Vašák – Jakobovský (90. Příhoda), Busta, Kučera, Těžký (87. Šum) – Sulík, Volešák, Pavlík, Novák (76. Štědronský), Košata (65. Hovorka) – Batka

8. Skuhravý, 59. Horák, 75. Mařík – 45+1. Pavlík, 90+1. Batka

Slavíček – Tryzna, Hůlka

Ing. Tulinger Miroslav
Hráč utkání Miroslav Hošťálek Hráč utkání Lukáš Vašák

Benátky vyrovnaly v devadesáte miutě. Bonusový bod za penalty si ale nepřipsaly.

Kvůli klimatickým podmínkám sehráli benátečtí fotbalisté další třetiligový zápas na své umělé trávě. Po většinu zápasu tahali za delší konec pomyslného provazu, leč však žehrali na svoji chabou koncovku, kdy se nedokázali prosadit ani z nejvyloženějších pozic. Zejména v první půli domácí diktovali tempo hry, avšak skóre bylo pro ně nepříznivé. Jednobrankové manko se jim podařilo umazat až v první nastavené minutě druhého poločasu. Podobně jako v Brozanech však Benátečtí na penalty padli. Nejzkušenější štěchovický hráč Volešák sice zaváhal, totéž ale platí o domácích Bočkovi a Tvrzníkovi.

Od prvních minut diktovali tempo hry domácí fotbalisté, hýřili pohybem a určitě byli nebezpečnějším týmem. Se svými pokusy ale neuspěl Bulíř ani následně dvakrát Synek. Právě benáteckého útočníka hledal ve 4. minutě Skuhravý, Synek ale míč netrefil tak, jak by sám potřeboval a Vašáka tak prakticky neohrozil. O chvíli později padl Synek v pokutovém území v souboji s Bustou, hlavní rozhodčí však nenašel odvahu k odpískání pokutového kopu. Udeřit tak mohlo na druhé straně, kde se k míči protlačil Košata a řádně protáhl Straku, jenž výtečným zákrokem vyrazil míč na rohový kop. O tom, že mají Štěchovice výborné standardní situace netřeba polemizovat. Dokázat to mohl hlavičkující Sulík, který ale minul. Ve 12. minutě si cestu středem hřiště klestil hbitý Farkaš, jehož nepříliš razantní střelu lapil Vašák. Ze standardních situací hrozili též domácí. Po centru Maříka ale Hakl přestřelil. O další minutku později zakončoval Mařík, brána hostů ale míče rozhodně nepřitahovala, spíš je odpuzovala, také Mařík totiž minul vzdálenější tyčku. O vzruch před Strakou se staral zejména kanonýr Batka, jehož nepříliš nebezpečnou hlavičku v klidu sebral zkušený domácí brankář. O chvíli později Maříkův přesný centr nezužitkoval nedostatečně bráněný Farkaš, jehož hlavička mířila pouze do míst, kde stál připravený Vašák. O mnoho větší šanci měl ale právě Mařík po Bočkově přihrávce. Před sebou měl pouze Vašáka, štěchovickou branku ale minul. Benátečtí v těchto pasážích hry doslova vládli. Brzy vybojovali další rohový kop, který zahrával znovu Mařík, našel Hakla, jehož zakončení snad ofouklo břevno. Neuspěl ani hlavičkující Synek, který usměrnil Bulířův centr vedle. Ve 38. minutě se Sudkův přetažený centr snášel za Vašákova záda, hostující brankář ale vyškrábl míč na rohový kop. Po něm zakončoval znovu Sudek, branku hostů, stejně jako většina jeho předchůdců, minul. A tak udeřilo na druhé straně, což bylo pro domácí značně mrzuté. Na levé straně se protlačil k centru Košata, posadil míč přesně na hlavu Lukáše Batky, který se v podobných situacích nemýlí – 0:1. S domácími inkasovaný gól příliš nezamával. Ještě do poločasu mohl vyrovnat Mařík, svoji střelu ale opět poslal kousek nad břevno. Poté již následovala poločasová přestávka, kterou určitě promrzlí aktéři tohoto zajímavého zápasu uvítali.

Druhý poločas rozhodně nenabídl tolik zajímavých a nebezpečných situací. Hosté se soustředili na pozornou obranu, do které se domácí dostávali velmi těžce a také na rychlé brejky, po kterých si štěchovičtí hráči dokázali vytvořit několik zajímavých šancí. Jestliže v první půli patřil úvod domácím, v té druhé byli aktivnější hosté. Nejprve Novák mířil vysoko nad bránu, poté Košata nevyzrál na Straku, jenž mu zmenšil střelecký úhel a míč vyrazil. Na druhé straně Maříkova střela trefila bránu, našla ale připraveného brankáře Vašáka. Podobně zasahoval také benátecký Straka po Sulíkově skákavém pokusu. Při jednom z rychlých hostujících brejků se zdálo, že hosté zahráli rukou, hra však pokračovala. Nebezpečnou situaci musel na poslední chvíli řešit obětavý kapitán Horák, který si o chviličku později za několik peprných slov směrem k hlavnímu rozhodčímu Slavíčkovi vysloužil žlutou kartu. Zajímavá byla též střela Bočka, která ale znovu skončila několik decimetrů nad břevnem. Poté benátečtí vybojovali přímý kop. Jeho zahrávání si vzal na starost Bulíř, míč z jeho kopaček však skončil v ochranné síti. Na druhé straně scházelo Sulíkovi k zakončení několik kroků. Čtvrt hodiny před koncem po spolupráci střídajících hráčů vysouval Tvrzník Knoblocha, tomu ale míč směřoval na paty. V té době již domácí čtyřikrát střídali a zejména rychlonohý Zörkler dělal štěchovickým obráncům velké problémy. Benátečtí stupňovali tlak, zároveň se ale naskytla příležitost hostům k rychlým brejkům. Jeden z nich zakončoval Jakobovský nepřesnou střelou. Chytat za hlavu se mohl v 81. minutě Batka, který v nadějné situaci svým hlavičkovým pokusem minul. Šest minut před koncem se v pokutovém území protlačil k hlavičce Tvrzník, Vašák ale zachránil hosty, když výtečným zákrokem vyrazil míč na rohový kop. Po něm přišlo další zakončení, které směřovalo do horní poloviny branky, odkud ho vyrazil Vašák, který v tomto utkání nahradil zraněnou jedničku Štěpanovského. V 86. minutě přesně odcentroval po velmi hezké individuální akci Zörkler, hlavičkující Tvrzník ale opět mířil jen do Vašáka. Minutu před koncem vybojoval Zörkler na Jakobovském rohový kop. Po centru na bližší tyč usměrňoval hlavou míč na bližší tyč Knobloch, kde ale byl opět připravený Vašák. Benátečtí vyrovnali až v první nastavené minutě, kdy rozpoutali před Vašákem závar, Tvrzník přepustil dorážku lépe postavenému Miroslavu Hošťálkovi, který v samém závěru operoval z pozice stopera na hrotu a ten poslal míč přesně pod břevno – 1:1. Hosté se poté ještě dostali k jednomu centru z levé strany, po kterém ale následoval útočný faul. Body se tak v arktických podmínkách na benátecké umělce dělily.

Penaltový rozstřel odstartoval Lukáš Batka střelou přesně k tyči, po které se sice Straka natahoval, leč míč zkrotit nedokázal – 0:1. Domácímu Miroslavu Hošťálkovi vyrovnávacím gólem narostlo sebevědomí, které gradovalo při penaltách. Benátecký obránce poslal míč chirurgicky do horní šibenice – 1:1. Ladislav Volešák sice v minulém kole vstřelil důležitou první branku z pokutového kopu proti Vyšehradu, nyní ovšem zaváhal, když mu jeho pokutový kop Straka zlikvidoval. Michal Horák byl úspěšný a po jeho pokusu přesně k tyči domácí vedli – 2:1. Tomáš Pavlík zvolil střed branky a také on slavil úspěch – 2:2. To Jan Boček zakončoval taktéž k tyči, tam se ale natáhl Vašák a míč vyrazil. Matěj Štědronský dostal míč přesně na opačnou stranu, než kam skákal Straka a pro změnu vedli hosté – 2:3. Břetislav Tvrzník netrefil bránu a rozhodnutí tak stálo na kapitánovi týmu od Vltavy Štěpánu Kučerovi. Ten poslal míč naprosto přesně pod břevno a penaltový rozstřel tak ukončil – 2:4. Druhý bonusový bod tak putoval do Štěchovic.

Benátečtí získali z tohoto důležitého zápasu jeden bod, který se dá po průběhu utkání brát patrně za zisk. Spousty neproměněných brankových situací ale stálo benátecké hráče vítězství. Tři body do napěchované třetiligové tabulky by se ale náramně hodily. Šanci na tento zisk budou mít Benátečtí již příští týden, kdy zajíždí na půdu předposlední Čížové.

Jan BURYÁN

SK Benátky Jan BURYÁN

Zápas se mi hodnotí docela hořce. V prvním poločase jsme měli několik brankových příležitostí, bohužel jsme ale žádnou neproměnili. Soupeř měl dvě, avšak dokázal z nich vstřelit jednu branku. V kabině jsme si řekli, že další šance určitě přijdou. Samozřejmě, další šance jsme si vypracovali, avšak proměnili jsme až tu z devadesáté minuty po takové trmě-vrmě. Opět jsme tedy šli do penalt. Nechci říkat, že penalty jsou loterií. Soupeř si prostě připsal o bod navíc. Znovu musím vyzdvihnout a poděkovat všem osmnácti hráčům, včetně těch na lavičce náhradníků. Takto bychom měli táhnout za jeden provaz. Podobným stylem hry bychom se chtěli prezentovat, chybí tomu ale vstřelené góly a vítězství. Doufejme, že se nám to podaří nyní v Čížové.

Zbyněk BUSTA

TJ FK Štěchovice Zbyněk BUSTA

Zápas byl ovlivněn počasím. Hrálo se na menší umělé trávě, žádná fotbalová krása, spíše boj. Domácí byli snaživí, chvílemi měli možná více ze hry, tlačili nás. Hrozili jsme z brejkových situací. V prvním poločase se nám podařilo vstřelit pěknou branku. Měli jsme nějaké náznaky, při kterých jsme mohli vstřelit druhý gól, ten jsme ale nedali. Závěr jsme nezvládli. Udělali jsme mraky zbytečných faulů, domácí po nich měli velké množství standardních situací. Zákonitě tak přišel trest. Remíza je asi spravedlivá.

Předzápasové představení soupeře TJ FK Štěchovice naleznete ZDE!

ZPRAVODAJ k utkání: SK Benátky – TJ FK Štěchovice ZDE!

ON-LINE: SK Benátky – TJ FK Štěchovice ZDE!

• Zápy – Chrudim odloženo

Příští 20. kolo v 15:00 hod., SOBOTA: Čížová – Benátky (13:30), Písek – Vyšehrad (10:15), Chrudim – Králův Dvůr (10:15), Litoměřicko – Domažlice (10:30), Ústí n/O. – Zápy, NEDĚLE: Převýšov – Vltavín (10:15), Brozany – Jirny, Nymburk – Benešov, Štěchovice – Dobrovice.