Plaček – T. Dudla (58. Hobík), Bohdan, Vyskočil, Novotný – Lukeš (74. Krušinský), Podzimek, Mařík, Koubský (46. M. Dudla), Bejbl – Vobořil (46. Korec)

Baum – Kyncl, Krupka

Průcha Tomáš
Hráč utkání Hugo Čakurda Hráč utkání Petr Plaček

Nymburk si odvezl pět branek !

Nedali jim žádnou šanci. Benátečtí fotbalisté nenechali od prvních minut derby utkání s Nymburkem nikoho na pochybách, kdo bude v utkání vládnout. Již od 6. minuty vedli, byť před tím ještě nedokázali proměnit dvě brankové situace a tento stav postupem času stále ještě více narůstal. Hosté poprvé trefili brankový prostor až deset minut před koncem, to už ale byl na ukazateli stav 0:5 z jejich pohledu, který také vydržel až do závěrečného hvizdu hlavního rozhodčího Bauma.

Do první vážné příležitosti se Benátečtí dostali již po třech minutách hry. Macek na pravé straně pláchl Novotnému a jeho následný centr usměrnil Zabilanský mimo. O další dvě minuty později si naběhl Košek mezi nymburské obránce, tváří v tvář Plačkovi ale neuspěl. V 6. minutě už se ale Tichaiovi svěřenci radovali. Mladý Čakurda se uvolnil ve středu hřiště a přesnou přihrávkou našel Jana Zabilanského, jenž otřel svoji střelu o bránícího Bohdana a Plaček se poprvé smutně ohlédl za sebe – 1:0. Další zákrok si musel nymburský brankář připsat chvíli před čtvrt hodinou hry, Čakurdova střela ale nebyla ničím, co by mu přidělalo větší vrásky. Podobně dopadl též pokus Šimečka po přistrčení míče od Borovičky. Neuspěl ani Zabilanský, jehož našel agilní Čakurda. Míč po střele prvně jmenovaného branku minul. O chvíli později pláchl Košek Novotnému, Čakurdovo zakončení ale Nymburští srazili na rohový kop. Po další akci z pravé strany zakončoval kapitán Šimeček, Plaček ale zasahovat nemusel. Hosté se před Bébrovu bránu dostávali opravdu jen sporadicky. Zmínit tak můžeme Maříkův centr od rohového praporku, který ale dokázal Šimeček odhlavičkovat. To Benátečtí vládli hře. Košek vybojoval míč pro Macka, hosté se ubránili za cenu rohového kopu. Ve 38. minutě uháněl Košek zcela sám na Plačka, kterému udělal kličku a upadl, hlavní rozhodčí toto ale jako faul neposoudil a hrálo se tak dál. Chvíli poté našel Jakub Šimek na zadní tyči Zabilanského, ten ale promáchl a druhou branku nepřidal. O další minutu později se rozpoutalo před Plačkem doslova peklo, domácím se ale nepodařilo dostrkat neposedný míč za brankovou čáru. Ve 43. minutě už se ale na horeckém trávníku slavilo. Šimečkovu střelu z trestného kopu Plaček pouze vyrazil, Zabilanský ťukl míč Dominiku Koškovi a ten rozvlnil síť – 2:0. Chvíli poté byla první půle ukončena.

Nespokojený trenér hostů Buryán udělal do druhé půle dvě změny, místo Vobořila a Koubského nasadil Martina Dudlu s Korcem. A právě prvně jmenovaný hned po třech minutách zcela zbytečně zajel po odehrání míče do Kysely. Žlutá karta za tento zákrok byla jen opravdu mírným trestem. Chvíli před tím byl v permanenci opět Plaček, který musel vyrážet Mackovu střelu. O chvíli později sebral Koškovo nepříliš razantní zakončení opět nymburský brankář. Následovala Čakurdova střela z ostrého úhlu a snad desátý Plačkův zákrok. Zakončoval také Šimeček, hosté jeho pokus až ke svému brankáři nepustili. Benátky se poté opět velice jednoduše dostaly až před Plačka, na Sudkův centr ale Košek těsně nedosáhl. Chvíli poté Sudek nalezl Čakurdu, ten posunul míč na Zabilanského, který minul odkrytý kout hostující brány. Tlak domácího týmu byl místy opravdu drtivý, hosté se zuby-nehty bránili. Další Šimečkova střela z velké dálky skončila v ochranné síti. V 67. minutě ztratil míč Novotný v souboji se Šimečkem, Zabilanský vysunul na levé straně Dominika Koška, který propálil Plačka – 3:0. Hostující brankář poté musel hodně rychle ze své brány, aby sebral míč od kopaček útočícího Čakurdy. V 70. minutě přidali domácí čtvrtou branku. Šimeček nerušeně prošel středem hřiště, našel Macka, který mu míč vrátil. Domácí kapitán pak patičkou poslal do sóla Huga Čakurdu, který poděkoval za přihrávku střelou, na kterou Plaček neměl nárok – 4:0. Až v 73. minutě registrujeme první hostující zakončení, Korec hlavou ale neusměrnil míč do brankového prostoru. Po další nepřesnosti v hostujících obranných řadách poslal střídající Komma míč Milanu Mackovi, který pokořil Plačka střelou na bližší tyč – 5:0. O tři minuty později střílel zpoza vápna hostující Mařík, pro Bébra ale nic neřešitelného. O další dvě minuty později předložil Macek míč Mižičovi, jehož střelu vyrazil Plaček velmi dobrým zásahem na rohový kop. Bébr si poté v samém závěru poradil také se štiplavou střelou Martina Dudly z levé strany. Poté již zápas dospěl v klidném rytmu do svého závěru.

Benátečtí tak potěšili své fanoušky pěti vstřelenými brankami, i pěknými, oku lahodícími, akcemi. Derby utkání dokázali s přehledem zvládnout a do divizní tabulky si připsali cenné tři body. V posledním kole čeká na benátecký tým snad ještě větší derby. Opět se totiž představí v Horkách nad Jizerou, tentokrát ale jako hostující tým.

Jindřich TICHAI

SK Benátky Jindřich TICHAI

Dnes, snad poprvé za dobu, co jsem tady, jsme doma potěšili diváky hrou i vstřelenými góly. Z tohoto ohledu panuje velká spokojenost. Hráli jsme dobrý fotbal, na který se dalo koukat a i když jsme opět spoustu šancí neproměnili, tak jsme dali pět branek, což diváky muselo potěšit, protože se to pro ně hraje. Za dnešní výkon tedy patří našemu týmu velká pochvala. Udělali jsme nějaké změny. Obrovsky nás potěšil osmnáctiletý Čakurda, který odehrál výborný zápas a navíc ještě vstřelil gól. Tato změna se tedy určitě vyplatila. Celý tým hrál hezký fotbal. Bylo to přesně to, co jsme si celý týden říkali, že musíme oproti minulému zápasu změnit. I když jsme v Kutné Hoře vyhráli na penalty, tak jsme nehráli dobře. Tentokrát je spokojenost jak s výsledkem, tak i s předvedenou hrou. S čím akorát opět není spokejnost je to, že těch gólů mohlo být ještě více, protože jsme si vypracovali opravdu hodně šancí. Kromě standardních situací jsme hosty z Nymburka vůbec do ničeho nepustili. Tím, že včera Vysoké Mýto prohrálo, tak může být jaro ještě hodně zajímavé. Navíc v posledním kole hraje Vysoké Mýto s Náchodem, určitě si tyto týmy nějaké body vezmou. Za tento víkend jsem tedy spokojený.

Jan BURYÁN

SK Polaban Nymburk Jan BURYÁN

Co mám k tomuto zápasu říci? Bylo to vraždění jehňátek. Nacházíme se ve složité situaci a dnes se to potvrdilo. Deset bodů a předvedená hra není ono. Měli jsme mraky ztracených přihrávek, dopředu jsme byli bezzubí. Je to taková nezodpovědnost vůči celému Nymburku a nám všem. Vítězství Benátek je zasloužené, to je jasné. Čekali jsme na smrt a dostali pět pěkných ran. Benátkám gratuluji ke třem bodům a k pěti vstřeleným brankám. Jsem smutný.

Předzápasové představení soupeře SK Polaban Nymburk naleznete ZDE!

ON-LINE: SK Benátky – SK Polaban Nymburk ZDE!

• Libiš – Horky 1:2 (0:2)

Příští 15. kolo ve 13:30 hod., SOBOTA: Horky – Benátky, Kutná Hora – Ostrá, Poříčany – Kolín, Letohrad – Hlinsko, V.Mýto – Náchod, Trutnov – Libiš, NEDĚLE: Pol.Nymburk – Dvůr Králové, Čáslav – Velké Hamry.