Mrázek - Ptáček, Drahoš, Krčál, Mastík (80. Stránský) - Dostálek (78. Vodrážka), Langr, Vavrouš, Kopecký, Kesner - Rybička (61. Vašulín)

Štrincl – F. Cihlář, Szikszay

Krejčí Zdeněk
Hráč utkání Jakub Synek Hráč utkání

Výborný výkon Benátek a lídr z Chrudimi odjel bez bodového zisku !

Cenný skalp lídra tabulky. Fotbalisté Benátek nad Jizerou zvládli domácí zápas proti první Chrudimi a po zásluze zvítězili 3:1. Vše podstatné, co se branek týče, se odehrálo ve druhém poločase. Utkání bylo sehráno před velice solidní diváckou kulisou, která si našla cestu při pěkném nedělním slunečném odpoledni na benátecký stadion, jehož kvalitní trávník nyní nepoznamenal ani, tehdejšími slovy chrudimského trenéra, žádný lokální mrak. Domácí se po dvou brankách Synka a premiérové trefě Bulíře dostali do pohodlného tříbrankového vedení, které hosté dokázali pouze jedenáct minut před koncem zmírnit Krčálem.

První tým tabulky přicestoval do Benátek nad Jizerou s nelichotivou bilancí tří po sobě jdoucích zápasů bez vstřelené branky. To, že to ani ve Středních Čechách nebudou mít svěřenci Pavla Jirouska snadné, bylo jasné již v prvním poločase. V Benátkách se totiž odehrával vyrovnaný souboj, ve kterém vůbec nebylo patrné, kdo je první a kdo bojuje o záchranu. V prvním poločase stojí za zmínku Vavroušova střela, která se mezi tyče benátecké branky nevešla. Benátečtí odpověděli několika pokusy, které ale chrudimského brankáře Mrázka příliš nevylekaly. Poslat do vedení mohl chrudimské hráče kanonýr Rybička, jemuž ale Straka zmenšil střelecký úhel a jeho šanci vychytal. Branka nepadla ani v první nastavené minutě, kdy odmítl poslat svůj tým do vedení Kopecký, jenž v ideální šanci mířil vedle pravé tyče.

Vstup do druhého poločasu měli lepší domácí fotbalisté. Přesto první střelecký pokus zaznamenali hosté, Kesnerova technická střela byla tečována na rohový kop. Nepřesný byl o chvíli později Ptáček. O mnoho větší příležitost si vypracovali domácí fotbalisté v 52. minutě. Hakl našel přesným centrem nabíhajícího Bulíře, který orazítkoval břevno Mrázkovy branky. O dvě minuty déle již udeřilo. Byl to právě Bulíř, kdo svedl neúspěšný souboj s brankářem Mrázkem, míč se dostal k Jakubu Synkovi, který obešel Mrázka a přelstil i dvojici protihráčů, stojících na brankové čáře – 1:0. V 60. minutě se na pravé straně uvolnil Kocourek, který pěknou přihrávkou našel Tomáše Bulíře, jenž poslal míč do Mrázkova protipohybu – 2:0. Benátečtí chytrou hrou nepouštěli zkušenějšího soka do koncovky. Když už se to hostům povedlo, nad branku zakončoval střídající Vašulín. Naopak v 76. minutě přidali domácí ještě jeden gól. Opět v něm měl prsty agilní Bulíř, který našel pod sebe Jakuba Synka, jenž tvrdým pokusem propálil Mrázka – 3:0. Až poté se dostali ke slovu hosté. Jakub Krčál obešel Horáka a dokázal propálit Straku na bližší tyč – 3:1. V závěru neuspěl ani Vašulín, tudíž si domácí z tohoto souboje připsali nesmírně důležité tři body.

Benátečtí se tak díky této výhře opět přiblížili sedmičce týmů, se kterými si to rozdají ve zbytku třetiligové soutěže o setrvání v ČFL. V dalším kole zajíždí k derby utkání do nedalekých Záp, kde se, podobně jako proti Chrudimi, budou snažit překvapit.

Ladislav BOBEK

SK Benátky Ladislav BOBEK

Dnešní utkání bylo o zodpovědnosti. Respektovali jsme kvalitu soupeře. Hlavně jsme tedy chtěli hrát zodpovědně, abychom neudělali nějaké chyby, bránili jsme v určitém bloku. Myslím si, že se nám to dařilo. Utkání vyhrála zodpovědnost  a discplinovanost našich hráčů. Podařilo se nám vstřelit branky, další šance jsme ještě neproměnili. Chrudim se v závěru prvního poločasu mohla dostat do vedení, což by pak pro nás bylo určitě složitější. V tu chvíli při nás stálo štěstí. Splnili jsme to, co jsme chtěli hrát, právě tohle bylo klíčem k úspěchu.

Pavel JIROUSEK

MFK Chrudim Pavel JIROUSEK

Domácí vyhráli zaslouženě, zřejmě působí kouzlo nového trenéra. Pokud bychom to tady zavřeli, gól bychom nedostali, to víme. My ale chceme hrát a získat tři body. Dostali jsme první gól, poté jsme to otevřeli ještě více, další dvě branky jsme obdrželi z brejků, mohli jsme dostat ještě další dva góly z dalších brejků. Jak říkám, chceme hrát fotbal.

Předzápasové představení soupeře MFK Chrudim naleznete ZDE!

ZPRAVODAJ k utkání: SK Benátky – MFK Crudim ZDE!

• Vyšehrad – Zápy 1:3 (0:2)

Příští 26. kolo v 17:00 hod., SOBOTA: Litoměřicko – Jirny (10:30), Písek – Čížová (10:15), Chrudim – Dobrovice (10:15), Králův Dvůr – Vyšehrad (10:30), Domažlice – Benešov, Ústí n/O. – Vltavín, NEDĚLE: Zápy – Benátky, Převýšov – Brozany (10:15), Nymburk – Štěchovice.