ZÁZNAM ZÁPASU - 7.kolo Sobota 6.10.2018 10:15

SK Benátky3:1
(0:0)
SK Zeleneč

Dorostenci Benátek byli znovu stoprocentní !

Do Benátek přijeli sehrát své mistrovské utkání dorostenci ze Zelenče, kteří v průběžné tabulce 1. A třídy patří postavením i ambicemi k vrcholu soutěže.

Benátečtí hráči si byli vědomi síly svého soupeře a tak přistoupili k utkání zodpovědně. V průběhu se snažili být co nejvíce na míči a trpělivě čekat na chyby soupeře. Vytvořili si dvě velké brankové příležitosti, které ale nedokázali proměnit a tak mohli být potrestáni, když se hosté zjevili před brankou, ale gólman Adam Šíma stoprocentní šanci zneškodnil. Poločasové skóre tak bylo bezbrankové.

Po obrátce se Benátečtí do soupeře pustili už o poznání více a zaslouženě otevřeli skóre utkání po rohovém kopu Jana Poslta a přesném zakončení Daniela Haby (1:0). Následovalo několik zajímavých příležitostí na navýšení skóre, ale domácí střelci ne a ne se prosadit v mnohdy jasně gólových situacích. Když to nešlo na straně jedné, udeřili hosté, když dokázali potrestat velké a naprosto zbytečné zaváhání obrany (1:1). Nicméně hned za minutu byl faulován před šestnáctkou domácí Petr Outěřický a výbornou kopací techniku předvedl Filip Plichta, který dokázal překonat hostujícího brankáře a poslal svůj tým do důležitého vedení (2:1). V závěru utkání přihrál chytře za obranu Petr Chalupa na Davida Váňu, který potvrdil svou pověst střelce a proti brankáři oslavil svůj návrat po dlouhodobém zranění brankou na konečných 3:1.

Sestava: Šíma, Pluhař, Veselý, Hakkel, Špringl, Haba, Chumlen, Outěřický, Plichta, Poslt, Dvořák (Vydra, Váňa, Černý, Chalupa, Chaloupka)

Branky (asistence): Haba (Poslt), Plichta (Outěřický), Váňa (Chalupa)

Zeleneč má kvalitní tým a věděli jsme, že jestli máme uspět, nesmíme dělat tolik chyb v obraně, jako v některých předchozích zápase a to se nám povedlo. Na druhou stranu jsme neproměnili celkem dost brankových příležitostí a neefektivní zakončení se nám mohlo vymstít. Ale hráči zvládli závěr utkání, za což jsme všichni rádi.