jehož patička skončila vedle levé tyče. O to více byla překvapením první branka hostů, v podstatě z první vážnější příležitosti. V 15. minutě si míč k zahrávání trestného kopu přichystal Marek Wolf, kterému přistrčil míč Zelenka, hostující záložník střelou kolem zdi překvapil všechny přítomné i brankáře Straku – 2:1. Domácí odpověděli Borovičkovou hlavičkou po prvním rohovém kopu zápasu, ta se ale pro Malého stala lahůdkou. O mnoho důraznější varování přišlo v 17. minutě od hostů. Wolfův centr ale hlavičkoval Hradílek pouze do boční sítě. Ve 20. minutě vyrobili fatální chybu hosté. Brankář Malý si křikl na obránce Bílka, aby mu přenechal míč, ten ho nepochopitelně prsy přiťukl domácímu útočníkovi Peremene Gidion Jimmymu, který proti prázdné bráně nezaváhal – 3:1. Tentýž hráč mohl přidat branku i o tři minuty později. Štefanův centr ale hlavou usměrnil vedle.  Domácí byli lepším týmem a častěji kombinovali před kutnohorským vápnem. Ve 31. minutě se ale po ojedinělé akci poroučel k zemi Cimr v souboji s Kommou a hlavní rozhodčí Brychta ukázal na penaltový puntík. Míč si postavil Lukáš Marek, poslal Straku na druhou stranu a hosté byli opět v těsném kontaktu – 3:2. Vrátit dvoubrankové vedení mohl domácím hlavičkující Macek, Malý s jeho pokusem neměl větší problémy. Ve 43. minutě předvedli benátečtí hráči velice pěknou akci. Tu započal Mansfeld, přes Slicha se dostal míč ke Štefanovi, který perfektní přihrávkou poslal kupředu Peremene Gidion Jimmyho, kterého sice Zelenka doběhl, nigerijský útočník v benáteckých službách ale pod tělem padajícího Malého přidal svoji druhou branku a celkově čtvrtou benáteckou – 4:2. Chvíli poté první půle skončila.

Nespokojený hostující trenér Kulhánek musel v kabině zvýšit hlas a také se rozhodl o poločase dvakrát vystřídat. První čtvrthodina druhého poločasu nabídla opticky vyrovnanou hru, u míče byli ale častěji domácí. Po hodině hry se Jimmy zbavil dvou hráčů, posadil míč na hlavu Mackovi, který ale minul. O minutu později opět Jimmy, který dělal hostům obrovské problémy, předložil míč střídajícímu Bočkovi, jehož střelu vyškrábl Malý na břevno. V 70. minutě zakončoval také Mansfeld, Malý ale jeho nepříliš razantní pokus zkrotil. O minutu později našel Zelenkův pěkný centr urostlého Dalibora Cimra a i třetí střela hostů na bránu skončila v síti – 4:3. Na další gól čekali diváci pouhou minutu. Peremene Gidion Jimmy vyslal parádní střelu zpoza pokutového území a brankář Malý plachtil vzduchem marně – 5:3. O dalších pět minut později se opět Jimmy uvolnil ve středu hřiště a střelou levou nohou orazítkoval levou tyč Malého branky. Domácí byli při chuti. Pět minut před závěrečným hvizdem pospíchal kupředu Macek, podporován Jimmym. Prvně jmenovaný se rozhodl pro střelu, která ale skončila vedle kutnohorské brány. Chvíli poté se dalším pěkným pokusem prezentoval Boček, cílil ale kousek nad břevno. Parádní debut v divizi oslavil David Váňa, který byl na hřišti pouhé tři minuty, když v první nastavené minutě vyslal směrem na Malého skákavou střelu, kterou se trefil přesně k levé tyči – 6:3. Ihned poté hlavní rozhodčí Brychta ukončil zápas.

Benátečtí tak potěšili své příznivce šesti vstřelenými brankami a také výhrou nad kutnohorskou Spartou. Tyto body budou chtít jistě potvrdit za týden v Nymburce a přivézt odsud první venkovní výhru. Tu by už nutně potřebovali. Stejně tak jako snížit počet inkasovaných branek, kterých je v posledních utkáních snad až příliš...

Radim TRUKSA

SK Benátky Radim TRUKSA

Dnes nám povinnost velela vyhrát. Měli jsme parádní vstup do zápasu, neboť již v 5. minutě jsme vedli 2:0. Bohužel se ale opakovaly chyby, které děláme směrem dozadu. Hosté snížili na 1:2 z trestného kopu. Dokázali jsme opět odskočit, avšak znovu jsme poté dostali branku. S jednoduchými góly, které dostáváme, nebudeme úspěšní. Ve druhé půli jsme sice nějaké branky přidali, ale Kutná Hora i za stavu 4:2 pro nás nesložila zbraně a odměnou jí byl třetí gól v 75. minutě. V tu chvíli mohl být zápas otevřený, avšak Jimmy ihned o minutu později trefil krásnou šibenici a zápas svým způsobem rozhodl. Poté jsme ještě přidali jednu branku a zvítězili 6:3. S výkonem směrem dopředu jsem spokojený, měli jsme ještě nějaké šance, nastřelili jsme tyčku a břevno. Směrem dozadu je to ale z naší strany slabé.

Radek KULHÁNEK

Sparta Kutná Hora Radek KULHÁNEK

Utkání se těžko hodnotí, když dáme venku tři góly a šest jich dostaneme. Naším dlouhodobým problémem je obranná činnost. Čtyřikrát jsme hráli venku a čtyřikrát jsme obdrželi hodně branek. Přitom jsme schopni dát mužstvům ze špičky góly, Kolínu neberu, ale na mysli mám Vysoké Mýto a Náchod. Dnes jsme tu dali tři branky, ale bohužel naše obranná činnost je špatná. Poté se dostaneme k tomu, že obdržíme branky, kterých je více, než jsme schopni vstřelit. Myslím si, že z herního pohledu to bylo vyrovnané utkání. Nebylo to tak, že by nás domácí úplně přehrávali a že by to byla jejich jasná záležitost. Jak mi říkal domácí trenér, že jsme jim dali gól ze všeho, do čeho jsme se dostali, což se nám povedlo, tak jsem mu řekl, že oni nám dali gól dvakrát z toho, když se dostali před bránu. Pokud by utkání skončilo 4:3 pro Benátky, tak bych byl spokojený s tím, že se nám tento zápas podařil lépe zvládnout. Ve finále je ale jedno, jestli je to 6:3 nebo 10:3, protože jsme bez bodů, což je škoda. V nějaké fázi náznaku bylo možné, že bychom zde mohli něco uhrát. Bohužel jsme ale udělali chyby a nechali vyniknout domácího útočníka, takže to nakonec dospělo k tomu, že Benátky vyhrály 6:3. Pro diváka to bylo dobré utkání, protože viděl devět branek. Pro mě, jako pro trenéra, je to deprimující, protože pokud jedeme ven, inkasujeme pět a více branek, a to je prostě hrozné. Je to ale jenom hra. Příští týden musíme bodovat doma. Na podzim máme v domácích zápasech soupeře, se kterými bychom měli udělat body, abychom se drželi v možnostech záchrany. Bude to ale hrozně těžké.

Předzápasové představení soupeře Sparta Kutná Hora naleznete ZDE!

ON-LINE: SK Benátky – Sparta Kutná Hora ZDE!

• Libiš – Horky odloženo na 28.10.

Příští 7. kolo v 15:00 hod., SOBOTA: Kutná Hora – Trutnov (10:15), Kosmonosy – Hlinsko (10:30), Vysoké Mýto – Letohrad, Horky – Kolín, Náchod – Velké Hamry, NEDĚLE: Pol. Nymburk – Benátky, Poříčany – Čáslav, Dvůr Králové – Libiš.