Rotbauer – Vrňák, Zákostelský, Pedro, Vosáhlo – V. Balata (88. Engelmann), Srb (64. Turek), Brokeš, L. Balata – Švantner, Hampl (88. Čapek)

105. Jimmy – 94. Zákostelský, 116. Vrňák

Štefan – Machýček, Krejsa

Hráč utkání Jan Mižič Hráč utkání Jan Zákostelský

O postupu do 2. kola Mol Cupu rozhodly Benátky až v prodloužení !

Ne zcela vydařený výkon na slatiňanském trávníku odčinili. Fotbalisté Benátek nad Jizerou vyřadili v 1. kole MOL Cupu třetiligový Benešov výhrou 2:1 v prodloužení a s největší pravděpodobností se mohou v dalším kole těšit na věhlasnějšího soupeře z řad prvoligových či druholigových týmů. První branku v benátckém dresu, a to hned vítěznou, si připsal Nigerijec Jimmy Peremene Gidion, který následně pobavil domácí ochozy pěknou kaskadérskou vložkou.

Od úvodních minut první půle drželi domácí častěji míč na svých kopačkách. První střelu, mířící mezi tyče, měl na svědomí domácí Procházka, našel však pouze připraveného Rotbauera, který si připsal úspěšný zákrok. Hosté se prezentovali jen několika centry ze stran, se kterými si poradila domácí obrana či pozorný brankář Straka. V 17. minutě rozehrál Sudek rohový kop na Mižiče, jehož následná střela byla sražena k Jindřichu Jägerovi, který dorazil míč za Rotbauera – 1:0. Neuběhla ještě ani celá minuta, když se na levé straně uvolnil Boček a notně protáhl hostujícího brankáře, který s velkou námahou vyrazil balon letící k levé tyči. Benátečtí byli v těchto minutách rozhodně lepším týmem. Další zakončení Jägera ale mezi tyče nesměřovalo. Na druhé straně střílel nepřesně kapitán Zákostelský. Nejtěsnějším vedením domácího týmu také skončil první poločas.

Úvod druhé půle olemoval Kocourkův nebezpečný centr, který Rotbauer vyrazil jen před sebe, tam ale nebyl nikdo v modrém. Na opačné straně hřiště zahrozil Hampl, který ale v souboji jeden na jednoho nepřešel přes Sudka. První střelu, z hostujících kopaček, mířící mezi tyče, měl na svědomí Srb, ten ale cílil pouze do míst, kde stál připravený Straka. Následně byl po rohovém kopu nepřesný stoper Pedro, jehož hlavičkový pokus Straka kontroloval. Hosté zhruba po hodině hry začali být aktivnějším týmem. Do koncovky se tlačil též Švantner, nicméně Straku neohrozil. Na druhé straně po Šimečkově vysunutí prověřil Rotbauera Boček. V 68. minutě zahrávali hosté rohový kop, míč doputoval na zadní tyč k Janu Zákostelskému, který v pádu mířil přesně k levé tyči, a i když si Straka na balon sáhl, hosté dokázali vyrovnat – 1:1. O dvě minuty později se však domácí mohli dostat zpět do vedení. Košek rozjel svoji akci z levé strany, vysunul Mižiče, který byl v pokutovém území nedovoleně zastaven brankářem Rotbauerem a hlavní rozhodčí Štefan ukázal na penaltový puntík. Exekuce se ujal Jan Boček, který ale mířil nad bránu do ochranné sítě a neproměnil! Přesto Benátečtí po neproměněné penaltě ožili. Své akce do zdárného cíle nedotáhl Boček ani o minutu déle Kocourek. Rotbauera donutil zasahovat až Šimeček svým pokusem z přímého kopu, hostující brankář ale schoval míč ve své náruči. Ochozy zašuměly také po Sudkově centru z rohového kopu, který poslal střídající Jimmy hlavou těsně nad břevno. Tentýž hráč poté neslavil úspěch se svoji dalekonosnou střelou. Po krátkém nastavení skončil zápas v základní hrací době smírně.

Prodlužení pro Benátky.

Následovat tak muselo třicetiminutové prodloužení. To začali lépe hosté. Po spolupráci dvou střídajících hráčů na Engelmannův centr těsně nedosáhl Čapek. V 93. minutě už udeřilo. K radosti domácích skončil míč za Rotbauerovými zády. V pokutovém území prokázal svůj důraz Peremene Gidion Jimmy a sám tváří v tvář benešovskému brankáři poslal míč do sítě a mohl tak oslavit svoji první branku v benáteckém dresu epesními salty – 2:1. Hosté se nechtěli smířit s nepříznivým stavem. Turkovu střelu ale zblokoval Kocourek. Po Engelmannově centru nedosáhl na míč nabíhající Brokeš. Následně pálil velice nepřesně Zákostelský, který byl  v prodloužení z pozice stopera vyslán na hrot. S přibývajícími minutami ubývaly síly obou týmů. Byli to ale hosté, kteří byli v závěru nebezpečnější. Do závěru prvního prodloužení se ale Benešovští do nebezpečnější koncovky nedostali.

Co se nestalo v prvním patnáctiminutovém prodloužení, to přinesla hned první minuta prodloužení druhého. Po rychlé akci z pravé strany se v pokutovém území dostal míč k Zákostelskému, který ale ve vyložené šanci mířil nad bránu. O tři minuty později spěchal na druhé straně sám na Rotbauera Machů. zbavil se svého strážce, ale hostujícího brankáře nepřekonal. Neuplynula ještě ani minuta, kdy přízemní centr z levé strany razantně usměrňoval Zákostelský o píď vedle pravé tyče! Tohle byla tisíciprocentní šance benešovského týmu, který odmítl vyrovnání. Hra se poté mírně uklidnila. Domácí logicky nikam nespěchali a drželi svého soka na distanc Strakově bráně. V závěru Benátečtí vybojovali několik rohových kopů, ze kterých sice neudeřili, ale našetřili cenné vteřinky a samotný závěr tak sehráli na soupeřově polovině hřiště.

Těsnou výhrou v prodloužení si tak Jarolímův tým zajistil účast ve 2. kole MOL Cupu, které se odehraje v Benátkách nad Jizerou za čtrnáct dní ve středu 29. srpna. Soupeřem Benátek bude vítěz utání Lanškroun - Pardubice. Nyní se už zraky benáteckých fotbalistů upínají k dalšímu diviznímu kolu, kdy do Benátek přijede nedaleký Turnov.

Lukáš JAROLÍM

SK Benátky Lukáš JAROLÍM

Dnešní utkání jsme zvládli. Samozřejmě v prodloužení nás Benešov trošku zatlačil. Vytvořil si několik šancí, avšak i my jsme jednu měli. Postoupili jsme, takže jsme určitě spokojení.

Josef LAŠTOVKA

SK Benešov Josef LAŠTOVKA

První půli jsme zaspali. Všude jsme byli pozdě, hráli jsme naivně. Ve druhém poločase jsme se zlepšili. Vyrovnali jsme a měli jsme i několik dalších náznaků šancí. Bohužel to ale nevyšlo. Hned na začátku prodloužení jsme inkasovali. Následně jsme měli několik šancí, ze kterých jsme mohli vyrovnat a poslat zápas do penalt. To se nám ale nepovedlo. Vypadli jsme, tudíž se budeme soustředit jen na ligu.

Předzápasové představení soupeře SK Benešov naleznete ZDE!

ON-LINE: SK Benátky – SK Benešov ZDE!