ZÁZNAM ZÁPASU - 9.kolo sobota 20.10 2018 10:15

SK Benátky4:0
(1:0)
FK Dobrovice

Benátecký dorost vyhrál i derby s Dobrovící !

Víkendové počasí se přeci jen ještě umoudřilo a tak mohlo být derby mezi Benátkami a Dobrovicí sehráno na hlavním hřišti a nabídlo zajímavé utkání.

Domácí hráči nastoupili k zápasu s cílem získat další tři body do tabulky a prodloužit tak velmi dobrou sérii výher v řadě. Byli si vědomi, že derby nemá favorita a tak přistoupili k začátku utkání zodpovědně a snažili se zejména neinkasovat. To se podařilo a navíc přišel úvodní zářech domácích, který připravil Jakub Špringl pro přesně střílejícího Davida Váňu, jenž poslal svůj tým do vedení 1:0. Do konce poločasu byli domácí více na míči a snažili se vymyslet další příležitosti k navýšení skóre, ale nedařilo jim přesněji zakončit. Naopak na druhé straně se v závěru první půle dostali hosté do dvou po sobě jdoucích gólových pozic, ale brankář Kryštof Krejčík za svá záda míč nepustil.

Druhá půle byla po většinu času v režii Benátek a hned v úvodu si připsal asistenci Filip Plichta za přihrávku na Daniela Habu, který hlavou překonal brankáře hostí (2:0). Dvě minuty na to přihrál Jan Poslt na domácího záložníka Petra Outěřického a ten si připsal další přesný zásah do tabulky střelců (3:0). Vedení o tři branky domácí uspokojilo a to se negativně projevilo na celé jejich hře. Nicméně do konce utkání ještě stihli jednou skórovat, když Jakub Vydra vystřelil a jeho pokus dopravil do brány Josef Pluhař (4:0). Pak už na straně Benátek zářil jen brankář Kryštof Krejčík, který několikrát vychytal hostující střelce v jasné příležitosti a velmi se zasloužil o nulu na kontě svého týmu.

Střelci (asistence): Váňa (Špringl), Haba (Plichta), Outěřický (Poslt), Pluhař (Vydra)

Sestava: Krejčík, Veselý, Špitálský, Hakkel, Špringl, Haba, Chumlen, Outěřický, Plichta, Poslt, Váňa (Vydra, Černý, Pluhař, Dvořák, Chalupa, Šíma)

Výhra v derby potěší a jsem spokojen i s předvedenou hrou do 70. minuty. Hráli jsme dobře kombinačně, drželi míč a nepouštěli hosty do větších šancí. Závěr utkání byl ale značně poznamenán snahou hráčů o individuální zápis do tabulky střelců, což nemohlo dopadnout jinak, než chaosem v útoku i obraně a brejky na straně soupeře. Byli jsme sobečtí, nenahrávali jsme si do jasných gólovek a místo toho jsme zakončovali z nepřipravených pozic, ztráceli míče a nechali soupeře chodit do rychlých kontrů, což byla chyba. Věřím ale, že jsem se v tomto směru pochopili a nebude se podobné opakovat Naštěstí velmi dobře zachytal Kryštof Krejčík, který čisté konto před dobrovickými střelci uhájil.