Přibyl – Moravec (37. Hanzl), Jakab, Pěnkava, Carda (67. Vít) – Suk (82. Ramšák), Franc, Skořepa, Michálek, Makovský – Novák

Kolátor – Baum, Plzák

Ploch Robert
Hráč utkání Jakub Sudek Hráč utkání nikdo

Benátky poslaly domů Český Brod se třemi góly !

Na bodové vlně se momentálně vezou benátečtí fotbalisté. Platí to i po derby utkání proti Českému Brodu. Hosté se v Benátkách za celý zápas prezentovali pouze dvěma pokusy, které mířily mezi tři tyče. Domácí naopak z pěti střel dokázali vstřelit tři branky a díky své efektivitě slavili úspěch v podobě vítězství 3:0. Benátečtí se tak stále drží mezi trojicí nejlepších týmů divizní skupiny C.

Po pozvolném úvodu utkání poprvé zahrozili domácí v 11. minutě, kdy Procházka centroval do pokutového území, míč z jeho kopačky ale pouze přičísl naskakujícího Machů. Hosté odpověděli Michálkovým pokusem z velké dálky, který nenadělal zkušenému Strakovi větší starosti. Na druhé straně vzápětí po svém slalomu zakončoval také Boček, českobrodskou bránu ale minul. Ve 21. minutě se právě Boček na levé straně prokousal k centru, kterým našel na zadní tyči Jakuba Kocourka a Benátečtí mohli slavit – 1:0. Centry létaly do českobrodského pokutového území i nadále, hosté si s nimi ale dokázali poradit. Ve 36. minutě se na pravé straně chopil míče Machů, poslal ho do vápna, kde se nejlépe orientoval Peremene Gidion Jimmy a jemně přehodil brankáře Přibyla – 2:0. Český Brod kontroval nebezpečným centrem Cardy, se kterým si Straka poradil.

Gólovou pojistku mohli Benátečtí vystavit hned na začátku druhé půle. Po obrovské chybě Pěnkavy se před Přibylem zjevil zcela volný Boček, avšak hostující brankář ho vychytal. Třetí branku nepřidal při svých dvou akcí ani Jimmy, kterému vždy scházel pověstný krůček. Udeřilo až v 69. minutě. Nejprve střílel Kocourek, jehož pokus byl zblokován. Benátečtí ale zůstali u míče. Střídající Jäger poslal míč Patriku Procházkovi, který napřáhl k parádní střele, po které se Přibyl natahoval marně – 3:0. Až poté se ke slovu dostali hosté. Sukovu akci nepřetavil v branku Makovský, který pálil z vápna do ochranné sítě. Na druhé straně nebezpečně pálil Mbah, avšak Přibyl se činil. Čestný úspěch hostů nezaznamenal ani Franc, jehož střela se mezi tyče nevešla. To Michálek již byl přesnější, Straka se však natáhl ke své levé tyči a míč lapil. Chvíli po něm pálil opět Franc, znovu ale nepřesně. Poslední šancí tohoto zápasu byla Glöcknerova hlavička, která o malý kousek minula českobrodskou bránu. Po krátkém nastavení hlavní rozhodčí Kolátor zápas ukončil.

Benátečtí tak zvládli další domácí utkání a s odstupem jednoho bodu se drží za tandemem Mšeno – Čáslav. V dalším kole zajíždí Jarolímovi svěřenci do Náchoda, tedy týmu, který se nachází ve spodní polovině tabulky, avšak zvláště doma, dokážou i náchodští hráči překvapit, o čemž se přesvědčila nedávno rezerva Pardubic.

Lukáš JAROLÍM

SK Benátky Lukáš JAROLÍM

V nohách jsme měli těžký středeční zápas, takže nám trošku chyběla lehkost. O poločase jsme vedli 2:0, ve druhé půli jsme přidali třetí gól, takže si myslím, že jsme toto utkání zvládli slušně. Nechtěl jsem, abychom tolik napadali. Hráli jsme tedy spíše zezadu a spoléhali na brejky. Přesto na nás bylo trochu vidět, že jsme unavení. Ale jak jsem říkal, zápas jsme zvládli, jen v tom takto pokračovat i nadále.

Jiří KAFKA

SK Český Brod Jiří KAFKA

Benátky vyhrály zcela zaslouženě díky své produktivitě. Z každé jejich návštěvy našeho vápna viselo ve vzduchu nebezpečí. Udělali jsme několik hrozně laciných chyb. Nyní máme každý zápas jinou sestavu, protože máme několik zraněných hráčů. Ve čtvrtém po sobě jdoucím zápase jsem byl nucen střídat již v prvním poločase. Je otázkou, s jakým kádrem vůbec budeme hrát příští utkání proti Čáslavi.

Předzápasové představení soupeře SK Český Brod naleznete ZDE!

Zpravodaj k utkání ZDE!

ON-LINE: SK Benátky – SK Český Brod ZDE!

• Dvůr Králové – Turnov 1:2 np (1:0)

Příští 5. kolo v 17:00 hod., SOBOTA: Náchod – Benátky, Mšeno – Pardubice "B" (10:15), V.Hamry – Králův Dvůr (10:30), Č.Brod – Čáslav, Vysoké Mýto – Trutnov, Slatiňany – Kolín, NEDĚLE:  Turnov – Horky, Kratonohy – Přepeře.