ZÁZNAM ZÁPASU - 10.kolo sobota 28.10.2017 v 10:15 hodin

SK Benátky3:2
(2:1)
SK Bělá pod Bezdězem

Dorostenci Benátek v tabulce přeskočili svého soupeře !

Benátečtí dorostenci měli před sebou další výzvu sezóny, pověstné potvrzení bodů z venku domácí výhrou. Naposledy se jim podobné nepodařilo a lepší postavení soupeře z Bělé v tabulce naznačovalo značně obtížný úkol i pro tentokrát. Počasí nedovolilo absolvování zápasu na přírodní trávě a tak hráči museli vzít za vděk trávě umělé, která sice rozměry příliš kombinačnímu fotbalu nenahrává, ale je lepší variantou než podmáčený trávník a podmínky jsou přece jen pro oba týmy stejné.

Benátky vstoupily do zápasu dobře, soupeře zatlačily a po 12 minutách hry se po vyražené střele Davida Váni dostal k hlavičce Karel Veselý, díky kterému spoluhráči slavili brzké vedení 1:0. Stav nakloněný pro skórující tým ale nevydržel dlouho a za 6 minut se prosadili i hosté (1:1). Následoval fotbal plný soubojů o každý míč, a když se schylovalo k poločasové remíze, prosadil se po asistenci Petra Chalupy přesně zakončující domácí střelec David Váňa (2:1), který tak určil lehčí poločasovou hlavu pro svůj tým.

Do druhé půle nastoupily týmy prakticky ve stejném tempu jako do půle první a hrál se důrazný fotbal, který značně přispěl k další brance Benátek, neboť se po faulu na pronikajícího Jana Poslta z přímého kopu prosadil svým druhým gólem v utkání David Váňa (3:1). Částečné uklidnění domácích však netrvalo ani 5 minut a hosté se znovu brankově dotáhli, tentokráte z penalty (3:2). Zápas tak ve své poslední třetině nabídl bitvu se vším všudy až do konce a byť se oba týmy snažily skórovat a měly k tomu i dobré brankové příležitosti, obrany s vypjetím všech sil už další vstřelenou branku nepřipustily. Body si tak díky větší efektivitě v zakončení přeci jen připsali domácí a potvrdili zisk ze hřiště soupeře z kola minulého.

Dorostence čekají poslední tři utkání podzimu, kdy v příštích dvou kolech zajíždí nejdříve na derby do Chotětova a následně i Dobrovice, aby první půlrok sezóny ukončili domácím zápasem proti celku Klíčan.

Branky (asistence): Veselý (Váňa), Váňa (Chalupa), Váňa (Poslt)

Sestava: Fabián, Veselý, Šíma, Hakkel, Pluhař, Zalabák, Poslt, Zeman, Váňa, Chalupa, Špringl (Dvořák, Benček, Krýda)

Zápas měl solidní nasazení, soupeř rozhodně nezaostával a značně potrápil naši defenzivu. Vítězství určitě potěšilo, ale klání odhalilo další nedostatky, které musíme z naší hry odstranit co nejdříve. Nicméně hráči zápas bodově zvládli a zejména díky produktivnímu Davidovi Váňovi jsme si připsali další tři body za domácí výhru!