ZÁZNAM ZÁPASU - 3.kolo sobota 8.9. 2018 10:15 hod.

SK Benátky4:2
(1:1)
SK Bakov n/Jiz.

Dorostenci zvládli utkání s Bakovem !

Třetí kolo soutěže doma přivítali benátečtí mladíci hráče Bakova. Sestava domácích byla velmi výrazně poznamenána absencí dvou středních záložníků a čekalo se, jak je dokáží spoluhráči zastoupit.

Od úvodních minut byla hra Benátek velmi nepřesná a vůbec celý první poločas byl ve znamení značné nesouhry. Do jaké míry na tom měla vinu absence některých hráčů, se můžeme jen domnívat. Každopádně i tak se dostali domácí velmi brzy do vedení, když se po tlaku na hostující zadáky, kteří chybovali v rozehrávce, dostal k míči Daniel Haba a skvělý zakončovatel domácích z loňského ročníku trefil míč z dvaceti metrů do brány za vyběhnuvšího gólmana (1:0). Do půl hodiny hry stačili ale hosté z brejku vyrovnat (1:1). Následně se ve třicáté minutě zranil právě Haba a musel posléze z utkání odstoupit.

Po obrátce stran Benátky zlepšily pohyb a přidaly větší jistotu v kombinaci, což bylo velmi znát, nicméně než se stačily nějak výrazněji prosadit střelecky, hosté znovu z brejku udeřili (1:2). Domácí se ale nenechali rozhodit a pokračovali v nastoleném trendu hry druhého poločasu, který nakonec přinesl své ovoce po šedesáti minutách hry, kdy letošní novic v sestavě domácích Jan Jirků protečoval rohový kop a balón v pokutovém území zasáhl rukou bakovský obránce. Míč si následně na značku pokutového kopu postavil Petr Outěřický, přesnou střelou nedal hostujícímu brankáři šanci a připsal si tak svůj první a velmi důležitý mistrovský gól v dresu Benátek (2:2). Hra se následně přelévala na obě strany, ale domácí neměli příliš přesnou koncovku a hosty držel na uzdě výborný výkon benáteckého brankáře Adama Šímy, který dokázal vytáhnout několik skvělých zákroků a vychytat i dva sólové nájezdy hostí! Na druhé straně se již štěstěna přiklonila na kopačky domácích, když Josef Špitálský předvedl dokonalý pas přes polovinu hřiště za záda hostující obrany a Jan Poslt si v nájezdu věděl rady, když poslal míč přesně k tyči a svůj tým do zlomového vedení (3:2). Těsně před koncem vytvořili útočící hráči tlak na obránce hostí, napadající Vojtěch Dvořák vybojoval střeleckou pozici pro Jakuba Černého, který potvrdil svou přesnou kopací techniku a střelou za tyč uzavřel skóre utkání na 4:2.

Sestava: Šíma, Veselý, Špitálský, Hakkel, Špringl, Haba, Poslt, Outěřický, Pluhař, Chalupa, Vydra (Jirků, Dvořák, Černý)

Branky (asistence): Haba (bez), Outěřický (Jirků), Poslt (Špitálský), Černý (Dvořák)

Lukáš DOŠLÝ

SK Benátky Lukáš DOŠLÝ

Pro nás velmi důležité tři body, neboť jsme momentálně bez dvou standardních tvůrců hry, což bylo v první půli velmi znát. Chybujeme v rozehrávce a odnáší to defenzivní hráči, na které se valí spousta zbytečných protiútoků. Nicméně druhá polovina utkání přinesla zlepšení, přišly šance a my je proměnili. Velmi nás podržel svými zákroky brankář Adam Šíma a svůj herní nadstandard si stále drží Petr Outěřický, jenž k výkonu přispěl i proměněnou penaltou za pro tým nepříznivého stavu. Nicméně za druhý poločas chválím celý tým za vůli jít za výhrou. Dle ostatních výsledků nás čekají i nadále velmi kvalitní týmy, což si jistě uvědomujeme a musíme se dobře připravit, abychom odvedli ještě lepší výkony, než doposud, neboť herně máme jistě podstatně na víc, než předvádíme.