Hyka – Krasnický, Vrabec, Nesvadba, Mar. Sedláček – Novotný (46. Mich. Sedláček), Pavlata, Bína (90. Petřík), Vaníček (66. Vébr), Jarosz (87. Ježek) – Synek

Švorc – Dobrý, Hlaváček

Mencl Kryštof
Hráč utkání Viktor Šimeček Hráč utkání Marek Sedláček

O výhře rozhodl tři minuty před koncem hlavou kapitán Šimeček !

Zápasy jako den a noc. Zatímco na soupeřových trávnících se benátečtí fotbalisté trápí a čekají tam vůbec na první jarní bodový zisk, doma vcelku pravidelně vítězí. Vyhrát se jim podařilo také nad silným přepeřským celkem, jehož dres obléká několik hráčů, kteří kdysi rozdávali radost právě v Benátkách. Domácí museli dotahovat jednobrankové manko, které brzy smazal Boček a tři body za výhru 2:1 přisoudil svému celku tři minuty před koncem kapitán Šimeček.

V první půli se hrál vyrovnaný fotbal bez větších šancí na obou stranách. Zmínit tak můžeme kupříkladu 10. minutu a únik hostujícího Jarosze, jehož přihrávka až k Synkovi nedoputovala. Benátečtí odpověděli Kocourkovou střelou zpoza vápna vedle pravé tyče. Nepřesný byl také Jimmy, který v první půli zlobil hostující hráče. Právě Jimmy rozjel další akci přihrávkou na Bočka, ten byl ale ve finální fázi nepřesný. Čas poklidně plynul směrem k poločasové přestávce, brankou ho nerozčísl ani Kocourkův únik, který na poslední chvíli uhasil Vrabec. Neuspěl ani Jimmy se svoji střelou ve 34. minutě, kterou dokázal brankář Hyka zkrotit. Byl to však vůbec první pokus, který v tomto utkání směřoval mezi tyče. O čtyři minuty déle se Jimmy propracoval k hlavičce, kterou ale Hyka lapil. První poločas ukončily ještě dvě benátecké střely, které ale nemířily do brankového prostoru. První měl na svědomí Šimek, tu druhou, z trestného kopu, kapitán Šimeček.

Do druhé půle udělali oba trenéři jednu změnu. Nebezpečný Jimmy, laborující se zraněním, zůstal v kabině, nahradil jej Dohnalík. Na druhé straně místo nevýrazného Vojtěcha Novotného nastoupil exbenátecký Michal Sedláček a hru hostů určitě oživil. Hned při svém prvním dotyku s míčem vysouval do zajímavé situace Vaníčka, příhra ale nebyla z nejpřesnějších. Benátečtí poté měli výhodu několika přímých kopů ze stran, míč ale jako magnet přitahoval urostlý obránce Nesvadba. Na druhé straně se po několika zablokovaných pokusech opřel do míče Michal Sedláček, pálil ale vedle. V 61. minutě se po Pavlatově ztrátě mezi přepeřskými obránci prosmýkl Boček, ve velmi dobré šanci ale střílel těsně vedle pravé tyčky. O chvíli později se do vápna probíjel Dohnalík, hosté jej ale čistě o míč obrali. V 68. minutě zahrávali Přepeřští rohový kop. Michal Sedláček ideálním centrem našel Karla Vrabce, který usměrnil míč přesně pod břevno – 0:1. Neuplynuly ani dvě minuty, kdy Šimek poslal míč mezi hostující obránce Nesvadbu a Marka Sedláčka na nabíhajícího Jana Bočka, který jemným lobem přehodil vybíhajícího brankáře Hyku a potřetí v této sezóně dostal míč do sítě Přepeř – 1:1. Hosté si ale bleskově mohli vzít vedení zpět. Nedostatečně obsazený Synek střílel z bezprostřední blízkosti, avšak Straka předvedl famózní zákrok. Po další akci hostů střílel Michal Sedláček, avšak Sudek srazil míč na rohový kop. Na druhé straně se před Hykou zjevil Boček, byl ale příliš blízko vybíhajícímu brankáři, kterého také nastřelil. Deset minut před koncem dvakrát střílel střídající Vébr. Poprvé velmi nepřesně, podruhé již donutil Straku zasahovat. O pět minut déle napřáhl z velké dálky Michal Sedláček, zkušeného Straku ale z klidu nevyvedl, ten zkrotil míč ve svých rukavicích. Vzápětí měli domácí výhodu přímého kopu. Sudek hledal centrem Šimečka, před kterým odehráli míč hosté na rohový kop. Z něho již udeřilo! Právě Sudek si opět vzal míč, přesným centrem posadil míč na hlavu naskakujícího Viktora Šimečka, za jehož pokusem se Hyka pouze smutně ohlédl – 2:1. Benátečtí byli při chuti a hosté začali hrát tak trošku vabank. S unikajícím Koškem měl problémy Nesvadba, o míč ho ale obral. V nastaveném čase dělaly domácímu týmu dlouhé auty Krasnického, Benátečtí si už ale vítězství vzít nenechali.

Benátečtí tak potěšili své fanoušky, bojovné utkání dokázali překlopit na svoji stranu a vybojovat cenné tři body. Na vlastním hřišti se Jarolímovi svěřenci představí i za týden, kdy ve středočeském souboji budou hostit Kolín.

Lukáš JAROLÍM

SK Benátky Lukáš JAROLÍM

Samozřejmě s výsledkem jsem spokojený, stejně tak jako s předvedenou hrou v prvním poločase, kdy jsme soupeře prakticky do ničeho nepustili. Sami jsme si také nevypracovali příliš šancí, avšak měli jsme jednu příležitost, kdy hlavičkoval Jimmy. Ve druhém poločase Přepeře potvrdily, že jsou na míči kvalitním týmem, navíc se dostaly do vedení. Jsem strašně rád, že jsme zabojovali, dali do utkání srdce a dokázali jsme to otočit na 2:1.

Josef PETŘÍK

FK Přepeře Josef PETŘÍK

Myslím si, že první poločas byl takový opatrný. Nebylo v něm příliš brankových příležitostí. Z naší strany tam bylo hodně nevynucených ztrát při přechodové fázi. O druhém poločase bych řekl, že jsme byli lepším týmem. Určitě se naše hra zvedla a po standardní situaci jsme se také dostali do vedení. Bohužel za chvíli jsme po hraniční situaci inkasovali gól. Utkání vypadalo, že směřuje k remíze. Přesto jsme za stavu 1:1 měli obrovskou šanci, kterou Radim Straka na brankové čáře chytil. Pět minut před koncem jsme po standardní situaci dostali gól, na to už se pak těžko reaguje, i když jsme ještě nějaké závary měli. Pro domácí je to šťastná výhra. Z mého pohledu to byl remízový zápas.

Předzápasové představení soupeře FK Přepeře naleznete ZDE!

• Dvůr Králové – Trutnov 1:2 np (1:1)

Příští 27. kolo, SOBOTA v 17:00 hod.: Mšeno – Turnov (10:15), Přepeře – Čáslav (10:30), Náchod – Český Brod, Vysoké Mýto – Slatiňany, Trutnov – Horky, NEDĚLE: Benátky – Kolín, Pardubice "B" – Dvůr Králové (15:30).  Velké Hamry VOLNÝ LOS.