ZÁZNAM ZÁPASU - 1.kolo Sobota 25.8.2018 10:15

SK Benátky3:2
(2:1)
SK Union Čelákovice

Dorostenci zvládli první utkání soutěže !

Úvodní los nové soutěže přivedl do Benátek hráče Čelákovic, kteří loni hráli skupinu Cé 1. A třídy dorostu a tak se soupeři prakticky neznali. Sestava domácích doznala oproti loňskému roku několika změn a čekalo se tedy, jak si celý tým v první ostré prověrce porozumí.

První půle začala pro Benátky velmi dobře a po několika zajímavých situacích se dostal do vápna David Váňa, kterého fauloval hostující obránce a z nařízené penalty skóroval Jakub Špringl (1:0). Po několika málo minutách poslal Jakub Špringl do brejku Jakuba Vydru, který zakončil naprosto přesně mezi nohy vybíhajícího brankáře (2:0). Domácí však podlehli uspokojení, hosté se chopili taktovky první půle a dokázali snížit na rozdíl jedné branky (2:1), když herně měli na vrh.

Druhé dějství začalo náporem Čelákovic, který ale domácí dokázali ustát a navíc se na druhé straně dostali do několika dobrých příležitostí. Prvně nastřelili tvrdou ránou z poza vápna břevno a následně šli po akci Daniela Haby a přesném zakončení Jana Poslta do vedení 3:1 To však netrvalo dlouho a záhy opět hosté snížili na nejtěsnější rozdíl (3:2). Konec utkání byl vypjatý a jak Čelákovice, tak Benátky mohly přidat branky, nicméně ani jednomu týmu se skórovat nepodařilo a to ani ze stoprocentní šance domácích těsně před koncem, kdy z velké tutovky znovu zazvonila pouze tyč branky. Vítězství tedy připadlo na kopačky benáteckých hráčů a ti se mohli radovat z prvních třech bodů!

Sestava: Krejčík – Pluhař, Černý, Hakkel, Špringl, Haba, Chumlen, Outěřický, Váňa, Poslt, Vydra (Špitálský, Dvořák, Veselý, Jirků)

Branky (asistence): Špringl (Váňa), Vydra (Špringl), Poslt (Haba)

První mistrovské utkání je vždy plné očekávání. My jsme se sice snažili, ale kombinace se nám příliš nedařila a z toho těžil soupeř, který má několik velmi šikovných a rychlých hráčů. Utkání proti kvalitním Čelákovicím jsme ale zvládli, a i když ne tolik s hrou, tak s výsledkem jsme určitě všichni spokojeni. Velmi dobře zahrál z Horek příchozí Petr Outěřický, který předvedl, že bude patřit mezi naše opory.