Šťastný – Turner, Makovský, Mařas, Knap – Valášek (17. Tobiáš, 89. Kalhous), Tomčík (81. Dvořák), Zieris, Holubec, Zezula – Brejcha (69. Kejzlar)

Trska – Halváček, Toman

Gotthard Vojtěch
Hráč utkání Viktor Šimeček Hráč utkání Jan Šťastný

Výhru vystřelil v nastavení Šimeček z pokutového kopu !

Povedený vstup do sezóny. Benátečtí fotbalisté zvládli první utkání tohoto divizního ročníku a v horeckém azylu porazili Trutnov nejtěsnějším rozdílem 1:0. O výhře rozhodl až v nastaveném čase druhého poločasu kapitán Viktor Šimeček, který bezpečně proměnil pokutový kop po faulu Knapa na střídajícího Koška.

Benátečtí se do zápasu pustili s vervou. Hned v první minutě si proklestil cestu k vápnu Boček, hosté jej na poslední chvíli zastavili za cenu rohového kopu. O dvě minuty později našla přihrávka Ondřeje Šimka novice Hrdinu, který nepříliš razantní střelou zkušeného Šťastného nenachytal. Benátečtí byli opticky určitě lepším týmem, vyložené šance ale nepřicházely. Zmínit tak můžeme jen akci Hrdiny, kterého ale hosté včas zastavili. Časomíra ukrojila dvacet minut, když střílel též Šimeček, jeho pokus byl ale zblokován. O mnoho větší příležitost přišla po rohovém kopu, kdy na míč jen těsně nedosáhli Boček s Borovičkou. Chvíli poté hlavičkoval též Šimeček, mířil ale o kousek nad břevno. O chvíli později zakončoval hlavou z dobré parkety také Macek, Šťastný předvedl své kvality a skokem tento pokus lapil. Probudili se ale také hosté. Zničehonic se Zezula před vápnem otočil s míčem a pěknou střelou orazítkoval břevno. Na druhé straně Jimmyho centr hlavičkoval ze záklonu Šimeček do Šťastného rukavic. První půle v poklidu dospěla do svého finiše, aktivnější Benátky sice dobývaly trutnovskou bránu, leč bez výsledného efektu.

Hned z kraje druhého poločasu zakončoval Tobiáš, Bébra ale příliš nevystrašil. V bráně neskončil ani střílený centr Bočka. Na druhé straně se dral za míčem Brejcha, Bébr musel na trávník, aby zneškodnil rodící se nebezpečí. O chvilku později se pěknou křížnou střelou prezentoval Macek, brankový prostor ale minul. Podobně se vedlo také trutnovskému Zezulovi, domácím fanouškům ale trochu zatrnulo. V 66. minutě domácí vysunuli Macka, jenž uháněl prakticky sám na Šťastného, ten jej ve vyložené šanci ale vychytal. Následně se centr do pokutového území snášel k Jimmymu, který na něho jen těsně nedosáhl. V 72. minutě byl Bébr u míče o chloupek déle než Kejzlar, viděl žlutou kartu a domácí museli čelit nepříjemnému přímému kopu. Centr sice našel Holubcovu hlavu, ten ale domácí vůbec neohrozil. O dvě minuty později velice pěknou střelu Zierise vyrazil Bébr ke střídajícímu Kejzlarovi, který sice dostal míč do sítě, ale radost mu zkazil zdvižený praporek pomezního rozhodčího Tomana, jímž byl signalizován ofsajd. Šest minut před koncem se po rohovém kopu dostal míč k Borovičkovi, jehož tvrdou střelu vychytal znovu výtečný Šťastný. Ten byl v permanenci také o minutu déle, kdy vyškrábl hlavičku Kysely nad břevno. V 88. minutě pelášil po pravé straně střídající Kocourek, místo střely volil spíše přihrávku na Macka, kterou ale Šťastný přečetl a opět zachránil svůj tým. Když už to vypadalo, že se budou body dělit, v první nastavené minutě stáhl Knap v pokutovém území Koška a hlavní rozhodčí Trska ukázal na penaltový puntík. Míč si postavil Viktor Šimeček a tvrdou střelou, na kterou si možná Šťastný i sáhl, rozjásal benátecké hráče i příznivce – 1:0. Chvíli poté hlavní rozhodčí toto zajímavé utkání ukončil.

Tento zápas by se dal nazvat soubojem benáteckých hráčů s brankářem Šťastným. Zkušený Šťastný trápil benátecký tým již v několikátém po sobě jdoucím zápase. Není náhodou, že Benátečtí čtyřikrát za sebou porazili Trutnov nejtěsnějším rozdílem 1:0. V dalším kole čeká na benátecké hráče velká neznámá v podobě nováčka této soutěže, když zajíždí do vzdáleného Letohradu.

Jindřich TICHAI

SK Benátky Jindřich TICHAI

Přijel výborný, organizovaný soupeř, ze kterého jsme měli respekt. Myslím si, že jsme nehráli špatně. Měli jsme více šancí. V první půli jsme měli jednu nebo dvě příležitosti proměnit. I ve druhé půli jsme měli velký tlak. Branka ale přišla až v 92. minutě. Za to, že jsme hráli až do konce, patří hráčům poděkování. Kdo se podívá na statistiku, jasně vidí, že jsme soupeře přehráli. Je potřeba poděkovat též střídajícím hráčům, kteří celou situaci založili. Vždy vyhrává tým, nikdy ne jednotlivec. Hráčům tedy děkuji. Samozřejmě máme na čem pracovat a co zlepšovat. Tři body jsou strašně důležité, protože začátek je vždy těžký. Relativně jsem tedy spokojený, ale jak říkám, je co zlepšovat.

Miloš DVOŘÁK

MFK Trutnov Miloš DVOŘÁK

V tomto náročném počasí to bylo oboustranně dobré utkání. Oba týmy chtěly hrát nahoru, zadní řady fungovaly slušně. Domácí měli asi o dvě nebo o tři brankové příležitosti více než my. Mrzí mě, že jsme si nechali dát gól v 92. minutě z penalty. Kluci sami říkali, že penalta byla, já se na to ještě podivám. Ověřím si také gól, který jsme dali my. Bylo to pěkné utkání, výborný rozhodčí, akorát my bohužel jedeme domů s prázdnou.

Předzápasové představení soupeře MFK Trutnov naleznete ZDE!

• V.Hamry – Kolín 1:2 np (1:1)

Příští 2. kolo v 17:00 hod., SOBOTA: Letohrad – Benátky, V.Hamry – Hlinsko, Kutná Hora – Poříčany, Kolín – Vysoké Mýto, Horky – Ostrá, Trutnov – Dvůr Králové, NEDĚLE: Pol.Nymburk – Náchod, Čáslav – Libiš.