ZÁZNAM ZÁPASU - 10.kolo Sobota 27.10. 2018 8:30 hod.

SK Benátky4:2
(1:0)
SK Český Brod

Benátky po odmlce opět zvítězily !

V 10. kole čekal na tým Benátek, poslední tým tabulky, Český Brod. Benátečtí měli za sebou 4 prohrané utkání v řadě a tak chtěli tuto sérii již ukončit. To hráči Brodu přijely bojovat o první body v soutěži. Úkol nakonec lépe zvládli hráči z Benátek.

Utkání začalo hned od prvních minut fotbalem nahoru, dolu. Hosté se postupem času stáhli do bloku a spoléhali na rychlé brejky. Benátečtí se snažili nátlakem otevřít skóre. Po několika tutových, neproměněných šancích domácích se postavil k přímému kopu Bažo a překrásnou ranou nedal brankáři absolutně žádnou šanci (1:0). Benátečtí nadále kupili jednu šanci za druhou, ale kupodivu všech neskončil již žádný míč v síti hostí.

Ihned po zahájení druhého dějství se přihlásil o slovo benátecký V. Šifta. Ten zužitkoval nádherně přízemní centr Šubrta, když poslal míč přesně k pravé tyči (2:0). V minutě 47. minutě se prosadil Šifta V. podruhé. Bažo poslal do vápna krásný roh, v nepřehledné situaci se orientoval nejlépe V. Šifta a poslal svůj tým do třígólového vedení (3:0). V 65. minutě šly Benátky do vedení již o čtyři branky. To když samostatný únik přetavil gól domácí Richter (4:0). Hosté poté v úplném závěru stav korigovali a snížili, po dvou slepených brankách, stav na 4:2.

Branky (asistence): 10. Bažo, 38. Šifta V. ( Šubrt ), 47. Šifta V., 65. Richter ( Vašátko )

Sestava: Plíhal – Plichta, Pospíšil, Čada, Šifta A. - Šubrt, Vašátko, Špitálský, Šifta V. - Kastl, Bažo

Radek LACINA

Trenér starších žáků Benátek Radek LACINA

Jsem za kluky rád, že to výsledkově zvládli. Už potřebovali zase vítězný impuls. Co se týče výkonu, tak to ideální nebylo. Musíme zapracovat na koncovce, poněvadž to co my neproměníme, tak to jsem dlouho tedy neviděl. Ale věřím, že jsme si trochu té smůly již vybrali a v příštích zápasech nám to tam začne padat více. Věřím, že kluky výhra nakopne a zvedne sebevědomí do dalších klání.