Černík – Trnka (83. Žák), Valášek, Hock, Stránský – Wimmer (74. Novák), Tomášek, Dvořák, Zavřel (83. Rezek), Tlapák (88. Fišer) – Hrubý (70. Benda)

Plzák – Krupka, Míč

Petřík Petr
Hráč utkání Jan Kysela Hráč utkání Lukáš Trnka

Šlágr kola zvládlo lépe Vysoké Mýto !

Vyrovnaný zápas, ve kterém byli hosté přesnějším a v pokutovém území také hladovějším týmem. Benátečtí fotbalisté výsledkově nezvládli „utkání podzimu“ a s vedoucím Vysokým Mýtem prohráli 1:3. Opět museli v zápase dotahovat ztrátu svého soka, což se, zejména v domácích podmínkách, stává tak trochu pravidlem. Ve druhém poločase se to podařilo Mackovi po velmi dobře zahraném trestném kopu. Jediná nepozornost v pokutovém území stačila, aby si první tým této divizní skupiny vypracoval rozhodující náskok, který v závěru při hře vabank ještě zvýraznil Tomášek.

Domácí vstoupili do utkání brzkým rohovým kopem, k ohrožení Černíkovy brány se ale nedostali. Podobnou příležitost měli po faulu u rohového praporku také hosté a ti s ní naložili o mnoho lépe. Hlavičkující Zavřel dostal hodně prostoru v pokutovém území, mířil ale o kousek nad břevno. Domácí odpověděli Mackovou střelou, ta se ale do brány nevešla. Po deseti minutách hry zahrával Sudek přímý kop z pravé strany, ve vápně našel nabíhajícího Šimečka, o kterého se míč otřel, ale zamířil mimo vysokomýtskou bránu. O chvíli později uvolnil Hrdina na levé straně Macka, který střílel podél vybíhajícího Černíka, bližší tyčku ale minul. To bylo také na dlouhé minuty z benátecké strany, co se týče podstatných věcí, vše. Hosté se postupem času dostávali do zápasu a hrozili zejména po standardních situacích. Přesto stojí za zmínku Šimečkova hlavička, kterou však Černík nadvakrát zkrotil. Zahrozit mohl také Zabilanský, který ale nevyřešil dobře situaci jeden na jednoho, když mu míč čistě odebral Stránský. Ve 34. minutě domácí pozapomněli v pokutovém území na Wimmera, jehož střelu fantasticky vytáhl Bébr na rohový kop. Toto varování asi nebylo dostatečně důrazné, neboť se vzápětí hosté radovali. Tak trochu paralela s minulým domácím utkáním s Náchodem, kde tehdy zůstal v pokutovém území neobsazený Kabeláč, tak i nyní si domácí nepohlídali jednoho z nejlepších hlavičkářů Vysokého Mýta Mariána Hocka, který se už proti Benátkám trefil podobně i v minulé sezóně. Přesný centr od rohového praporku hostující obránce, nedostatečně bráněný Koškem, uklidil do brány – 0:1. Hosté ještě více ožili, což dokumentovala akce Zavřela, ten ale naprosto pokazil přihrávku na své lépe postavené spoluhráče. Na druhé straně zakončoval agilní Macek, jehož pokus byl ale přizvednut na rohový kop. Neujala se ani Koškova hlavička ze záklonu, ani po ní si nemusel Černík připsat první zákrok tohoto zápasu. Chvíli před koncem poločasu zahrával benátecký kapitán Šimeček přímý kop. Jeho střelu ale srazila zeď pouze před Černíka, který si pro míč v poklidu došel. Nedá se říci, že by byl první poločas z domácí strany nepovedený. Benátečtí možná byli o krapet více u míče, ani jedna střela ale nemířila na bránu, v níž stál Vojtěch Černík.

Tohle se ihned změnilo po necelých dvou minutách hry. Kocourek, který do druhé půle nahradil Koška, našel Hrdinu, jenž si udělal prostor ke střele, kterou ale Černík vytáhl na rohový kop. Úvod první půle patřil domácím, ti ale několik náznaků nedokázali přetavit v branku. Domácí reagovali Tomáškovou střelou z přímého kopu do ochranné sítě. V 53. minutě se Macek obtočil kolem Valáška, který mu ale na poslední chvíli skočil do střely a zblokoval ji. Na druhé straně Stránský svoji střelou z levé strany protáhl Bébra, ten dokázal míč vyrazit a Benátečtí ho uklidili do bezpečí. Přesně po hodině hry zahrávali domácí trestný kop z dobrých pětadvaceti metrů. Míč si postavil Milan Macek a svoji přízemní střelou poslal naprosto přesně k levé tyči – 1:1. O čtyři minuty později zakončoval na druhé straně Tomášek, jeho střela ale byla sražena na rohový kop. Chvíli poté sice hráči Vysokého Mýta dostali míč do brány, v tu dobu už měl ale pomezní rozhodčí Míč praporek nad hlavou, jímž signalizoval ofsajd. Benátečtí odpověděli centrem Sudka, který byl sražen k Ondřeji Šimkovi, jenž vystřelit nedokázal. Částečně se to povedlo až Kocourkovi, jeho střela ale Černíka neohrozila. Další střela téhož hráče postrádala veškerou razanci, a tak i s ní si hosté dokázali poradit. Třináct minut před koncem po centru Nováka z levé strany do pokutového území dostal před Borovičku střídající Lukáš Benda, který zády k bráně lízl míč tak, aby skončil přesně mimo Bébrův dosah a hosté se radovali – 1:2. Benda o chvíli déle efektní patičkou vysunul na pravé straně Tomáška, jehož centr ale Bébr lapil. V 81. minutě zakončoval v pokutovém území domácí Macek, Černík musel na trávník, nepříliš razantní střelu ale chytil. O mnoho větší šanci měl Macek o čtyři minuty déle, míč ale poslal nad břevno hostující brány. O minutu později ztratil míč Jakub Šimek, Benda rychle vysunul Pavla Tomáška, který mířil zcela sám na Bébra, jehož nekompromisně pokořil tvrdou střelou a odšpuntoval nefalšovanou příkladnou radost svého týmu – 1:3. Závěr utkání už se tak dohrával spíše jen z povinnosti. V nastaveném čase ještě zbytečně Macek složil Hocka, za což oprávněně viděl žlutou kartu.

Benátečtí tak v důležitém utkání nebodovali, propadli se o jednu příčku za momentálně druhý Náchod a na vedoucí Vysoké Mýto ztrácí již osm bodů. V dalším kole zajíždí Benátky do Kutné Hory, která se nachází v dolní polovině tabulky. Povinnost velí vyhrát!

Jindřich TICHAI

SK Benátky Jindřich TICHAI

Byl to zápas o první místo proti výbornému soupeři. Opět si myslím, že jsme nehráli špatně. Trošku jsme mohli být více nebezpeční ze hry, přesto jsme si nějaké šance vypracovali. Inkasovali jsme branku na 0:1 ze standardní situace, které nám dělají velké problémy. Soupeř byl poté nebezpečnější, my byli více na míči. Podařilo se nám výborně vyrovnat. Řekl bych, že ve druhé půli jsme byli asi lepším týmem. Dvanáct nebo patnáct minut před koncem jsme ale obdrželi po brejku branku na 1:2. Gól na 1:3 už ani není potřeba řešit, protože jsme šli do rizika. Za stavu 1:2 jsme měli dvě šance, ze kterých jsme mohli vyrovnat, bohužel se tak nestalo. Soupeři je potřeba pogratulovat, byl to nejlepší soupeř, proti kterému jsme hráli. Dnes vyhrál šťastnější tým, protože ten gól na 1:2 asi nebyl z chtěné akce, ale útočník to fantasticky trefil. Našim hráčům děkujeme za bojovnost a za nasazení. Jak jsem již řekl, ve vyrovnaném zápase dnes zvítězil šťastnější, avšak velmi kvalitní soupeř. Pro nezaujatého diváka to byl asi dobrý fotbal, ze kterého ale bohužel nemáme ani bod.

František DVOŘÁK

SK Vysoké Mýto František DVOŘÁK

Do zápasu jsme nevstoupili vůbec dobře. Přestože jsme věděli, že domácí hrají nátlakově, dostali jsme se pod tlak. Všude jsme byli pozdě, prohrávali osobní souboje, neměli jsme odražené míče. Řekl bych, že tohle se změnilo zhruba po půl hodině. Od té doby se hra začala vyrovnávat. Samozřejmě nám pomohl gól ze standardní situace. Před zápasem jsem klukům říkal, že jsme si dlouho nepomohli standardkou, dneska se to povedlo. Zaplaťpánbůh za to. Myslím si, že druhý poločas byl z naší strany už o něco lepší. Jednoznačně nám pomohli střídající hráči, kteří zápas rozhodli. Dnešní utkání bylo absolutně vyrovnané. Vzadu jsme to uskákali, takže jsme spokojení.

Předzápasové představení soupeře SK Vysoké Mýto naleznete ZDE!

ON-LINE: SK Benátky – SK Vysoké Mýto ZDE!

• Kolín – Letohrad 2:1 np (0:1)

Příští 13. kolo ve 14:00 hod., SOBOTA: Kutná Hora – Benátky (10:15), Horky – Hlinsko, Náchod – Kolín, Letohrad – Čáslav, V.Mýto – Dvůr Králové, Trutnov – Velké Hamry, NEDĚLE: Pol.Nymburk – Libiš, Poříčany – Ostrá.